Skocz do zawartości

F20 118d Problem z systemem RPA


siwaka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z moją jedynką a mianowicie wyskakuje mi co chwile błąd: "Układ hamulcowy jedź wolno dalej. W miarę możliwości unikaj nagłego hamowania. Jedz do najbliższego salonu BMW" i "Awaria sygnalizacji uszkodzenia opony Brak rozpoznania ubytku ciśnienia w oponach. Wykonaj kontrole w Twoim serwisie". Na początku pojawiał sie na chwile i za chwile znikał i wszystko było ok. Próbowałem setki razy ciśnienie ale nic nie pomagało albo na chwile. Oczywiście za każdym razem zaakceptowałem w iDrive. Podpiołem pod kompa ale mechanik nic mi na to nie powiedział. Od samego początku czułem dziwne wibracje przy ok 140km/h (wyważałem koła z 5 razy, prostowałem felgi i nic dalej powracał błąd i drgania), myślałem ze może to przez opony a teraz jak założyłem zimówki to błąd dalej się pojawia. Zauważyłem też ze pedał hamulca czasami się dziwnie zachowuje... naciskam lekko na hamulec i czuje coś podobnego jak ABS, jedno-dwa odbicia. Nie zawsze oczywiście ale przeważnie po czymś takim wyskakuje mi błąd. Nie sprawdzałem żadnych czujników itp bo szczerze to nie mam pojęcia o tym:D

Jak pojawia się błąd to nie mam wtedy ABS, tempomatu, nie mogę zmieniać trybów sport/comfort/eco pozostaje na comfort cały czas, ciśnienia w oponie nie mogę zatwierdzić (błąd systemu RPA).

 

Miał ktoś coś podobnego i mógłby powiedzieć co to może być, jak wyglądała naprawa, czy to już poważniejsza usterka, na co zwrócić uwagę żeby zdiagnozować to. Dodam tylko że nie chce od razu jechać do servisu bo mam rok gwarancji na niego z komisu.

 

Dzięki wielkie z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do ASO :) i to nie jest żart - oni zdiagnozują i naprawią

 

a doczytalem ze nie masz gwarancji tylko gwarancję z komisu. z wlasnego doswiadczenia gwarantuję że przebieg był cofany a auto miało na pewno jakąś przygodę blacharską i to niekoniecznie małą.

 

wciąż podziwiam ludzi, którzy kupują auta od Mirka i wierzą w bezwypadkowość i idealny stan - w komisach nie ma okazji, a jak jest to jest drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witaj kolego mam dokładnie ten sam problem od kilku dni. Najpierw pojawiało się rzadko a teraz praktycznie co kilka km. Dokładnie te same objawy. Możesz mi powiedzieć jak to się u Ciebie skończyło? Co było przyczyną i jakie koszty naprawy? Mam bmw f30 2013r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.