Skocz do zawartości

[E87] Modyfikacja lamp - światła do jazdy dziennej


irekka

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale 3 pojawił się ciekawy wątek

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=120667

Ma ktoś wiedzę, sprzęt, żeby sprawdzić czy da się tak ustawić w jedynce?

Dla tych, którym nie chce się czytać powyższego linku informacja, że chodzi o takie ustawienie świateł długich, żeby świeciły częścią mocy jako światła dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat ciekawy.

Żeby zaprogramować światła długie do jazdy dziennej trzeba zmienić 2 parametry:

 

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

GED_FL_ALS_DRL

 

Było to opisywane już na forum, w dziale Serii 5:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=109574&start=30

Nie testowałem na E87 jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam parę pytań, m.in. odnośnie świateł długich jako dzienne.

Jeśli wspomniana opcja jest włączona, to światłą zapalają się wraz z włączeniem zapłonu, i wyłączają się tylko, gdy zapalamy światła mijania?

 

Zależałoby mi aby była możliwość wyłączenia świateł dziennych poprzez ustawienie przełącznika na 0 (chociaż jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami dot. świateł dziennych).

Jak sprawa wygląda w wersji po FL? Tam jest możliwość całkowitego wyłączenia świateł, a światła dzienne działają tylko w pozycji AUTO?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, ze nie jest możliwe sterowanie sobie dziennymi w długich w modelach przed liftem. Dzienne powinny się świecić zawsze czyli jak masz przełącznik w pozycji 0, jeśli włączysz na postojowe to dzienne powinny zgasnać i zapalić sie tylko ringi (przykład z E91), podobnie z światłąmi mijania. Niech mnie ktoś poprawi jeśli sie mylę.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Ostatnio szukałem rozwiązania jak zmodyfikować lampy przed liftem (xenon), i być może coś mam :)

Nie zdradzając szczegółów, chcę zamiast żarówki wsadzić diodę mocy o ciepłej, białej barwie (kolor powinien być zbliżony do oryginalnej żarówki halogenowej) i odpowiednio to podłączyć, aby załączało się po włożeniu kluczyka i świeciło ze zmniejszoną mocą gdy włączymy światła pozycyjne/mijania.

Koszt jednej takiej diody to ok. 110 zł, "produkuje" ona do 600 lumenów światła 3000k. Zastanawiam się tylko, czy ringi podołają takiej ilości światła? Pozostaje mi chyba tylko sprawdzić to w praktyce...

I zwracam się z prośbą, czy nie ma ktoś przypadkiem zbędnej oprawki światła postojowego ze spaloną żarówką? Ew. mogę odkupić.

Jeśli ktoś jest zainteresowany złożeniem czegoś takiego, chętnie pomogę, odpowiem na wszelkie pytania (PM).

Na razie nie mam za dużo czasu, na weekendy postaram się coś porobić.

Czy ktoś jest zainteresowany tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.turnermotorsport.com/image/lighting/lighting_e90_e92_e93_headlight_switch_with_rear_foglight_rear_fog_light_euro_328i_328xi_330i_330xi_335i_335xi_61316932796_1.jpg

Tak wygląda przełącznik, jeśli masz czujnik zmierzchu.

A do takiej modyfikacji nie potrzebujesz czujnika. Po prostu w dzień jeździsz z pzełącznikiem na 0 (będą palić się ringi mocnym świaŧłem), i zapalasz światła, gdy się ściemni lub będą tego wymagać warunki na drodze (ringi zaczną świecić słabiej, jak oryginalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności czekam na paczkę z diodami, trzeba znaleźć sposób na przekazanie światła z diod do ringów. Jeśli ringi będą świecić z wystarczającą mocą, to będzie trzeba to podłączyć. Można znaleźć pomocne DIY montażu zestawu Vista DRL ANGEL EYE HARNESS do E90. Na pewno to wykorzystam.

