Skocz do zawartości

F20 Nagłośnienie samochodu


kamazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie większość posiadaczy nowej F20 mam w swoim samochodzie fabryczne nagłośnienie wraz z radiem Professional.

Pewnie z czasem niektórzy będą chcieli dokonać zmian w nagłośnieniu więc temat może sie przydac na przyszłość... a przy okazji małe upgrade'y można by porobić :)

Czy ktoś się orientuje jakie są fizyczne rozmiary poszczególnych głośników w F20?

A może ktoś wie jakie są poszczególne moce głosników w różnych konfiguracjach?

W częściach zamiennych jest rożróżnienie pomiędzy głośnikami dla poszczególnych zestawów nagłośnienia, aczkolwiek nic nigdzie nie wspominają o mocy i o rozmiarze... tylko numery części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to w serwisie powiedzieli że 10cm (przynajmniej te w drzwiach) ... nie wiem czy uda się w tej wielkości znaleźć coś dobrego.

PS. Nie masz problemów z błednym sortowaniem utworów MP3 przez Radio Pro ? Ewentualnie jaką masz wersję softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to w serwisie powiedzieli że 10cm (przynajmniej te w drzwiach) ... nie wiem czy uda się w tej wielkości znaleźć coś dobrego.

PS. Nie masz problemów z błednym sortowaniem utworów MP3 przez Radio Pro ? Ewentualnie jaką masz wersję softu ?

 

Muszę sprawdzić jakie sa wersje w jednej i w drugiej. Wiem że w jednej ostatnio na serwisie robili aktualizację, ale w obu radiach mp3 wyświetlają się inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam Zmieniłem deske rozdzielcza w BMW F20 120D poniewaz dokładałem navigacje. Niestety nowa deska ma na srodku wycięcie na głośniki. Macie pomysł jak je najlepiej podpiać. Czy w radiu sa pozostawione jakies dodatkowe wejscia na głosniki oraz czy moc radia nie bedzie za słaba na kolejne glosniki Dzieki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

witajcie Panowie,

 

na Allegro zaczynają się pojawiać wzmacniacze harman kardon do F20. Pytanie czy sam wzmacniacz polepszy jakość dźwięku i czy podłączenie jest na zasadzie Plug and Play? Przerabiał ktoś temat upgreadu audio?

 

edit: trochę poczytałem na necie. Najlepszym wyjsciem imo będzie zestaw retrofit alpine (wzmacniacz + głośniki), montaż tak prosty że można to samemu zrobić, a efekt podobno bardzo na plus! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

 

Najlepszym rozwiązniem ( choć najdroższym) ale plag @ play jest zestaw Gladen plus wzmacniacz z procesorem dzięku Mosconi.Są to zestawy bardzo znane - konfigurowane pod BMW. Tweeter w drzwi ( siatkę), średniotonowy(jednak lekko basowy) w drzwi i woofery pod fotele. Pasuje w miejsca fabryczne. Do tego procesor ma możliwość programowania i na stronie Mosconi jest zrobiony gotowiec , który wystarczy wgrac i cieszyć się dzwiękiem, który został opracowany specjalnie dla BMW ( np F20). Oczywiście wgrywa się ustawienia procesora , które tworzyli zawodowcy specjalnie dla wnętrza np F20,F10 itd..Zestaw kładzie kit Alpiny na łopatki;-) - cena ok 1100 Euro.

Ale gwarantuje że popłaczecie się z radości gdy zagra;-)

 

Najtańszym rozwiązaniem jest wymiana samych głośników w drzwiach na 10 Cm coaxialne z oferty Gladen - montaż plag and play - cena ok 600 zł. róznica w stosunku do fabryki ogromna.

