Skocz do zawartości

Olej do N20


Bad_Boy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
Po opiniach na forach (głównie chodzi o sadzę jak pamiętam) o Castrolu przy 5 tys. zalałem LIQUI MOLY Top Tec 4200. Teraz doczekam do wymiany fabrycznej ale dalej zaleje tym samym. Z tego co wiem w serwisie nie zalewają czymś bardziej ekstra, tylko Mobil 3000 ale chyba i tak lepszym niż Castrol. Czy jest lepiej? Może ciut ja się lepiej czuję. Może bardziej gładko. Trudno stwierdzić.Większy wpływ ma jakość benzyny na to co odczuwam. I już sam nie wiem czy wystarczy 95 czy też lepiej 98 do 28i. Edytowane przez robro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak w 5w/30?

 

5w/30 wystarczy tylko trzeba mieć na uwadze że castrol z ASO to olej na bazie syntetycznej ,nie jest to pełny syntetyk.Pełny syntetyk to np.millers,amsoil,redline,royal purple,valvoline syn power.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy chyba rozne silniki, ale u mnie po prawej stronie bagażnika jest 1L oleju w pokrowcu BMW. Wygląda tak jakby wszystkie auta (przynajmniej w NL) byly dostarczane z takim pakietem. Aby bylo jeszcze śmieszniej, to nie ma apteczki w wyposażeniu standardowym, za to mam młoteczek do wybicia szyb (duza ilosc kanałów w NL).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo jest serwis olejowy a teraz poprostu nie wiem jaki 1Litr kupic na dolewke...

No właśnie wcześniej o tym pisałem. Fabrycznie Castrol. Zaś każdy serwis ma swój olej, który oferuje. Bawaria -Mobil.Dlatego ja zdecydowałem się na swój wybór. I tyle. Na pewno 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zmienilem po 17.000km na Mobil 1 New Life 0W40

cichsza praca silnika i nizsza temp pracy- tyle po 1 dniu i 100km :cool2:

Pewnie jakbyś zalał pełnego syntetyka byłoby jeszcze lepiej ale lepsze to niż Castrol :D

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest dobry,nie polemizuje ,ale za 80zł więcej raz na rok można mieć najlepszy olej ,do auta za 200tyś.zł uważam że warto.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie troche z innej beczki - do mojej f30 320i chciałbym wymieniać w ASO olej co ok.15tys km kupując na własną rekę oryginalny olej.

Stąd prosba o polecenie oleju i sklepu internetowego godnego zaufania (najlepiej link do produktu, ponieważ jestem troche laikiem w tym temacie).

 

Przy założeniu wymiany oleju co 15tys. km ile oleju powinienem kupić na taką wymianą - 1l. czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche z innej beczki - do mojej f30 320i chciałbym wymieniać w ASO olej co ok.15tys km kupując na własną rekę oryginalny olej.

Stąd prosba o polecenie oleju i sklepu internetowego godnego zaufania (najlepiej link do produktu, ponieważ jestem troche laikiem w tym temacie).

 

Przy założeniu wymiany oleju co 15tys. km ile oleju powinienem kupić na taką wymianą - 1l. czy więcej?

 

Sprawdź na tej stronie http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

 

Jest to bardzo uproszczony decoder VIN, który podaje ilości płynów I olejów niezbędnych dla danych komponentów. U mnie w 318d wchodzi 5,2 l oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.