Skocz do zawartości

E87 120i N46 duzo pali


8r3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stalem sie szczescliwym badz nie posiadaczem BMW 120i

w autku wszytsko spoko poza spalaniem, 15-16l po miescie co jest hmm troszke nieprawdopodobne przy emeryckiej jezdzie

OBD jeszcze nie podalczalem ale zastanawiam sie czy powodem nie jest brak plastiku- dolotu powietrza mocowanego nad wiatrakiem z przodu silnika

U mnie niestety go brakuje i powietrze jest bezposrednio zasysane do boxa gdzie siedzi filtr powietrza, dostawa juz w drodze wiec zobaczymy...

Mowa o tym ponizej, auto dostaje inna dawke niz normalnie raczej, Thx

a100fdfe48fd932d086861a23c86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dawkę ma taką jak powinno mieć, co najwyżej "zaciąga" ciepłe powietrze i może generować mniejszą moc.

Ten dolot nie w sobie nic, co mogło by regulować pracę silnika.

Wysokie spalanie spowodowane jest złą mieszanką powietrze - paliwo, a przyczyn tego może być bardzo dużo.

1. Sondy lambda na wymarciu

2. Problem z VVT

3. Problem z hamulcami

4. Paliwo niskiej jakości

5. 100+ innych problemów.

 

Bez odczytania błędów ciężko będzie dojść co jest nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co to znaczy po mieście. Jakie miasto - czy powiatowe w dzień powszedni - np. Warszawa w godzinach szczytu. Ja np. z domu do pracy mam 4,5km a jadę w zależności od pory dnia od 5 do powyżej 30min. (o zużycie paliwa nie pytaj, bo czasem jeszcze większe). Np. zmiana opon letnich 225/45/17 na zimowe 205/55/16 zmniejszyła zużycie (przy normalnej jeździe) o ok. 1l/100km. Reasumując powodów może być bardzo dużo nawet jak auto jest sprawne w 100%. Temat rzeka i na pewno każdy będzie miał trochę inne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi panowie

W tym tygodniu podlacze autko do kompa i zobacze co wypluje :)

Co do jazdy miejskiej... jazda do sklepu 2km ruch miejski 6 minut - spalanie 16 ;) auto raczej nierozgrzane dobrze ;)

Np ciekawostka ostatnio wyprawa przez miasto w szczycie jazda przez jakies 20 minut i spalanie 13l

Moze serio najlpesza opcja bedzie zalanie pod korek i zobacze wtedy, na trasie auta jeszcze nie cisnalem

Zakupilem tez filtr powietrza bo nie wiem ile obecny jest w aucie

Wiem ze temat rzeka troche z tym spalaniem ale jakos spodziewalem sie ze skonczy sie na ok 10 litrach ;) jesli to wogole mozliwe :D

Z ciekawosci bo nie ma temp oleju... ile czasu zajmuje rozgrzanie oleju do ok 70 stopni ? sprawdzal ktos moze przy ruchu miejskim ?

Co do opon mam 225 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle z tym 120d

Uszczelka pod vanosem wymieniona, wiec spoko

Autoko pokazuje spalanie 13.3 po przejechaniu 120 km glownie miasto wiec cyferki troche przyjemniejsze

Jak panowie piszecie pewnie ten typ tak ma i koniec ;) trzeba sie przyzwyczaic do zakupu

Jeszcze tylko napinacz lancucha musze sprawdzic czy mam ten nowszy typ sruby czy nie bo w koncu auto ma przejechanie ok 100 tysi

zapomnialbym wspomniec... po podlaczeniu do kompa zero bledow

 

Dzieki za sugestie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hmm coś jest nie tak , ciocia ma 120i 150 i dojeżdża 35km w jedna stronę do pracy (czyli 70km dzień)+coś po mieście i komp pokazuje 7.6l jazda 20km z ograniczeniem do 70kmh, 10km do 100kmh( obwodnica) i 5km miasto

E87

200km

6.9 do setki

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , powiem tak jeżdżę e91 i odwożę córę do szkoły 4km w jedna stronę i 4 km z powrotem spalanie mam

17,6. Ale gdy rano odpalę i zrobię po mieście 17 km spalanie wynosi 11,2. Normalna sprawa , smród spalonego oleju to przeciekająca vacumpompa z tylu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest grubo nie tak, 120i spalanie 13.5l :shock: Moje n42, 143ps w automacie nawet na gazie tyle nie pali.

