Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób tak jak autopark pisze. Z tego co piszesz o swoich wymaganiach to moim zdaniem najlepszy stosunek efektu do kosztow.

Z tym, że chyba musisz jeszcze dokupić ramki drzwi z miejscem na tweetery. Chyba, że kupisz nie te z allegro polecane głosniki przez autopark tylko jakieś współosiówki.

Za te ramki dasz w ASO jakies 250 pln (osłona do drzwi prawa HIFI 7259384 i osłona do drzwi lewa HIFI 7259383). Możesz poszukac na allegro uzywki może byc taniej (ja kupiłem po 70 pln za sztuke).

Więc w sumie możesz mieć zestaw za 400 (glosniki) + 250 (lub taniej - ramki) = 650 pln. Plus jeśli będziesz chciał to wygłuszenie.

Montaż w drzwiach to 1 h roboty na dwoje drzwi, chyba że dodatkowo zabawa z wygłuszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wygłuszenie dodatkowo pol godziny na strone - polecam sklep BITMAT z Wołomina

 

wspolosiowe bym odpuscil bo nawet te ramki na tweeter wygladaja ladnie - jeśli weźmiesz srednice taka jak maja tweetery gladena to będą pasować w fabryczne miejsca -

 

tu masz dedykowany dystans do glosnikow w drzwiach

 

http://sklep.basser.pl/pl/dystanse-mdf/611-dmbmw09-dystanse-mdf-bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałeś okazję porównać granie Matcha i Audio System m100? O Matchu w serii 3 słyszałem dwie bardzo dobre opinie z pierwszej ręki. Dlaczego Audio System m100 ma być lepszy?

 

Z tym montażem się zastanowię. Nawet jeżeli proste, to czasami wolę zapłacić i powierzyć usługę, kto zrobi to lepiej niż ja. Bo nigdy nie rozbierałem drzwi, nie wygłuszałem itd, to jednak trzeba mieć troszkę doświadczenia i pewności, aby zminimalizować ryzyko porysowania czy złamania jakiegoś zatrzasku. I klucze nasadowe :roll: :duh: :mrgreen:

 

Ramki to twitterów już zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam na bieżąco PO Niemiecku gazetę CAR&HIFI.

 

Tutaj masz oceny zestawów dedykowanych do BMW

 

Audio System X200 BMW Plus Evo 1,2

Rainbow L C8.3 BMW 1,2

Focal IF BMW S / BMW SUB 1,2

Eton UG B 100x 1,2

Match MW8BMW-D 1,2

Match MS 83C 1,3

Audio System X 200 BMW Evo 1,3

Gladen ONE 201 BMW 1,3

Eton B-100T 1,4

MB Quart QM200.3 1,6

 

Zasadniczo oceny zbliżone. Cenowo wg gazety najlepiej wychodzi ETON UG B 100X - 150 EURO, potem Match MW8BMW-D 270, później audio system X200 BMW 350 EUR.

 

Ale tu mówimy o zestawach dedykowanych. a przecież można kupic tanszy / lepszy i dokupić adapter mdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autopark, jak ten afermarket ma się do nagłośnienia OEMowego? Bo mam wrażenie że często ten aspekt nie jest poruszany i chyba ludzie domyślnie myślą że aftermarket jest zawsze lepszy od OEMu, ale czy np nie lepiej jest kupić używane OEMowe głośniki z najwyższej wersji nagłośnienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o głośniki z wersji:

 

- bazowej

- hifi

 

to ww. zestawy aftermarketowe biją go na głowę

 

jeśli chodzi o porównanie z Harman Kardon - to zarówno moje jak i kolegów audiofilii wrażenie są różne (porównanie gladen + DSP mosconi vs. Harman Kardon).