Poniżej wszystko ładnie pokazane.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zmieniłem deske rozdzielcza w BMW F20 120D poniewaz dokładałem navigacje. Niestety nowa deska ma na srodku wycięcie na głośniki. Macie pomysł jak je najlepiej podpiać. Czy w radiu sa pozostawione jakies dodatkowe wejscia na głosniki oraz czy moc radia nie bedzie za słaba na kolejne glosniki Dzieki za odpowiedź

witam, kolego podziałałeś coś z tym dodatkowym głośnikiem w deskę rozdzielczą?? Mam ten sam temat do zrobienie i ciekaw jestem czy są jakieś problemy we włożeniu tych dwóch głośników bo z tego co wiem jest to deska pod HIFI i jest glośnik średnich i niskich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ważny w kinie domowym. Do porawnego zestawu do słuchania muzyki najlepszy w samochodzie jest zestaw stereo. oczywiście z przodu i z tyłu.centralny głośnik psuje wrazenie odsłuchowe. oczywiście możesz zrobić jak chcesz i jak lubisz bo to bardziej kwestia indywidualna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Najlepszym rozwiązniem ( choć najdroższym) ale plag @ play jest zestaw Gladen plus wzmacniacz z procesorem dzięku Mosconi.Są to zestawy bardzo znane - konfigurowane pod BMW. Tweeter w drzwi ( siatkę), średniotonowy(jednak lekko basowy) w drzwi i woofery pod fotele. Pasuje w miejsca fabryczne. Do tego procesor ma możliwość programowania i na stronie Mosconi jest zrobiony gotowiec , który wystarczy wgrac i cieszyć się dzwiękiem, który został opracowany specjalnie dla BMW ( np F20). Oczywiście wgrywa się ustawienia procesora , które tworzyli zawodowcy specjalnie dla wnętrza np F20,F10 itd..Zestaw kładzie kit Alpiny na łopatki;-) - cena ok 1100 Euro.

Ale gwarantuje że popłaczecie się z radości gdy zagra;-)

 

Najtańszym rozwiązaniem jest wymiana samych głośników w drzwiach na 10 Cm coaxialne z oferty Gladen - montaż plag and play - cena ok 600 zł. róznica w stosunku do fabryki ogromna.

Poniżej wszystko ładnie pokazane.

 

 

Pozdrawiam

 

Witaj,

 

ja cały czas zastanawiam się co zrobić z audio w mojej F20. Dźwięk jest strasznie marny, szczególnie z głośników w przednich drzwiach- do tego stopnia, że nie radzi sobie z mp3 320 kpbs. W akcie desperacji wyciszyłem głośniki z przodu i grają tylko te z tyłu.

Czy masz jakieś bezpośrednie doświadczenie z Gladenem- chodzi mi o wymianę głośników właśnie z przodu, czy bez instalacji wzmacniacza ma to jakikolwiek sens, czy słyszałeś jak to gra? Pakowanie 5tyś w audio do tego typu auta jakoś mnie nie przekonuje, szczególnie że będzie to retrofit jednak, wymiana samych głośników robi się ciekawa.

I pytanie- lepiej kupić ten zestaw od Alpine czy wymienić tylko głośniki?

 

z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zagra Alpine- jest na wzmacniaczu. Instalacja w sumie prosta.Cena nie jest zabójcza.

Mam doświadczenie ze zmianą samych głośnikow przednich - Gladene one 100 w BMW e87 za około 500 zł/2 sztuki na przód. Grały fajnie bez wzmacniacza pod zwykłym radiem. Byłem bardzo zadowolony ze zmiany. To jest najprostrze i najtańsze rozwiązanie. Myślę ze 90 % osób bedzie w pełni zadowolonych. Wszystko zalezy jak bardzo jesteś wymagajcy. ;)NA pewno będzie dużo czyściej i bardziej basowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ktoś was w końcu robił jakieś modyfikacje podstawowego audio w Waszych F20? Ja własnie troszke szukałem na ten temat, napisałem też do dealera. Zaskoczyła mnie troszke cena doposozania Hifi Alpine:

Cena zestawu: 2899pln ( w tym cena zestawu Alpine 2556pln, oraz dwie osłony na głośniki )

cena montazu 2000pln

takze wychodzi 4900 pln :O

Wydaje mi się, że za tą kwotę dostanę znacznie lepsze audio zrobione przez jakas firme robiaca car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z ASO Dobrzański w Krakowie, dowiadywałem się jakiś czas temu i mieli ten zestaw za 2300 + osłony. Na allegro był jakiś czas temu za 1800? :> . Co do montażu- jest bardzo prosty, i nie trzeba nic kodować, tak więc napewno poradzisz sobie sam. Pytałem też w firmie montującej car audio i chcieli za taki montaż 300-400zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jakiś czas temu zrobiłem audio w f20.