No bez przesady, niemów mi ze na gazie pali mniej niż 13 litrów bo nigdy w to nie uwiężę, chyba ze w trasie przy mizernej prędkości . Chyba według wskazania komputera co oczywiste jest ze na gazie wskazania są nie prawidłowe i dużo zaniżone. :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mysl sobie co chcesz, malo mnie to interesuje. Pisze jak jest. 17l gazu to pali moje 4.4i x5 a nie 2.0l e46. Zbiornik lpg 42l, miasto srednio robie 340-350km, poza miastem 420-430km, przy bardzo spokojnej jezdzie 440-450km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętajcie, że miasto miastu nie równe a dodatkowo każdy inaczej jeździ, dla porównania moje 328ia na krótkich odcinkach w mieście spala 17,5l gazu (wg danych 15,3l pb w mieście), więc jak w takich warunkach x5 v8 mieści się w 20l to pięknie :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takich warunkach, az tak koloryzowac odnośnie x5 nie będę, spali więcej, oczywiście. Nie zmienia to faktu, że spalanie n46 na poziomie 17 litrów to nie jest normalne. Tak jak piszesz, twoje 328 pali gazu max 17...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zauważ, że kolega cały czas podaje wynik z komputera pokładowego a nie z dystrybutora, wiem, że przeważnie zaniża, ale są też przypadki, że zawyża. Więc pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić rzeczywiste spalanie, narazie to są domniemania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie

Dziekuje za komentarze, sprawdzilem metoda pod korek i tak wychodzi...13.5l na 100 ruch miejski.. srednio 8km -12km robione kilka razy w tygodniu

 

Podjechalem do mechanika i zero bledow, jedyne co to uszczelki mi wymienili pod vanos ale nadal czasem cos czuc delikatnie olej przez chwile jak nawiew wlaczony podczas rozgrzewania sie silnika... tak przez kilka sekund i ustaje

Zobacze jak spalanie na trasie wyjdzie jeszcze

Edytowane przez 8r3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Objawy pasują do uszczelki pokrywy zaworów, ewentualnie pompy vacum, kapie na kolektor wydechowy i stąd zapach.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy pasują do uszczelki pokrywy zaworów, ewentualnie pompy vacum, kapie na kolektor wydechowy i stąd zapach.

 

Dzieki za info, wiec wymieniono mi uszczelki pod vanos i klawiatura, widac zostala tylko vacum pompa widac

Co do spalania... zakupie sobie chyba kabel i zgram live data do analizy... poza tym auto jezdzi plynnie i nie mam z nim problemow... profilaktycznie tylko chyba wymienie napinacz lancucha, choc nie wiem bo ten nowszy typ z mocniejsza sprezyna jest zamonotowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Temat dotyczy 120i n46 :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jak na 2giej czesci meczu...

 

W weekend zrobilem autkiem jakies 450 km i srednie spalanie pomiedzy 7.9-8.2 /100km wiec wynik calkiem niezly mi sie wydaje

Srednie predkosci pomiedzy 100-140

 

Wnioski... bmki nie lubia krotkich dystansow, niedogrzany silnik etc... wszystko zaczyna sie skladac w jedna calosc po miescie 13 z hakiem w trasie 8.2 :) az milo :)

 

Dzieki za pomoc panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam silnik wiec sie wypowiem. Zawsze po tankowaniu resetowalem spalanie na komputerze. Ale od pol roku po wycieczce nad morze zostawilem aby sprwdzic na dluzszym dystansie jak to bedzie wygladac i:

raz trasa nad morze plus okolo 2 tysiecy km w ruchu mieszanym (70% miasto i 30% trasa) pokazuje mi teraz 10,3

 

wczesniej po tankowaniach mialem w okolicach 11 - 13. raczej jazda dynamiczna

autostrady (predkosci 140 - 200) ok 9 - 10L/100km

 

Najbardziej ekonomiczne a drogi poza terenem zabudowanym. Jedziemy w okolicy 100km/h w miare rownym tempem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.