Skocz do zawartości

Drgania, wibracje BMW 118i


Greatdeal1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem ze swoją jedyneczką 118i 2006r mianowicie mam odczuwalne drgania przy przyspieszaniu, największe na 3 biegu chodz na 2 mniejsze i na 4.Przy hamowaniu silnikiem kiedy obroty spadają do niskich tez odczuwam wibracje, drzenie. Drgania występują z tyłu tak jakby pod tunelem srodkowym tak to odczuwam ze środka. Powiedzmy jadę na 3 i daje gazu przy obrotach 2.5 do 3tys obr. czuć wibracje jakbym jechal na wyząbowanych oponach.Dzwięk jaki dochodzi to takie " łuuuuuu" Kiedy jadę stałą prędkością powiedzmy na 3 lub 4 biegu ok 60 jest cisza i wtedy wyrzucam na luz, auto sie toczy i ponownie wrzucam 3 bieg, przy koncowej fazie puszczenia sprzegla czuje przez chwile wibracje, drzenie z wyzej wymienionego miejsca okolic tyłu.

Czyli przy przyspieszaniu auto drży i przy hamowaniu silnikiem, a kiedy wciskam sprzeglo ustaje a kiedy puszczam drzy w chwili zalączenia napędu. Wymienilem poduchy skrzyni i nic nie pomogło. Olej w moście jest, na krzyzakach nie ma luzu. Wszystko wygląda na sztywne, nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.