Skocz do zawartości

Rejestrator Jazdy Montaż- Podsufitka


rabbit72

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad instalacja rejestratora jazdy który będzie zamontowany na stałe , któryś z poniższych linków ;

https://www.amazon.co.uk/dp/B01N2GXC25/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1492040824&sr=8-1&keywords=dash+cam+viofo , https://www.amazon.co.uk/d/Car-Vehicle-Electronics/TOGUARD-Recorder-Rotating-G-Sensor-Recording/B01M9DG2A0/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1492040126&sr=8-2-spell&keywords=dashcam+tougard

W zwiazku z powyzszym bede musial przeprowadzic kabel pod podsufitka, z tego co zauważyłem z podszybiem nie będzie problemu, jest tam spora luka i miejsce na upchnięcie kabla.

Ale jak pociagnac dalej to ustrojstwo pod podsufitka/obiciem słupka A i dalej w dół pod schowkiem, ma ktos moze jakas instrukcje demontażu podsufitki etc albo pomysł na to jak to zrobić ?

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Rozważ podłączenie w okolicach modułu FZD (centrum sterowania dachu).

 

Znajdziesz tam wszystkie wymagane zasilania.

 

Ja w ten sposób zawsze podłączam "Janosiki" i rejestratory klientom.

 

Mniej rozbierania i kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ podłączenie w okolicach modułu FZD (centrum sterowania dachu).

 

Znajdziesz tam wszystkie wymagane zasilania.

 

Ja w ten sposób zawsze podłączam "Janosiki" i rejestratory klientom.

 

Mniej rozbierania i kombinacji.

 

Nie no, super pomysł bo pozbywam się problemu ciągnących się kabli, tylko jak to zrobić, szczególnie jeśli te urzadzonka mają zasilanie od zapalniczki?

Rozumiem że kabel zasilający jakoś tam podlacze, w planach mam jeszcze podłączenie laser interceptora nie będzie to kolidowało, jest jakiś przykładowy link z jakakolwiek instrukcja podłączenia ?

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba powoli dochodzę do tego i powiem szczerze że dla mnie jako laika podpięcie się pod ten moduł FZD może być ciężkie(pomimo tego że wydaje się to być najprostsza metoda), bo trzeba wiedzieć jak, gdzie i co, poniżej znalazłem linki DIY do takowego domniemam połączenia, może się komuś przydadzą ;

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1183385 , http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1026319 , http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=974007 .

Generalnie kamerkę chciałbym zainstalować do tygodnia czasu przed wyjazdem do PL, a więc samemu będzie ciężko, zwłaszcza że człowiek jest cały czas zabiegany i ma mało czasu, gdyby nie zależałoby mi na instalacji przed podróżą to pewnie oddałbym to chłopakowi który będzie mi instalować L.I .

No i właśnie tu mam zagwozdkę czy w podróży oprzeć się na kamerce w telefonie a instalacje właściwej kamerki pozostawić specjaliście czy może jednak spróbować samemu metodą o której myślałem od samego początku bo znalazłem filmek podobnej instalacji ?

.
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij uszczelkę z wnęki drzwi. Przydają się też plastikowe narzędzia do rozbierania wnętrza samochodu. Nie mam pojęcia jak się to fachowo nazywa.

 

...Ściągacze, mam zestaw od dawna , przydaje się baardzo :wink: , ostatnio gdy zmieniałem obudowy lusterek 5 minut i obudowy były zmienione, z tą uszczelką tak myślałem, mam nadzieje że nic tam się nie urwie tylko jest ona standardowo demontowalna jak większość uszczelek.

Kamerka już zamówiona jutro lub pojutrze przyjdzie i z tego co widzę to powinien być szybki montaż, możecie się śmiać ale przed zakupem auta jak i do tego tematu nie zdawałem sobie sprawy że w BMW jest tak sprytnie zamontowane gniazdo zapalniczki pod schowkiem :cool2: , normalnie niezły bajer ale za to jak przydatny :8)

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu się w to bawić. Mi jakiś czas temu na życzenie w ASO przeciągneli kabel do montażu rejestratora w słupku z wyjściem obok lusterka wstecznego. Nie pytajcie się o cenę usługi. :duh:

 

A widzisz trzeba było poczekać na kolegów z forum to by pomogli i samemu taniej, a do tego jest satysfakcja :wink: , ja właśnie zainstalowałem kamerkę metodą z filmiku, w PL może chłopak z bmw przy instalacji innego urządzenie podłączy mnie bezpośrednio do wspomnianego modułu FZD .

Ale to raczej groszowe sprawy, choć nie jestem pewien czy tak zrobię bo przeciągnięcie kabla do zapalniczki po schowkiem wygląda w sumie spoko, aż jestem zdziwiony jak mi to szybko poszło, nawet uszczelki nie trzeba było ściągać bo pod nią jest dosyć duża luka umożliwiająca wsadzić kabel pod obicie, także kabel w ogóle nie ma wpływu na położenie uszczelki.

Jedynie co to widać kawałek w miejscu w którym kabel wychodzi spod uszczelki w okolicach pod schowkiem, a dalej to też banał wszystko się ładnie schowało, także na ten moment jestem zadowolony

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie przód i tył już zamontowany i działa. Zasilanie jest z zapalniczki w bagażniku jednak chcę wpiąć się w jakiś bezpiecznik. Wie ktoś może jak nazywa się po Polsku i gdzie można kupić coś takiego:

 

51sMnDK6CNL._SX425_.jpg

 

Mogę kupić na eBay ale wolałbym w PL zamówić.

 

Planuję takiego piggy backa + http://www.wideorejestratory24.pl/adapter-zasilania-vico-power-plus w bagażniku przy fuse box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Szukam miejsca gdzie mogę się podpiąć z wideorejestratorem w F31 .

To gniazdo pod schowkiem pasażera było by niezłe bo nie trzeba w nic ingerować ale raczej odpada bo tam jest cały czas napięcie a ja potrzebuję plusa po stacyjce. Zastanawiam się czy czasem z lampki nie dałoby rady skorzystać ?

7ce6deb8fedf1173med.jpg

Może ktoś brał takie zasilanie w miarę mało inwazyjny sposób i coś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod schowkiem nie masz cały czas napięcia.

Znika ono jakieś 8 min po zamknięciu pojazdu. Miałem tak podpięty wideorejestrator w F30 2015LCI.

O ile dobrze pamiętam jak mierzyłem to było właśnie 8 minut.


No chyba, ze przed LCI było inaczej. Ale może właśnie zmylił Cię ten dłuższy czas wygaszania. Proponuję sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod schowkiem nie masz cały czas napięcia.

Znika ono jakieś 8 min po zamknięciu pojazdu. Miałem tak podpięty wideorejestrator w F30 2015LCI.

O ile dobrze pamiętam jak mierzyłem to było właśnie 8 minut.


No chyba, ze przed LCI było inaczej. Ale może właśnie zmylił Cię ten dłuższy czas wygaszania. Proponuję sprawdzić.

No właśnie po napisaniu postu sprawdziłem jeszcze raz i po jakimś czasie rzeczywiście zasilanie znika w tym gnieździe.

Podłaczę tam rejestrator żeby nie kombinować zbyt wiele . :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.