 

ALE

 

HK ma 16 głośników plus wzmacniacz

 

a my rozmawiamy o wymianie de facto dwóch w drzwiach dodanie tweeterów i wymiana subów pod fotelem czyli o 6 głosnikach

 

zatem jeżeli w wrażeniu wielu osób gladen ze wzmakiem gra podobnie a nawet lepiej wg niektórych niż 16 głośnikowy harman to mamy pole do rozwazań bo RETROFIT 16 głośników tani nie będzie jeśli chodzi o części a przede wszystkim ROBOCIZNĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując głośnik do głośnika, uważasz że OEMowe HK jest zauważalnie gorsze wobec Gladen/Audiosystem? Mi się po prostu zapala lampka ostrzegawcza że niektóre firmy, nomen omen, nie największe, robią sprzęt dedykowany do BMW w dość konkretnych cenach, stąd pojawia mi się pytanie czy on jest rzeczywiście zauważalnie lepszej jakości, czy może to jest "efekt BMW", czyli że właścicieli aut tej marki można golić bo pewnie ich stać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując głośnik do głośnika, uważasz że OEMowe HK jest zauważalnie gorsze wobec Gladen/Audiosystem? Mi się po prostu zapala lampka ostrzegawcza że niektóre firmy, nomen omen, nie największe, robią sprzęt dedykowany do BMW w dość konkretnych cenach, stąd pojawia mi się pytanie czy on jest rzeczywiście zauważalnie lepszej jakości, czy może to jest "efekt BMW", czyli że właścicieli aut tej marki można golić bo pewnie ich stać:)

 

zależy o jakim gladenie czy audio systemie mówimy.

 

powiem tak:

 

Gdybym porównywał 6 głośników GLADEN ONE 201 BMW (drzwi, tweeter, suby) vs 6 takich samych głośników z zestawu HK to tak GLADEN jest kilka klas wyżej niż HK

 

Jeśli zaś porównuję 6 głośników ww. gladen ze wzmacniaczem mosconi VS. fabryczny 16 głośnikowy zestaw HK to są one porównywalne ze wskazaniem na gladen

 

Natomiast gdybym chciał uzyskać o NIEBO lepszy dźwięk niż 16 głośnikowy zestaw HK to zainwestowałbym w:

 

- przód audio system R165 EVO

- tył audio system R165 EVO

- subwoofer audio system AX200 BMW

- wzmacniacz 4 kanałowy Mosconi ONE 130.4 do głośników

- dwa monobloki nawet crunch do subów

 

koszt całości ok 6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem retrofit HK u mnie w aucie i gra to świetnie. Koszt to 6400zł, ale wspomnę, że miałem najgorszą możliwą opcję do retrofitu( LCI i z podstawowych głośników). W tej cenie mamy zestaw 16 głośników wraz ze wzmacniaczem, całą wiązką, uchwytem na wzmacniacz, ramkami na tweetery, nową tylną półką, wszystkie kratki oraz docinanie boczków. Wszystkie podzespoły oryginalne. Nie zdecydowałem się tylko na docinanie deski rozdzielczej i 2 głośniki umieściłem nad nogami kierowcy i pasażera. Wszystko jest idealnie spasowane i nic nie trzeszczy. Jeśli ktoś chce namiary do firmy, która to robiła to proszę na PW. Fotorelacja w wątku mojej F30 viewtopic.php?f=167&t=314681 Można mnie spotkać w Warszawie i w Łodzi, żeby ewentualnie zobaczyć jak to gra. Ja jestem mega zadowolony!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Zamówiłem ramki do twitterów:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7323508-uszczelka-ramy-szyby-wewn-prze-prawa

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7323507-uszczelka-ramy-szyby-wewn-prze-lewa

 

Natomiast dostałem informację, że jeżeli posiada się najniższe audio w F30 (ja posiadam), to należy dokupić jeszcze komory dla subwooferów.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=3D31-EUR-11-2013-F30-BMW-320d&diagId=65_2312

Numery części 65139210149 i 65139210150.

 

Czy to prawda? Czy da się to jakoś obejść? Myślałem, że już mam te komory? Koszt ich zakupu to 300-400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kolego. byłoby to dziwne ze po lifcie tak obcieli

 

przed liftem:

 

- najuboższy system było to 6 glosnikow (drzwi x4 plsu suby pod fotelami)

- hifi to samo co wyżej plus glosnik centralny na desce plus chyba wzmacniacz

- HK 16 glosników

 

wychodzilo by na to z tego co mówisz ze nie masz subwooferow pod fotelem? Najlepiej sprawdz to wlacz glosno muzyke podrec basy przyloz reke, jak gra to nic nie kuupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoffer jest. Ale on jest na stałe zespolony z obudową. Nie da się samego głośnika wykręcić i wstawić w to miejsce inny. Tak jest? Tylko w wersji z podstawowym audio. W wersji hifi podobno już jest inaczej.

