Skocz do zawartości

E46 325 Cabrio


rothe46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Postanowiłem też pokazać mój nowy nabytek. Marzyłem od kilku lat o sportowym cabrio z napędem na tył. Europa ma raczej ograniczony wybór a do japończyków nie jestem przekonany. Najpierw na tapecie było e36, ale że cenie sobie bezpieczeństwo jak i wygląd, E46 uważam za dużo ładniejsze (piękny tył, świetne proporcje), w końcu zdecydowałem się na 325. Wersja silnikowa to też kompromis, musiało być R6, na m3 nie mogłem sobie pozwolić a 330 uważam że przeważnie były mocniej katowane niż 325 (330 kupowali Ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na M3 a traktowali je pewnie podobnie). W końcu udało się, szukałem rocznika 2001-2002 z DSC a finalnie kupiłem rok 2003 po lifcie. Samochód jest projektem wakacyjnym, będzie jeździł tylko w ciepłe miesiące, zimować będzie w garażu. Stąd też celowałem w samochód z drobnymi usterkami, może po lekkiej stłuczce, tak żeby przez zimę doprowadzić go do ładu. I taki też kupiłem.

 

Samochód pochodzi ze Szwajcarii, przebieg 210 tyś. Posiada pełną książkę serwisową. Wymienione były między innymi amortyzatory (tył KYB excelG, przód Sachs), sprzęgło, wahacze przód.

 

Wyposażenie

Type code: BW31

Model: 325CI (EUR)

E-F-R series: E46 CFL

Series: 3

Type: CABRIO

Steering: LL

Doors: 2

Engine: M54

Displacement: 2.50

Power: 141 (192 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: A08 - SILBERGRAU METALLIC

Upholstery code: N6SW - STANDARDLEDER/SC

Prod.date: 2003-05-15

S2CA BMW LA wheel, star spoke 119

S167 EU4 exhaust emissions standard

S210 Dynamic stability control III

S235 Towing hitch, detachable

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S380 Hardtop-preparation

S387 Wind deflector

S388 Softtop, black

S399 Softtop, electromech. all-autom.

S423 Floor mats, velours

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S459 El. front seat adjustment w. memory

S464 Ski bag

S473 Armrest front

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S650 CD player

S661 Radio BMW Business (C43)

S672 CD changer for 6 CDs

S832 Battery in luggage compartment

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

S962 Deleted, licence plate support front

 

Panie i Panowie, moje 325CI 2003

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c6289e724042.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/12f067293bb3.jpg

Samochód ma uszkodzony lekko przód, połamane mocowania lamp, lekko wgniecony fartuch z lewej strony, maska już jest wymieniona ale też nadaje się do prostowania

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f3c2601a2b51.jpg

Gałka M pakietu czeka na montaż ale wcześniej muszę wymienić wybierak ponieważ poprzedni właściciel go skrócił i teraz jest za krótki :duh:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6923d63687a5.jpg

Pierwsze sprzątanie - rozmontowałem konsole środkową - poprzedni właściciel palił w samochodzie i wszystko było pod spodem zasyfione popiołem

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c2f2d398584.jpg

Przy okazji znalazłem chyba złącze pod czujnik przechyłu do alarmu??

 

Powoli doprowadzam samochód do stanu fabrycznego. Sprawdziłem/naprawiłem/będę robić:

 

Update 31.10.2015

- Przegrzewający się terminal +pod maską - 21 zł oryginalna część w ASO - zrobione

- Sprawdziłem DISa - działa

- Vanos - chyba go słychać -jednak działa prawidłowo, odgłosy pochodziły z umierajacej pompy wody

- pompa wody - założona DOLZ 05.11.2015

- Uszczelka pod zaworami - olej kapie na wydech - dymek spod maski i zapach spalonego oleju (będzie robione na wiosnę razem z Vanosem)-07.11.2015 wymieniona uszczelka na Victor reinz wraz z podkładkami gumowymi febi (silikon reinzoil)

- Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego - pęknięty, cieknie wodaa + płyn chłodniczy Wymienione na oryginał + płyn Prestone, przy okazji wymienina obidowa wentylatora bo była pęknięta

- Olej w silniku i filtr - będzie Syntium 3000 5w40 Wymieniony+filtr MANN

- Olej w skrzyni, dyfrze

- Olej wspomagania Wymieniony na Mobil ATF 220

- filtry paliwa, powietrza, kabinowy

- Naprawa blacharska - zrobiona

- Oryginalne lampy xenon z ringami i całą instalacją (mam taki pomysł, jesli nie xenon to zostanie h7+ringi), Jest bixenon bez ringów :roll:

- naprawa przetarć tapicerki foteli oraz uszkodzeń tapicerki

- rozpórka przód

- montaż oryginalnego radio Alpine cd53 po 2003 (z aux), poprawa audio (wzmacniacz i głośniki) - jest ph8060 a reszta in progress

- zastanawiam się co zrobić z lusterkami - wymieniona na oryginalne

- kierownica i podstopnica M - będzie tylko kierownica

- może sportsitze - temat odpuszczony

- oryginalny alarm jeśli jest instalacja - kompletuje części

 

To są wszystkie rzeczy które pojawią się w samochodzie do sezonu letniego, czyli kwietnia 2016 :)

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, fajny kolor (widuje same czarne i srebrne), ładne oryginalne felgi bmw (17 cali), dość ciekawe wyposażenie i dobry silnik. Nie wiem czy nie jest lekko obniżony (to zostawiam znawcom).

 

Będę na bieżąco uzupełniał co zostało zrobione

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rothe46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.