Skocz do zawartości

Zbyt miękie zawieszenie w 335i


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem posiadaczem f 30 335i xd modern line. Pierwsze wrażenie - zawieszenie nie nadąża za parametrami silnika; "doradcy" mówią, że felgi 18 i niższy profil opony pomogą (obecnie jest zimowa 17 tka); mam wątpliwości czy to wiele da; miałem zamiar zainwestować w podniesienie mocy ale pilniejszą potrzebą wydaje się modyfikacja zawieszenia; gdzie i za ile można to zrobić, co z gwarancją? proszę o opinie... (wcześniej miałem e92 320xd trakcja fantastyczna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie usztywnia się zawieszenie, co daje trakcję analogiczną jak w E90. Z tym że ja mam właśnie zawieszenie adaptacyjne. Może spróbuj skonfigurować tryb sportowy, możesz go ustawić tak, że nie będzie wpływał na podwozie (jedynie silnik i biegi), a możesz inaczej. Przynajmniej u mnie tak jest
Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Auto przyjechało z Niemiec (roczne) i teraz sie rejestruje. Lista dodatków długa i po Niemiecku. Wydaje mi sie, ze adaptacyjnego zawieszenia na niej nie było... Szybciej jechałem właśnie w trybie sport i auto na łukach niebezpiecznie sie wychylalo i włączała sie kontrola trakcj. W połączeniu z brakiem AC, robiło sie gorąco :? Te same łuki e92 polykako bez zgrzytów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma adaptacyjnego zawieszenia to tryb sportowy niczego przeciez w zawieszeniu nie zmieni. To samo w opcjach nie pogrzebie, bo przeciez nie ma co grzebac skoro brak adaptacyjnego :)

 

Zobacz dokladnie jakie masz zawieszenie, czy standard czy M czy adaptacyjne. Te zimowki to RoF? Jesli tak, to wsadzenie 18 rowniez RoF niczego nie zmieni :) Tu nie ma wielkiej roznicy, bo opona jest zawsze dosc twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem; nic sie nie zrobi ninestety w sprawie utwardzenia. performance nie stosuje sie do xdrive. jedyna możliwość to ac schnitzer http://www.ac-schnitzer.de/en/bmw-cars/products-models/3-series/f30-sedan-since-2012/suspension/ i to tylko spreżyny omniżające aż o 35mm (za dużo dla mnie). Trzeba się więc pogodzić z komfortowem zawieszeniem i tele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 335i xd - w jaki sposob po paru dniach odkryles ze zawieszenie jest zbyt miekke?

auto nawet nie jest dotarte.

Z tego co widze "X" sa nieco wyzej zawieszone niz RWD. Chyba taki urok tych aut ;)

 

Na poczatek polecal bym sprezyny obnizajace do "x"ow - najtansze i sprawdzisz czy widzisz roznice. ja dawno temu mialem 335i i zamontowalem eibach prokit -20/-30mm i bylo widac roznice w prowadzeniu, na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jeżdżąc 328i na standardowym zawieszeniu miałem wrażenie podobnie jak kolega, ze samochód niebezpiecznie wychyla się na łukach.

Zamontowalem zawieszenie M-Performance i jest twardo jak w e9x, ale samochód przyklejony jest do asfaltu.

Odsylam do mojej odpowiedzi w innym temacie: viewtopic.php?f=163&t=250398#p1870501

 

A zawias w E91 Mpakiet dosc miekki, mam nadzieje, ze na Mperformance jednak jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Moderatorzy

335i?

Wywalić rft i wrzucić wzmacniane opony Michelina PS4 lub PSS.

Wrzucić Bilstein B12 Pro Kit + dać grubsze stabilizatory + nowe łączniki stabilizatorów.

Auto będzie przyklejone do asfaltu, ale w żadnym wypadku nie będzie taczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.