Skocz do zawartości

pomoc w diagnozie


ryan92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich potrzebuje wszej pomocy o tusz jestem posiadaczem BMW 1 116i ROK 2004 W GAZIE od nie dawna ale mam troche problemów na sam początek padła mi przepustnica a teraz pompa Abs ale nie pokoji mnie klekot silnika sprzedający steirdził ze te typ tak ma rorząd był wymieniany kompletny przy przebiegu 40 tys w salonie są też dziwne obiawy przy zimnym silniku. Jaki olej lejecie do swoich jedynek tu jest zalany podobno castrol10w/30 albo 40 prosze o ocenienie stanu silnika przebieg 100 tyś

 

TAKI EFEKT JEST NA ZIMNYM SILNIKU

 

A TAK CHODZI NA ROZGRZANYM SILNIKU bezyna czy gaz tak samo

 

PROSIŁBYM O PODPOWIEDZI I RADY

ZGÓRY DZIEKUJE

Edytowane przez ryan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze. Olej masz za gęsty tyle że 5w40 też się nada i lej olej dobrych firm druga sprawa jakie były objawy padnietej przepustnicy. Masz Vvt przepustnica normalnie nie pracuje i jest cały czas otwarta. Działa tylko w przypadku uszkodzenia Vvt Po 3 zanim cokolwiek zaczniesz patrzyć sprawdź błędy. Daj znać i będziemy myśleć dalej. Vanosy mogą źle pracować przez zaniskie ciśnienie oleju, przytkany układ, wieszajace się elektrozawory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przepustnica juz wymieniona mocno mulił sie przy wdepnieciu pedała na kompie tez pokazało kody przepustnicy zostało mi zrobic pompe abs dzis byłem na kompie i oto kody a kupiłem uzywke

Ztąd moje pytania bo planuje wymienic pompe i przy okazji olej i po zaglądac do tam gdzie bedzie to mozliwe

 

oto fota z kompa

http://www.fotosik.pl/zdjecie/04c670e854443f47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z lublina i tu mam zaufanego kolesia od elektroniki. a moze ktos z forum da namiary na dobrych fachowców. Jestem nie ufny co do niektórych mechaniorów miałe taką przygode ze kolo mi robił trzy razy silnik za 2x zapłaciłem a trzecim razem zrobił mi na własny koszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat, ale zapytam... w jaki sposób można ocenić stan łańcucha rozrządu ( wyciągnięty, zużyty czy nie )oraz stan napinacza łańcucha rozrządu.

Czy jest to bardzo skomplikowane dla mechanika ?

Moje BMW, to BMW 1 E87 1.6 benzyna 2004

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest zasada że przy wymianie rozrządu zmienia się łańcuch. Fakt każdy łańcuch ma luz. Ale zużyty ma już bardzo duży luz. Można to bez problemu ocenić wiedząc jak wygląda nowy łańcuch jaki jest,, sztywny " zużyty łańcuch będzie,, uginał" się znacznie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jutro zmierzam wymienic pompe abs i pytanie czy odpowierzac normalnie

Sprecyzuj to bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

Producent zaleca Castrol 5w30 jesli chcesz wlac inny olej to ma byc o tym samym oznaczeniu

Nagraj jeszcze ten dzwiek na cieplym silniku dodajac gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po wymianie pompy abs próbowłem wykasowac błedy jeden mechanik nie dał rady wiec pojechałem do auto perfekt sawa w lublinie powiedzieli ze trzeba kalibrwac i programowac pompe z kompem po podmianie uzywki bo system esp nie bedzie działał oczywiscie sie zgodziłem i padł komp przy próbie programowania. Brak komunikacji z komputerem czy ktos juz miał taką sytuacje i czy da rade zaprogramowac komputer od nowa czy trzeba kupowac i składac z dwóch jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Pierwszy filmik słychać zespół regulacyjny kół vanosów.

Drugi filmik, chyba już przełączony na gaz. Ja słyszę dźwięk wtryskiwaczy gazu.

Do tego silnika 0w albo 5W30. Ten olej którym jest obecnie zalany jest za gęsty.

 

i tu kolega miał racie padło 1 z kół vanosów oczywiscie wymiana oby dwóch bo jedno było jeszcze w miare ale mechanik zmówił 2 sztuki cena zamieników po 1 tyś sztuka + rozrząd + uszczelki i robota w sumie 3.700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.