Skocz do zawartości

Wzmacniacz/tuner Becker BM54 (gra/trzeszczy jedna strona)


mcmt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Uwazam, ze ktos powinien na forum zamiescic instrukcje naprawy tej czesto psujacej sie czesci. Wielu posiadaczy e39 skarzy sie na tuner/wzmacniacz Becker BM54, ktory to czesto przestaje dzialac prawidlowo (prawdopodobnie pali sie koncowka mocy), przez co najpierw trzeszczy jedna strona glosnikow, lub zupelnie przestaje grac.

 

Tak sie stalo, ze trafilo tym razem (znowu :!: ) i na mnie. :?

 

http://allegro.pl/item710982596_tuner_bm54_bmw_e46_e39_x3_x5_mini_rover_naprawa.html - na tej aukcji ktos naprawia te tunery. Po charakterze opisu aukcji, mozna sie domyslic, ze jest to dosc popularny proceder. Moim celem nie jest psucie nikomu biznesu, ale wydaje mi sie, ze na tym forum powinno sie znalezc takie male howto odnosnie naprawy w/w urzadzenia.

 

Czy ktorys z nas wie z czym to sie je?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja uważam że jeżeli ktoś się zna na elektronice to sobie poradzi jest w necie wiele na ten temat informacji, a jeżeli nie to da zarobić innym. I nikt nikomu biznesu nie psuje
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A Ja uważam że jeżeli ktoś się zna na elektronice to sobie poradzi jest w necie wiele na ten temat informacji, a jeżeli nie to da zarobić innym. I nikt nikomu biznesu nie psuje

Kurcze szukalem i szukalem i niczego nie znalazlem - jedynie wielu podobnie cierpiacych uzytkownikow :wink: . Moze kolega cos wie? Moze zna linka do takich informacji? U mnie lutownica gotowa :cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ja się zajmuje naprawa tych tunerow - fakt jest to dość częsta wada z powodu wadliwej konstrukcji aż trudno uwiezyc ze firma Becker wypuściła taki bubel do takiej klasy samochodów. Ale do żeczy każdy kto ma taki tuner powinne o niego zadbać w innym wypadku spotka go wcześniej lub puźniej usterka . Po pierwsze tuner na jednej z krawędzi ma takie jagby klipsy są one odpowiedzialne za trzmanie końcówki mocy przy obudowie co stanowi swego rodzaju radiator , reszty można się domyśleć po jakiś czasie klips nie trzyma i końcówka po prostu się pali wmiarę możliwości należy przykleić płyte główna do obudowy tak aby końcówa mocno trzymała się obudowy lub podłożyć kawałek blachy miedzy klips a obudowę , można tez posmarować pastą termiczna . Drugim problemem głównie dotyczy to kombi e46 , e39 , x5 ( tuner znajdują się w dolnej częsi bagażnika nie w boczku) wilgoć po prostu dostaje się do tunera i procesor szlag trafia . Oczywiście tuner jest zabezpieczony do pewnego stopnia dlatego będzie się w takich wypadkach wyłączał do momentu aż zaniknie zwarcie.Należy tez dobesprawdzić czy tylne światła nie są luźne i nie dostaje się tam tedy woda. Co do naprawy dobranie układu i podzespołów do naprawy tego tunera zajeło nam pół roku pracy i dwa tunery :) . W sumie teraz nawet ja by miał sprawny tuner to bym go odrazu przerobił moc wzarasta dwukrotnie nie mówiąc o jakości dzwięku ale nie będe się reklamować :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Problem rozwiązany . Spalone końcówki mocy . Kiedyś jakiś inteligentny zmostkowal lewa stronę do prawej i wysiadly wszystkie . Radyjko naprawili chłopaki z Audio-hurt ze Słupska . Dzwiek dwa razy lepszy niż w oryginalnym radiu . Do tego wyprowadzili wyjście chinch i piknie gra i buczy . A wszystko to za skromna sumę 270zl .

Radio wysłałem w poniedziałek we wtorek dostali i naprawili tego samego dnia i wysłali. W środę juz radio było w samochodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.