Zakładałem w podobny sposób światła dzienne do golfa V, w E87 będzie trochę trudniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primary1, zrobiłeś już modyfikacje?

ja bardzo chciałbym zwiększyć moc świecenia ringów, ale pomysły mi się wyczerpały... ostatnio nawet kupiłem żarówki h20w i je tam wcisnąłem i różnica znikoma...

zapodaj jakieś foto story efektu końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cierpliwość. Diody powinienem mieć u siebie w poniedziałek. Na następny weekend napiszę jak rezultaty, jeśli będą zadowalające, pojawią się pierwsze zdjęcia.

Natek, 600 lm powinno wystarczyć. To odpowiednik żarówki 50w.

Przykładowo, sprawdzałem jak świecą ringi przy diodzie luxeon 5W, ok 120 lm, barwa światła biała, zimna. Przy słabo skupionym świetle (całe światło z diody trzeba trafić w światłowód) ringi świecą tak samo jak na oryginalnej żarówca ba9s 10w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To odpowiednik żarówki 50w"

to już duża moc - w oryginale mamy 10w czuję, że będzie miodowo :) :)

Zapodaj proszę jakiś link do tych lampeczek "diody"

Ja wczoraj starałem się dotrzeć do wnętrza lampy i widać jak światło skupia się w jednym punkcie, gdzie rozchodzi się w dwa światłowody - lewy + prawy ring.

trzeba coś wymyslić, aby ringi świeciły mocnym, żółtym światłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody miałem zamówić inne, ale zdecydowałem się na cree mc-e biała ciepła. Dostępne na allegro po 80 zł. Jeszcze korekta, one mają 540 lm.

 

Edit:

http://img30.imageshack.us/img30/6811/mcecvw.jpg

Porówanie mc-e zimnej z ciepłą.

Efekt w ringu może być ciekawy. Sprawdzę to w praktyce najpóźniej w przyszły weekend.

 

Żarówka halogenowa ma barwę ok 2700k, mc-e 3500k. Nie jest to więc identyczne światło, lecz trochę "bielsze".

Uzyskanie oryginalnego koloru ringów jest możliwe tylko przez zastosowanie mocniejszej żarówki halogenowej lub diody o tej samej barwie, tyle że w tym wypadku nawet led 20W mogłaby być za słaba. No i problem z dostępnością.

Edytowane przez primary1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie, ze sama wymiana żarówki nie wystarczy nawet na diodowy odpowiednik o wiekszej mocy świecenia. Myśle, ze problemem jest tu sam światłowód w ringach, który aż tak dużo światła nie jest w stanie przepuścić

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
JA tam sie nie mogę doczekać rezultatów:) Czy będzie również opcja 5000-6000k ??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
chyba temat upadl;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :

 

Fabrycznie moje auto nie posiadało kseno .Ktoś założył ksenony HID .

Ja nie mogąc się pogodzić z tym fantem ,robię wszystko by te ksenony mieć .Dzisiaj byłem u elektryka ,i jakże radosny od niego wyszedłem.

Szukam już biksenonów ,które będę miał zamontowane u siebie .Jako ciekawostka : ringo będą służyły do jazdy dziennej ;)

 

A to Ci niespodzianka ..... póki co nie chcę zdradzać szczegółów ,jest trochę zabawy dla elektryka ,ale on się tym akurat zajmuje ,widać ,że zna temat .Obawiałem się ,że będę mógł podłączyć ori ksenony bez ringów .a tu się okazuje ,że mógłbym nawet skrętne ,lecz musiałbym zmieniać moduł ,dodatkowy koszt z 1000 zł ..

 

Jak kupie światełka oraz elektryk je podłączy ,dam znać ;)

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wciąż aktualny, mam praktycznie wszystko co potrzeba do założenia diod, tylko mam problem ze skupieniem światła :/

Max co udało mi się uzyskać to punkt o średnicy 2-3 cm... Nadal za dużo.

Szukam firmy która by mi wykonała odpowiedni reflektorek do diody, ale nic nie mogę znaleźć.

Pozostanie mi tylko jakaś samoróbka chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.