Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

Boxy Dimsporta są bdb, sam przejechałem swoim bezawaryjnie ponad 40k km. Prawda, że można je zestroić bardzo delikatnie, lub agresywnie.

Ja mam niestety teorię, że Panowie w firmie, mogli go wcale nie dostroić i po prostu zostawić na fabrycznym ustawieniu - bo one są bardzo zachowawcze.

Ale po dostrojeniu można już trochę wydobyć z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

No automat robi swoje dlatego nawet przy zapierdzielaniu spalanie jest niskie. Ja na BMW zawsze zwracam uwagę no i koło Twojego pięknego koloru nie da się przejechać obojętnie a mimo wszystko nie zauważyłem na drodze pewnie dlatego że głównie jedynką jeżdżę do pracy o 9 a wracam po 21,22. Spotkam to na pewno mrugnę :D

No spalanie to jest bajka i nawet chyba 125d dużo nie pali mimo 2 turbin i większej mocy.

 

 

Ja to samo, szczególnie jedynek, Twojego też nie trudno przeoczyć, mam nadzieję, że się uda spotkać też często jeżdzę po 22 Bemowo-śródmieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Box ma jedną, dla jednych nieistotną, ale dla drugich bardzo ważną przewagę. Mianowicie pyk, pyk i jedziesz normalnie do ASO i serwisujesz na gwarancji. A jak to bywa z programami wszyscy wiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 miesiące jazda po Warszawie

76041bf4ddaef8eba5beaa3fca0c2cd5.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

6500 km po mieście tylko przez 2 miesiące ? :shock:

 

 

Nieee :) przez te ostatnie 2 miesiące to po mieście wpadło ok 3-3.5kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No automat robi swoje dlatego nawet przy zapierdzielaniu spalanie jest niskie. Ja na BMW zawsze zwracam uwagę no i koło Twojego pięknego koloru nie da się przejechać obojętnie a mimo wszystko nie zauważyłem na drodze pewnie dlatego że głównie jedynką jeżdżę do pracy o 9 a wracam po 21,22. Spotkam to na pewno mrugnę :D

No spalanie to jest bajka i nawet chyba 125d dużo nie pali mimo 2 turbin i większej mocy.

 

 

Ja to samo, szczególnie jedynek, Twojego też nie trudno przeoczyć, mam nadzieję, że się uda spotkać też często jeżdzę po 22 Bemowo-śródmieście :D

 

to może jakiś jednykowy mini spot gdzieś przy s8 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box ma jedną, dla jednych nieistotną, ale dla drugich bardzo ważną przewagę. Mianowicie pyk, pyk i jedziesz normalnie do ASO i serwisujesz na gwarancji. A jak to bywa z programami wszyscy wiemy.

 

 

- wspomniany już wyżej unitronic i inne firmy potrafią wgrać tak program do silnika aby nie był wykrywalny przez ASO

 

- kwestia druga - to ze box dimsport jest programowalny nic nie znaczy, vtech czy racechip tez są programowalne

 

- kwestia trzecia - box niszczy silnik - mówią to wszyscy od serwisu BMW, przez firmy tuningowe, po użytkowników (chociaż tutaj zle opinie tylko u tych którym się coś posypało)

 

- kwestia czwarta - każdy box działa tak samo czy to vtech, dimsport czy racechip czy inny badziew

 

- kwestia piąta - dać za box 1000zł i mieć sredni przyrost i ryzyko awarii VS. dać 1300-1500 za mape i mieć fajny bezpieeczny przyrost - chyba widać co bardziej rozsądne

 

 

ale każdy robi jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Box ma jedną, dla jednych nieistotną, ale dla drugich bardzo ważną przewagę. Mianowicie pyk, pyk i jedziesz normalnie do ASO i serwisujesz na gwarancji. A jak to bywa z programami wszyscy wiemy.

 

 

- wspomniany już wyżej unitronic i inne firmy potrafią wgrać tak program do silnika aby nie był wykrywalny przez ASO

 

- kwestia druga - to ze box dimsport jest programowalny nic nie znaczy, vtech czy racechip tez są programowalne

 

- kwestia trzecia - box niszczy silnik - mówią to wszyscy od serwisu BMW, przez firmy tuningowe, po użytkowników (chociaż tutaj zle opinie tylko u tych którym się coś posypało)

 

- kwestia czwarta - każdy box działa tak samo czy to vtech, dimsport czy racechip czy inny badziew

 

- kwestia piąta - dać za box 1000zł i mieć sredni przyrost i ryzyko awarii VS. dać 1300-1500 za mape i mieć fajny bezpieeczny przyrost - chyba widać co bardziej rozsądne

 

 

ale każdy robi jak chce

Programy "niewykrywalne" są stosunkowo od niedawna. Jak z nimi jest w przypadku grubszej awarii? Sprawdzał ktoś? Z boxami sprawa sprawdzona :D

Z tym bezpieczne też bym nie przesadzał, znam zdrowe fury co jeździły na boksie jak i takie co się sypnęły na chipie a nawet na serii.

Wiadoma rzecz, że program jest lepszym rozwiązaniem dla samochodu od strony technicznej, ale też nie piszmy, że boxy beee a chip cacy bo wszystko ma swoje blaski i cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

b51e0387cb3a36b5med.jpg

 

Listopadowe popołudnie w Krakowie :roll:

W drodze na trening z synem

Zwracam uwagę, na porażającą średnią prędkość, w sumie lepiej było by iść szybkim krokiem :mrgreen:

Spalanie bardzo rozsądne uważam :D

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box ma jedną, dla jednych nieistotną, ale dla drugich bardzo ważną przewagę. Mianowicie pyk, pyk i jedziesz normalnie do ASO i serwisujesz na gwarancji. A jak to bywa z programami wszyscy wiemy.

