Skocz do zawartości

[E87] 118d N47 dźwięk silnika na obrotach


GinsengStrip2002

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dziś moje 118d zaskoczyło mnie dziwnym dźwiękiem. Pomiędzy 2 a 3 tys obrotów coś zaczyna stukać/chrobotać... najbardziej mi pasuje do tego angielskie słowo "rattle" które nieco oddaje charakter tego dźwięku.

https://www.youtube.com/watch?v=95z69VBjo78

Na filmiku najlepiej słychać w okolicach 0:47

Żeby było słychać ten dźwięk trzeba starać się trzymać obroty i prędkość w tym samym poziomie, najlepiej przy tempomacie i przyspieszaniu za jego pomocą. Ostatnio trochę zamuliłem auto, przegoniłem porządnie bejcę parę razy w czerwone pole i kiedy wracałem do domu już dźwięku nie było.

To raczej nie rozrząd który mi już trochę cyka ale owego dźwięku nie ma jak sprowokować na postoju. Po prostu się nie da. Mogę robić to samo z obrotami co podczas jazdy ale zwyczajnie nie ma mowy. Dźwięk występuje raczej na 1 i 2 biegu choć chyba usłyszałem to też na 3, nie jestem pewien.

Powiem szczerze że nie wiem czy to miało miejsce wcześniej bo zwykłem jeździć agresywnie i dynamicznie ale na zimnym silniku oszczędzam auto.

Jakieś spostrzeżenia? Ktoś miał z tym do czynienia? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak go będzie pewnie trzeba zrobić bo szura a że mam olej kupiony to pewnie za jednym zamachem. Zobaczy się co mechanik powie.

 

Edit: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=153777

 

Znalazłem temat z identyczną sytuacją. Taki sam dźwięk, tak samo nie ma go na postoju i luzie. Wygląda na to że mam przytkany DPF. Tak dla potomnych gdyby ktoś kiedyś szukał - sam nie lubię jak czegoś szukam i temat zostaje bez rozwiązania. Jeszcze napiszę po wizycie u mechaniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie siać paniki widzę że z n47 to robi się jak na Google że jak wpiszesz że boli głowa to od razu ciąża....

Co nie napiszesz o n47 to rozrząd.... Prawda jest taka że rozrząd w n47 zawsze szura taka jest jego specyfika wszystko zależy od tego jaki jest to dźwięk i czy jest on glosniejszy od samej pracy silnika. Rozrząd jak jest uwalony to slyychac naprawdę wyraźnie są to tzw cykliczne przeskoki metaliczne stuki.

 

Co do tego dzwieku obstawiam DPF bądź któryś wtrysk bije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak już wytarga się silnik to robota przyjemna :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.