Skocz do zawartości

BMW 116i odbicie/szarpniecie na sprzęgle


Monialt3BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

z góry przepraszam jeśli temat już się pojawił, niestety nie mogłam go odszukać.

 

Otóż niedawno kupiłam jedynkę z 2008 r, najpierw do wymiany miałam świece i cewki (auto szarpało przy niskich obrotach 1500-2000) teraz mam dziwny objaw : czasem słychać głuchy dźwięk (jakby sprężynowy) i czuć takie szarpnięcie/odbicie na sprzęgle - niezależnie czy jest akurat wciśnięte czy już puszczone. byłam u mechanika jednak powiedział, że wymaga to pełnej diagnostyki - komputer itp. obawiam się jednak że może próbować mnie naciągać na koszty jako że kobieta mało się zna ;)

będę wdzięczna za wszelką pomoc i podpowiedzi co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co opisujesz szukalbym w ukladzie przeniesienia oraz w elementach odsprezynowania silnika i skrzyni.

Na twoim miejscu bym to skonsultowal z innym mechanikiem.

Nic nie piszesz o niedomaganiach silnika wiec po co diagnostyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko byłoby to nagrać ponieważ zdarza się to dość rzadko. powiedzmy 1-2 razy dziennie czasem wcale. nie jest to głośne, na początku w ogóle nie zwróciłam na to uwagi dopiero gdy poczułam na sprzęgle to połączyłam ten dźwięk z jakąś podejrzana usterką. Jestem ze Szczecina.

 

Kotin44 - po co diagnostyka? nie wiem, nie znam się i wydawało mi się podejrzane - że pan chce mnie naciągnąć na koszty dlatego tu pytam :)

 

gdzieś szukając po internecie znalazłam coś: "do wymiany amortyzatorek przy pompie wtryskowej" - ale to tyczyło się jakiegoś starego mercedesa i nie mam pojęcia czy może występować w mojej jedynce jestem kompletnie zielona w tematach mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ty mozesz sie cieszyc ze nie masz tego amortyzatorka o ktorym wyczytalas...

W mercedesie to jest z nim nieporozumienie - ma tlumic naprezenia ale jednoczesnie powoduje drgania.

U ciebie moga sie odzywac sprezyny w kole dwumasowym ale ciezko postawic dokladniejsza diagnoze jak sie tego nie czuje i nie slyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.