Skocz do zawartości

[E87] Dziwne cykanie silnika


matrix_1755

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie…

https://www.youtube.com/watch?v=L4MM6WokMhk&feature=youtu.be

 

Przesyłam lepszej jakości film na którym słychać dwa dźwięki.

Pierwszy cykanie ciągłe?

Drugi dźwięk w tle …takie dudnienie?

Przesyłam jeszcze raz ale jakościowo lepszy film może teraz Panowie będziecie wiedzieli - przekonani co to jest?

 

Jestem umówiony do mechanika…..ale z powodu wakcji długi okres oczekiwania... i ta niepewność co to może być jakoś nie daje mi spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem mogles ta maske otworzyc...

moze vaccum pompa, moze cewka padnieta bo nie rowno to chodzi jak na benz....

podlacz pod komputer sprawdz jakie bledy... od tego zacznij..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak dla mnie to:

- "pukanie" w tle to vacuum pompa, jak uchylisz korek wlewu oleju powinieneś wtedy o wiele głośniej słyszeć ten dźwięk (jak się na sili odgłos, lub servo od hamulców zacznie gorzej pracować, to musisz nową vacuum pompę założyć)

- cykanie, trudno z filmu zdiagnozować, bo albo to normalna praca wtrysków, albo łańcuch rozrządu jest wyciągnięty

 

Sprawdź na kompie czy nie masz błędów czujników położenia wałków rozrządu.

A tak poza tym kiedy auto kupiłeś (tzn jak długo jeździsz) i jaki przebieg?

I za ile pln, tak z ciekawości, bo mam swoje e87 do sprzedania i chciałbym cenę porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to te przebiegi :) 130kkm auto 9 lat ;) i kazdy ma 100% pewny :P a pozniej dziwne awarie ktore nikomu przy takim przebiegu sie nie pokazywaly..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najlepsze to te przebiegi :) 130kkm auto 9 lat ;) i kazdy ma 100% pewny :P a pozniej dziwne awarie ktore nikomu przy takim przebiegu sie nie pokazywaly..

Dokładnie, albo ludzie dzwonią i mówią, Panie na allegro taka sama 5 tyś taniej... Ostatnio miałem takie 2 telefony, nie pofatygują się obejrzeć auta ale już przez tel się targują. Wiadomo moja też nie jest idealna, ale do usterek z forum jej daleko, a jak dla ludzi jedyne kryterium to CENA, no to sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie kupiłem tydzien temu przebieg 160 tys cena 31 tys.... A co do tych dźwięków to ja niewiem czybeogole jest awaria nieznam sie wczesniej jeździłem mazda 3 i było cicho ale to inna konstrukcja silnika itd tutaj niewiem czy nienadwrazliwoac

O to zwracam honor, bo faktycznie nie była to jedna z wielu okazji... za 24tyś pln... a raczej najwyższa półka cenowa na ten rocznik.

 

Tak jak pisałem wcześniej, ciągłe cykanie to może być normalna praca wtryskiwaczy, generalnie są dość głośne. Ale warto podłączyć auto pod kompa, lub porównać na żywo do innego silnika n46 aby wykluczyć rozrząd.

 

A to "dudnienie" w tle to na bank vacuum pompa, jeśli się nasili będziesz musiał ją wymienić, puki co jeździj.

Nie ma też co porównywać Japonii do Niemców, a szczególnie do BMW, bo to prawda że Japońskie benzyny chodzą o niebo ciszej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tak mogą być błędy nawet jak check się nie świeci!! może być błąd jednego z czujników wałka rozrządu, a check może się nie palić.

Co vacuum pompy to oryginał kosztuje prawie 1400pln:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7542498-pompa-podcisnieniowa/vPR37294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Adrian....mam cos takiego myślisz ze to ogarnie BMW?

 

http://programatory.pl/skaner_diagnostyczny_dominator_obd2.html

 

Powinien pokazać chociaż podstawowe błędy, podłącz to zobaczysz.

Ja mam interfejs taki na bluetootha (z aplikacją na androida) i nawet to daje radę zczytać u ewentualnie skasować błędy (testowałem w e46 i w e87).

Więc chyba Twój tym bardziej...

A o sprawdzeniu vacuum pompy już pisałem Ci wcześniej. Ale nią akurat bym się mocno nie przejmował.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taniej kupic obdII na BT i torQue na smartfona ?? razem wyjdzie z 50 zl i tez bledy pokaze i bedzie mozna je usunac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko napisalem a zle przeczytalem moj blad :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem od mechanika wymieniono olej i uszczelki pod zaworami.... Mechanik powiedział ze pompa vacum bedzie do wymiany ale tego nie ruszać "BMW nie przewiduje wymiany" .... Co do dźwięków Z silnika to podobno nie odbiega od standardów ..... Cykanie jest od zaworów a drugi dźwięk od pompy vacom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się do was z prośbą o przesłuchanie nagranego przeze mnie filmiku i zdiagnozowanie problemu. Podczas pracy silnika słychać takie "tykanie". Podczas jazdy, nawet przy zapalaniu siedząc w środku w ogóle tego nie słyszę. Auto to bmw 118d przebieg 162tys, napinacze były wymieniane przy 109tys na gwarancji. Oczywiście wiem, że należy wymienić rozrząd i jestem umówiony na wizytę na początek lutego. Pytanie czy dojeżdżę bez stresu do tego czasu? Poniżej zamieszczam film i prosiłbym o odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

 

https://www.youtube.com/watch?v=EoA9rwzJP_8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja miałbym stres przy każdym naciśnięciu gazu..Nikt nie napisze Ci czy wytrzyma ten rozrząd do lutego :roll: biorąc pod uwagę dźwięki jakie nagrałeś to odstawiłbym to auto i poruszał się drugim, jeżeli oczywiście masz taką możliwość a jak nie to kup za mniej więcej średnią krajową jakiś przemieszczacz :wink: dźwięk dochodzi od strony kabiny, więc wykluczam osprzęt, który jest na pasku, co przeważnie polecam sprawdzić przez odpalenie bez niego, w tym przypadku nie widzę sensu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Proszę forumowiczów o pomoc a w szczególności osoby które zjadły zęby na benzynkach jedynki.

Od kilku tygodni zaczął terkotać dziwnie motor, stało się to nagle, nie narastało. Filmiki z zewnątrz i wewnątrz na linkach:




Miałem jeszcze trochę przed zaczęciem terkotania (nie wiem czy sprawy powiązane) błąd 30C1 - Regulacja ciśnienia oleju. Błąd jest nieciągły, wywala go raz na miesiąc po jeździe na trasie. Wyeliminowałem czujnik ciśnienia, bo wydaje mi się że błąd byłby wtedy ciągły gdyż czujnik działa cały czas, obstawiam tu zawór hydrauliczny.


Dwa dni temu wymieniłem olej z filtrem, oczywiście na Motul X-Clean+ 5W30, dodałem jak zalecane również Archoil. Problem nadal występuje, terkotanie narasta wraz z obrotami i nie jestem w stanie stwierdzić na 100% co to jest. Przychodzą mi do głowy jeszcze popychacze hydrauliczne, wtrysk. Rozrząd był robiony w zeszłym roku, nie ma na nim więcej niż 30k.


Nie chce wymieniać pół auta, dlatego potrzebuję fachowego ucha. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i dopiero zaczynam przygodę z BMW dokładniej BMW E87 N47 118d. Od jakiegoś czasu silnik zaczął inaczej pracować, tak jakby zaczął grzechotkać i pytanie czy to łańcuch rozrządu, czy może coś innego? Proszę o pomoc.

Link do filmiku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.