 

 

- wspomniany już wyżej unitronic i inne firmy potrafią wgrać tak program do silnika aby nie był wykrywalny przez ASO

 

- kwestia druga - to ze box dimsport jest programowalny nic nie znaczy, vtech czy racechip tez są programowalne

 

- kwestia trzecia - box niszczy silnik - mówią to wszyscy od serwisu BMW, przez firmy tuningowe, po użytkowników (chociaż tutaj zle opinie tylko u tych którym się coś posypało)

 

- kwestia czwarta - każdy box działa tak samo czy to vtech, dimsport czy racechip czy inny badziew

 

- kwestia piąta - dać za box 1000zł i mieć sredni przyrost i ryzyko awarii VS. dać 1300-1500 za mape i mieć fajny bezpieeczny przyrost - chyba widać co bardziej rozsądne

 

 

ale każdy robi jak chce

Programy "niewykrywalne" są stosunkowo od niedawna. Jak z nimi jest w przypadku grubszej awarii? Sprawdzał ktoś? Z boxami sprawa sprawdzona :D

Z tym bezpieczne też bym nie przesadzał, znam zdrowe fury co jeździły na boksie jak i takie co się sypnęły na chipie a nawet na serii.

Wiadoma rzecz, że program jest lepszym rozwiązaniem dla samochodu od strony technicznej, ale też nie piszmy, że boxy beee a chip cacy bo wszystko ma swoje blaski i cienie.

 

turbo i wtryski to wystarczająco grubsza awaria? jest tak to przetestowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam wpisać średnią prędkość i wtedy dopiero spalanie

Np Bmw 120d 177km miasto Bielsko-B średnia prędkość 23 km spalanie 9,4l to samo miasto ale auto poruszające się tylko sobota niedziela średnia prędkość 38km/h spalanie 7,7 odcinki 11km praca dom.Poruszanie się średnia prędkością 60km spalanie 6,4 odcinek 17,5km praca dom poza miastem

.Więc jak ktoś pisze miasto średnia 6 litrów to niech doda średnią prędkość bo przez takie wpisy niepotrzebnie wymieniłem termostat sprawny z myślą że szybciej się będzie auto nagrzewać oraz trzymać idealnie 88-92° ale tak nie jest przy minutowych temp ciężko jest żeby auto trzymało te min 88° z włączonym ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam wpisać średnią prędkość i wtedy dopiero spalanie

Np Bmw 120d 177km miasto Bielsko-B średnia prędkość 23 km spalanie 9,4l to samo miasto ale auto poruszające się tylko sobota niedziela średnia prędkość 38km/h spalanie 7,7 odcinki 11km praca dom.Poruszanie się średnia prędkością 60km spalanie 6,4 odcinek 17,5km praca dom poza miastem

.Więc jak ktoś pisze miasto średnia 6 litrów to niech doda średnią prędkość bo przez takie wpisy niepotrzebnie wymieniłem termostat sprawny z myślą że szybciej się będzie auto nagrzewać oraz trzymać idealnie 88-92° ale tak nie jest przy minutowych temp ciężko jest żeby auto trzymało te min 88° z włączonym ogrzewaniem.

 

Mimo wszystko Twoja 1er pali sporo więcej od mojej w zasadzie we wszystkich opcjach które wymieniłeś.

Coś chyba jednak jeszcze jest na rzeczy.

Do 3 litrów w mieście to spora różnica, na trasie przy wspomnianych warunkach +2 litry.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok na trasie średnia prędkość 130km z 1500km 5,3 l te 9,4 w mieście jak był śnieg i trochę zimno -5 stopni. Wszystko zależy od tego z jakiej temp silnika startujemy i po jakim terenie się poruszamy. Ja mam same górki mało drogi równej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to małe spalanie ja masz jak na tą prędkość...ostatnio trasa Wawa-Gdańsk 170-200 spalanie średnie 9,2.

Aż 7er musiała uznać wyższość serii 1 :D Ale gnojek mnie ciągle blokował i specjalnie przyspieszał jak go próbowałem wyprzedzać a jedynka od 180 w górę już ciężko idzie.

No ale w międzyczasie kierowce 7er pokarało x6m więc po tym grzecznie zjechał już na prawy pas na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurcze to małe spalanie ja masz jak na tą prędkość...ostatnio trasa Wawa-Gdańsk 170-200 spalanie średnie 9,2.

Aż 7er musiała uznać wyższość serii 1 :D Ale gnojek mnie ciągle blokował i specjalnie przyspieszał jak go próbowałem wyprzedzać a jedynka od 180 w górę już ciężko idzie.

No ale w międzyczasie kierowce 7er pokarało x6m więc po tym grzecznie zjechał już na prawy pas na stałe.

 

Nie ma takiej opcji, żeby przy nawet 1er przy 170-190 paliło 6 litrów.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm tak 116d od 180 ciężko idzie, bo wcześniej idzie lekko :nienie: :nienie: :nienie: :nienie:

do 180 przyspiesza może tak to ujmę...po 180 to jest katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę spadła temperatura, tzn. minus 2C w dzień

trochę ulice zakorkowane...

no i trochę zdziwił mnie wynik spalania

 

na szczęście wiem, że to chwilowe... :cool2:

a jak u Was to wygląda?

 

IMG_20171219_145055.jpg

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę spadła temperatura, tzn. minus 2C w dzień

trochę ulice zakorkowane...

no i trochę zdziwił mnie wynik spalania

 

na szczęście wiem, że to chwilowe... :cool2:

a jak u Was to wygląda?

 

IMG_20171219_145055.jpg

U mnie ostatnie 800 km średnio 5,8 l .

Ale większość ekspresówka i trasa miasto to tak 30% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.