 

Tutaj widać głośnik zespolony na stałe z obudową:

https://www.google.pl/search?biw=1920&bih=949&tbm=isch&sa=1&ei=u3cWWv-bBYLxkwXIqafIBw&q=65139210148%5C&oq=65139210148%5C&gs_l=psy-ab.3...3940.3945.0.4163.2.2.0.0.0.0.150.216.1j1.2.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.XK0ex-H3Q_c

 

A tak wygląda wersja obudowy, z której można wykręcić (zmienić) głośnik:

https://www.google.pl/search?biw=1920&bih=949&tbm=isch&sa=1&ei=wHcWWrCdAdKvsAelj6eoCw&q=65139210149&oq=65139210149&gs_l=psy-ab.3...37143.37143.0.37497.1.1.0.0.0.0.62.62.1.1.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.XvfCyZm-3sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On miał wersję hifi (widać jak porównuje "stary" twitter z nowym gladena). Czyli z innym typem głośnika, wykręcanym. Ale jeszcze może ktoś upewni mnie bez potrzeby rozkęcania?

 

Kto robił upgrade z najniższego audio na wyższy z wymianą subwofferów? :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda!

 

Ja miałem podstawowe MR 15 LCI głośnik jest wklejony pod wpływem ciepła(opalarka) można go wyciągnąć... Jest problem z miejscem na nowy głośnik który może być wyższy... ale da się to wykonać.

 

Ja założyłem uDimension.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On miał wersję hifi (widać jak porównuje "stary" twitter z nowym gladena). Czyli z innym typem głośnika, wykręcanym. Ale jeszcze może ktoś upewni mnie bez potrzeby rozkęcania?

 

Kto robił upgrade z najniższego audio na wyższy z wymianą subwofferów? :?: :roll:

 

 

ja robilem upgrade z base audio do gladena i po prostu nie zalozylem tej kratki z powrotem bo był za wysoki lekko ale tak to bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamontowałem w Automelodia (http://www.automelodia.pl/) zestaw dedykowany do F30 firmy Match bez dodatkowego wzmacniacza. Łącznie z głośnikami basowymi. A do tych kupiłem oryginalne obudowy (potwierdzam, że w najniższej wersji audio głośniki basowe są zespolone z obudową, można je niby odklejać i kombinować, ale ja chciałem mieć wszystko porządnie zrobione i w razie jakieś chęci móc przywrócić stan pierwotny).

 

Wrażenia? Bardzo dobre. W poprzednim BMW miałem Harman Kardon, więc mam porównanie. W zależności od źródła dźwięku efekty są pomiędzy HiFi a Harman Kardon. Różnica jest taka, że w Harmon jest o wiele więcej głośników, więc jest bogata scena dźwięku, gra całe auto. A tutaj bazujemy na audio przednim, więc scena uboższa. Ponadto Harman jest precyzyjny bez względu na rodzaj muzyki. W tym zestawie lepiej spisują się utwory gitarowe, wokalowe, rockowe, naprawdę robią mega wrażenie może nawet i lepsze niż Harman. Wysokie tony są bardzo precyzyjne, szczegółowe, analityczne. Basy w porównaniu do podstawowego audio są cieplejsze, ale nie są tak poszarpane, aczkolwiek przy muzyce elektronicznej mają takie głuche uderzenie, silniejsze od głębi basu, co akurat mi się nie podoba. Druga kwestia: jeżeli ktoś chce bardzo, ale to bardzo głośno, to wzmacniacz konieczny. Dla mnie poziom głośności 80% jest już maksymalną granicą, ale Harman Kardon gra głośniej jeżeli to dla kogoś istotne. Jednak jakość tych głośników da się poczuć dopiero jak rozkręcimy głośność tak na 40-50%. Poniżej tej wartości średnie tony są lekko przytłumione.

 

Tak czy inaczej całość gra bardzo ładnie. I nareszcie można słuchać audio w aucie.

Edytowane przez felixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.