Skocz do zawartości

[E82+ inne] zmiana koloru wszystkich emblenatów+zdjęcia


ronf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem tego moda w poprzedniej buni, mam w obecnej. W sobotę moje koła poszły do przemalowania a ja się wziąłem za emblematy z letnich felg. Przy okazji pomyślałem, że zrobię obiecany tutorial jak zmienić kolor na wszystkich emblematach - KRZYSIEK, TO DLA CIEBIE :-) Dekielki kół są tylko jako przykład. Poniżej podałem średnice wszystkich elementów do wycięcia dla E82 do 2009r (ale nie traktujcie tego jak wyrocznię, jak ma być idealnie dla was to pomierzcie sami).

 

Metoda jest fajna bo:

- jest bardzo dokładnie pomimo, że bez plotera,

- można tak zrobić w dowolnym BMW,

- wszystkie emblematy w całym samochodzie (maska przód/tył, kierownica, koła),

- jak się znudzi można zdjąć,

- dowolny kolor.

 

A więc, potrzebne będą:

1. folia bezbarwna (20x40mm - 24pln - chociaż polecam 2x więcej bo jest tylko 1 podejście przy przyklejaniu i czasami trzeba wyciąć trochę więcej)

2. folia kolorowa (dowolny pasujący Wam kolor) 152-10mm - 13pln (styknie pewnie na 10 samochodów),

3. cyrkiel do wycinania (ok 20pln), + nożyczki

4. suwmiarka (nie jest niezbędna)

5. i jakiś papier pod spód żeby nie uszkodzić blatu/podłogi.

 

Cyrkiel w modelarskim lub www na serwisach których nazw nie wymienię ale na "a" :-) folia tak samo najlepiej 3M lub jakaś inna dobra.

IMG_5048.jpg?psid=1

 

średnicę możemy odmierzyć suwmiarką, albo od razu na żywca (od cyrkla)

to co ważne ja polecam odmierzyć zawsze deko więcej żeby nam oryginalny kolor nie przebijał na krawędziach

IMG_5049.jpg?psid=1

 

i wycinamy

- kiero - średnica 19,5mm

- koła - średnica 12,3mm

- maska przód - średnica 22,8mm

- klapa tył - średnica 19,5mm

IMG_5050.jpg?psid=1

(najlepiej na pocz. wyciąć 1 szt. i przykleić, jeżeli ok wycinacie resztę, jeżeli nie zmieniacie deko rozmiar na +/- w zal od potrzeby)

 

jak widać okrąg jak ta lala

IMG_5051.jpg?psid=1

 

przy wycinaniu nie obawiajcie się mocniej docisnąć, ten maleńki otworek jaki powstanie w trakcie jeszcze się przyda,

IMG_5052.jpg?psid=1

 

rysujemy kreskę przez środek (musi przecinać otworek)

IMG_5053.jpg?psid=1

 

potem kolejną prostopadłą jak na rys. (ważne żeby była prostopadła),

IMG_5054.jpg?psid=1

 

i wycinamy

IMG_5055.jpg?psid=1

 

potem odmierzamy bezbarwną i wycinamy tym razem tylko po okręgu

- kiero - średnica 22,4mm

- koła - średnica 33,8mm

- maska przód - średnica 39mm

- klapa tył - średnica 33,1mm

IMG_5056.jpg?psid=1

 

tak to mniej więcej ma wyglądać (mi zabrakło bezbarwnej bo trochę zmarnowałem na próby)

IMG_5060.jpg?psid=1

 

i zaklejamy wszystkie niebieskie pola. Zobaczcie jak wycięty element będzie tyci przymały to pod kątem (z bliska) będzie widać niebieskie.

IMG_5066.jpg?psid=1

 

tak to wygląda po przyklejeniu

IMG_5068.jpg?psid=1

na tym etapie można już zakończyć. Dobra folia nie powinna się odrywać. Ja chciałem mieć pewność dlatego na całość nakleiłem folię zabezpieczającą bezbarwną.

 

żeby przy przyklejaniu trafić idealnie w środek znowu przyda się nam ten otworek po cyrklu (ale lepiej mieć dobre światło lub latarkę na głowie)

IMG_5071.jpg?psid=1

 

po oklejeniu wygląda to tak (moje emblematy mają już parę lat i zaczynają się utleniać ale to spowolni ten proces)

IMG_5073.jpg?psid=1

 

Powodzenia w pracach. To miły, przyjemny mod i obarczony małym ryzykiem bo nic nie można zepsuć :D

Edytowane przez ronf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.