Skocz do zawartości

e87 problem po wymianie opon


drift501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem po wymianie opon na zimowe. Otoz przy wiekszych predkosciach od 110 okolo zaczyna drgac kierownica po prostu az ciezko sie jezdzi. Wyswietlil sie ten wykrzyknik zaznaczylem ptaszkiem lecz on ciagle sie zapala. Opony nowe zakupione na oponeo continental winter contact . Gdzie szukac problemu? Czy kola moga byc zle wywazone? Cisnienie we wszystkich 2.2 . Z tego co zauwazylem jest duzo ciezarkow mozle ktos odwalil fuszere w wulkanizacji. Nie wierze ze to wina opon...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemow moze byc wiele: sama opona wadliwa, krzywa felga lub zle zalozona opona na felge co skutkuje duza iloscia odwaznikow w celu wywazenia poprawnego, na zle napompowanej oponie konczac. Wroc do wulkanizatora niech sprawdzi w czym problem.

Wiekszosc warsztatow skupia sie jedynie aby wywazyc jako tako (czyt. zobaczyc zielone ptaszki na monitorze), a to nie do konca tak ma byc. Kolo, opona moga miec rozne wady, ktorych wywazenie nie usunie w 100%.

Niech zaczna od ponownego zalozenia opony na najgorszej feldze i sprawdza wywazenie pod obciazeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki w takim razie jadę do tego samego warsztatu. Ogólnie bardzo dużo ciezarkow dokladal. Zobaczymy mam nadzieje ze cos wymysla. Krzywa felga ta wątpię bo zaczelo się to zaraz po wymianie kol raczej , oby tylko nie wadliwa opona . Mam nadzieje ze skończy się na prawidlowym wywazeniu kola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki z kołami ciąg dalszy, dziś pojechałem do wulkanizatora okazało się , że oba koła znowu nie wyważone zdjął wyważył założył pojechałem na autostrade i przy 130/140 znowu drgania są. Jutro jade do innej wulkanizacji. Ogólnie sprawdził tylko ponownie przód bo twierdził, ze tył jest ok, ale jutro jade gdzie indziej wszystko od nowa sprawdzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe continental 195/55R16 , dzisiaj kolejny raz wyważane ponieważ jak zdjął dziś koło po raz kolejny komputer wykazał błędnie wyważone koła. Zostały ponownie wyważone u innego wulkanizatora pojechałem na autostrade już tak nie tłucze dopiero przy 160/180 co już nawet bym zaakceptował z tym , że wyrzuca mi ten wykrzynik INPUT ..... Więc coś nie gra. Ogólnie jestem zawiedziony taka firma kupione na oponeo i klapa... chyba ze one muszą widzieć snieg :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Kupiłem te same opony i też miałem problem - jedna opona miała jakieś wewnetrzne wady bo żeby dobrze wyważyć koło to wulkanizator musiał założyć dużo odważników. A że wulkanizator był kumaty i uczciwy to radził mi wymienić tą oponę - powiedział, że mimo wyważenia moga być problemy a BMW jest wyjątkowo czułe na te sprawy. Tak też zrobiłem i wtedy przy wyważaniu było OK. Może u ciebie jest tak samo? Conti klepią w Rumuni - to też dużo mówi...

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.