Skocz do zawartości

Doposażenie w grzane fotele E81


KTM71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z kolegów doposażał swoją "betkę" w grzane fotele. Obecnie mam fotele "szmaciaki" bez grzania. Zakupiłem fotele z grzaniem. Zakupiłem panel z przyciskami do grzania ( ten pod panelem klimatyzacji). W kostce fotela kierowcy mam następujące piny:

- PIN 1 - przewód koloru niebieski z czerwonym paskiem - co to za pin i gdzie go podłączyć?

- PIN 5 - przewód koloru zielonego z czerwonym paskiem - co to za pin i gdzie go podłączyć?

- PIN 7 - przewód czerwony z czarnym paskiem - domniemam zasilanie (+)

- PIN 8 - przewód koloru brązowy - domniemam masa (-)

- PIN 9 - przewód koloru czerwonego - domniemam zasilanie (+)

- PIN 13 - przewód koloru brązowego - domniemam masa (-)

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc :wink:

ps.

Mam mały moduł grzania fotela nr OEM 6926435 . Moja betka z rocznika 2009.07 , a fotele 2007.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla potomnych ( niestety sam musiałem dojść do tego jak to podłączyć).

Chcąc doposażyć swoją "bunię" ( e87, e81, e90) w grzane stołki należy następująco podłączyć przewody :

* Kostka pod fotelem kierowca :

- PIN 1 ( cienki przewód u mnie kolor niebieski z czerwonym paskiem ) podłączyć do Pinu nr 34 w kostce oznaczonej X14270 ( moduł Junctionbox 3 - pod skrzynką bezpieczników) - z tyłu modułu wypinana - PWM SIGNAL

- PIN 5 ( cienki przewód u mnie kolor zielony z czerwonym paskiem) podłączyć do skrzynki bezpieczników zasilanie ( + ) do Pinu 10 wtyczki X11001 ( bezpiecznik 5A)

- PIN 8 i 13 to masa (-)

- PIN 9 i 7 to zasilanie (+) jeden przewód zasila moduł grzania drugi silniczek od pompowania fotela ( bezpieczniki 20A)

*Kostka pod fotelem pasażera :

- PIN 1 ( cienki przewód u mnie kolor niebieski z czerwonym paskiem ) podłączyć do Pinu nr 38 w kostce oznaczonej X14270 ( moduł Junctionbox 3 - pod skrzynką bezpieczników) - z tyłu modułu wypinana;

- pozostałe przewody jw.

Po zakodowaniu $494 mam już podgrzewane stołeczki :-) ( moduły o nr OEM 6926435 zakupiłem po 45zł , a panel z przyciskami grzania foteli za 50zł).

Także macie gotową receptę :-) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIEKNIE

 

elegancko napewno komus sie przyda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A czy ktoś z Was próbował doposażyć zwykłe fotele w matę grzejącą? Można kupić sam moduł grzejący OEM. Czy jest to możliwe?

Czy faktycznie potrzebna jest ingerencja tapicera, czy może po odkręceniu fotela można to dołożyć samemu (pod materiał/gąbkę)? Drugie pytanie czy trzeba od razu pasażera też czy da się niezależnie tylko kierowcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.