Skocz do zawartości

F30 328i Temperatura cieczy ??


ozim87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Mam problem ze swoja F30 328i z 2013r sprowadzoną z USA, a mianowicie jak jeżdżę nią po mieście to temperatura wody jest na 90stopniach , a jaki juz wjeżdżam na trasę to temperatura rośnie do 11ostopni u tak sie utrzymuje co to może być ?? Dodam ze auto rozgrzewa się w środku szybko i wieje cieple powietrze. Autko było sprowadzone przeze mnie i uderzone przodem wszystko czyli chłodnica i resztę części kupione w BMW Inchape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli odczytywałeś temp. z wskaźnika to jest to temp. oleju, wartości dla tego silnika prawidłowe.

Temp. cieczy chł.możesz sprawdzić w menu ukrytym.

Jeżeli chodzi ci o temp.oleju, to temat już istnieje viewtopic.php?f=163&t=325544&p=2397965#p2397965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli mam rozumieć ze po lewej pokazuje mi stan paliwa potem obroty i predkośc a po prawej temperature oleju tak ??

Tak.

a jak moge sprawdzic temperature płynu chłodzącego ??

Tak jak pisałem, w menu ukrytym, pozycja- 08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli dobrze przyjrzysz się wskaźnikowi po prawej stronie to masz narysowaną "konewkę z kropelką oleju" czyli jest to wskaźnik temperatury oleju. Jeśli masz książkę z instrukcją obsługi to w książce jest jak byk napisane "engine oil temperature". Według strony z częściami do bmw czujnik ciśnienia oleju jest również odpowiedzialny za wskazania temperatury: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/12_1712-czujniki/vNS07540#part05

Zdjęcie z książki bmw: 263a990732981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Panowie a jaka prawidłowa temperatura plynu chłodniczego w bmw f30 328i? Dzisiaj wymieniłem termostat i wszedłem w ukryte menu w zegarach i podczas jazdy temperatura nawet czasem dochodziła do 110 stopni. Wcześniej tego nie sprawdzałem więc nie mogę porównać. Na postoju silnik ma 96 stopni. Kolega powiedział że te silniki maja taka temperaturę i dla tego silnika to standard. Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Czy temperatura wody podczas jazdy w silniku B48 wąchająca się od 108C do 112-113C to norma? Jadę, wzrasta do 112-113 i w parę sekund spada do 108,czasami nawet do 106. Następnie powoli rośnie do 112-113 i znowu spada szybciutko do 108-106.

Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Żeby nie zakładać nowego tematu.

Czy temperatura wody podczas jazdy w silniku B48 wąchająca się od 108C do 112-113C to norma? Jadę, wzrasta do 112-113 i w parę sekund spada do 108,czasami nawet do 106. Następnie powoli rośnie do 112-113 i znowu spada szybciutko do 108-106.

Czy to normalne?

 

Tak wszystko jest prawidłowo, przy 110C otwiera się termostat i schładza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.