Miałem podstawowe granie od BMW i było kiepsko wiec trzeba było coś z tym zrobić.

U mnie wjechały:

-wzmacniacz 8 kanałowych z procesorem dzwieku:- Match PP 82DSP

-przód - tweeter Morel MT28( dokupiłem słupki od Harman Kardon w serwisie z kratkami na głośniki)

-średniotonowe Morel Ovation ( tak naprawde grają i basem )

-pod fotele _ Match MS 8B-BMW.1

-tył - Morel Tempo coax 4

 

Całość zestrojona aktywnie.

Ogólnie jestem zadowolony bo gra bardzo czysto co lubię;-)ale pliki musza być dobrej jakosci- najlepiej bezzstratne, bo jak to w dobrym audio słychac każde niedociągnięcie w plikach.

Jak lubisz wysoką jakość dzwieku ( bez zalewającego basu) to polecam to zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jakiś czas temu zrobiłem audio w f20.

Miałem podstawowe granie od BMW i było kiepsko wiec trzeba było coś z tym zrobić.

U mnie wjechały:

-wzmacniacz 8 kanałowych z procesorem dzwieku:- Match PP 82DSP

-przód - tweeter Morel MT23( dokupiłem słupki od Harman Kardon w serwisie z kratkami na głośniki)

-średniotonowe Morel Ovation ( tak naprawde grają i basem bo sa to MID-WOOFERY) )

-pod fotele _ Match MS 8B-BMW.1

-tył - Morel Tempo coax 4

 

Całość zestrojona aktywnie.

Ogólnie jestem zadowolony bo gra bardzo czysto co lubię;-)ale pliki musza być dobrej jakosci- najlepiej bezzstratne, bo jak to w dobrym audio słychac każde niedociągnięcie w plikach.

Jak lubisz wysoką jakość dzwieku ( bez zalewającego basu) to polecam to zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A co myślicie o Harmanie ? Znalazłem na Allegro za 599 zł zestaw łącznie 4 głośników...Rozumiem że to nie pełen zestaw? Do tego pewnie dochodzi wzmacniacz koło 1k ...Stockowe Audio to jakiś dramat i powinni zakazać montażu czegoś takiego :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec czysty dobry dzwiek ale nie chcesz bawić się w wzmaczniacz i rzeźbę z kablami. Kup zestaw GLADEN ONE BMW

 

Od razu mówię zastosowanie zestawu GLADEN ONE BMW + wzmacniacz MOSCONI powoduje że masz lepsze naglosnienie niz HARMAN

 

A bez wzmacniacza

 

Wymieniasz glosniki w drzwiach, w drzwiach tez montujesz zwrtonice z zestawu, dokupujesz w BMW za ok 125zł sztuka (2szt) ramek do drzwi z uchwytem na tweetery, montujesz tweetery i tyle nie robisz nic wiecej i masz czysty dobry dzwiek, ale niekoniecznie bardzo głośny zeby Cie sasiedzi slyszeli na drugim koncu miasta. Nie wymieniasz niskotonowych pod fotelami bo nie masz wzmacniacza

 

Taka zabawa kosztuej CIe tam 1600zł i niskotonowe komus opychasz za 600.

 

Ewentualnie opocja druga to wzmacniacz mosconi za dodatkowe 2500 i wiazka za jakies 600 i masz zajebisty sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info !!!! Ja cudów nie wymagam mam w 6er HiFi zamiast Logic 7 i jest naprawdę ok..

W f20 mnie razi i to bardzo choć i tak jest dużo lepiej niż miałem kiedyś w e81...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.