Skocz do zawartości

Alpina B3 3.3 ALLRAD


igri72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem auta które w sumie jest bmw :)

Jest to Alpina B3 3.3 Allrad (e46)

Największym bajerem jest wykończenie wnętrza , po prostu w żadnym e46 nie widziałem takich foteli , o silniku chyba nie musze mówić że jest fenomenalny

http://motokiller.pl/242430/Alpina-B3-33

http://motokiller.pl/242428/Alpina-b3-33

http://motokiller.pl/242425/Wnetrze-Alpiny-b3

http://motokiller.pl/242428/Alpina-b3-33

Auto ma silnik 3.3 (z tego co wyczytałem jest to zmodyfikowana jednostka z m3 e36 US które miało 240km , Po modyfikacjach Alpiny ma 280 km i napęd stąły na wszystkie koła :)

Autko ma numer 118 i z tego co wyczytałem jest jednym z 182 z napędem na 4 koła

 

Alpine kupiłem 2 miesiące temu , wymagała małego dopieszczenia :)

Na sam początek posżzły nowe filtry i olej Motul 300v

Alpina dostała nowe hamulce aby było czym hamować

Na przód Zimmerman sport nawiercany z klockami zimmermanna

a na tył poszły tylko klocki ate do starych tarcz które były jeszcze w dobrym stanie (ate)

Przy okazji pomalowałem zaciski Lakierem Foliatec w kolorze carbon

Oddałem autko również do speca który zaopiekował się lakierem (lekka polerka +wosk) co prawda lakier wymaga jeszcze troche pielęgnacji ,ale wszystko w swoim czasie

Wszystkie podzespoły zostały posprawdzane ,

Auto stoi na 18 calowych felgach z F30 oryginalnych

 

Do zrobienia zostało mi wycieraczka tylna (zapieczona)

i wymiana gruszki wydechu (klapa na końcówce) którą ktoś bestialsko zgniótł tak żeby była cały czas otwarta

 

Będę się starał cały czas coś w nim ulepszyć lub poprawić o ile Alpinę da się poprawić

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co można w tym aucie zrobić aby wyglądało i jeździło lepiej to prosze pisać w komentarzach

 

P.S

Może jakiś Spot w Koszalinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz super rodzynka!! :shock:

 

Jedyne co musisz zrobić, to wrzucić WIĘCEJ FOTEK!!! Ja bym prosił o lepsze foto tych felg, bo wyglądają kozacko :8)

 

Ps. Jak układ napędu. W e46 różnie się działo z półosiami, które ogólnie mają opinie nietrwałych i zbyt słabych do tego nadwozia. Tutaj jest fabrycznie 280 KM... Ciekawe czy półosie są takie same. Zaglądałeś tam? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felgi poluję chociaż ciężko znaleźć oryginał a jak już sie pojawia to cena kosmiczna

Te felgi pochodzą z bmw F30 i jak na razie zostaną na aucie po wyglądają super , na zimę mam 17 cali m-power tylko z za dużym et i już sie tak ładnie nie prezentują

Fotki mam na komputerze i będę wrzucał ja znajdę trochę czasu a jeszcze kilka zdjęć jest na Motokiler.pl

Co do półosi to są jeszcze oryginalne i jak na razie jest z nimi wszystko ok ale zrobiłem dopiero 2 tys km tym autem ,ale myśle że półosie raczej pochodzą z tego auta z którego silnik czyli e36 M3 USA chociaż jak będę na podnośniku to sprawdzę numery

Auto ma w sumie dopiero 135tys km przebiegu

Randall wiesz może gdzie taki dekor mogę dostać ?

Pacino20 jaką bmw śmigasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na pewno można kupić w alpinie za ciężki hajs,

ale po wpisaniu w google alpina deko set wyskakuje dużo różnych propozycji, np.:

 

http://bmw-alpina-deko.info/produkt/alpina-deko-set-dekostreifen-pinstripe-decal-kit-bmw-aeltere-version/

 

tylko trzeba sobie jakoś dobrać do e46 ale to raczej nie problem

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150euro to troche dużo jak według mnie

w sumie jakbym miał wzór tego w jakimś pliku graficznym to mógł bym to dać do drukarni w których robią naklejki to po znajomości by mnie dużo nie skasowali

a sesyjka będzie tylko muszę ją jeszcze wypicować (polerke zrobić konkretną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szukaj a znajdziesz, myślę że to nie jest problem bo wzór dość oklepany.

Odezwij się do tego użytkownika bo kupował i to chyba ze dwa razy memberlist.php?mode=viewprofile&u=23875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall

Złoty dekor Alpiny zamówiony :) dzięki za podrzucenie bo pomysł idealny mi podrzuciłeś

Ogólnie szukałem trochę po necie jeszcze i wynalazłem coś takiego

http://www.alpina-archive.com/?p=14474&nmt=B3-3.3-Touring-Allrad-118

Wychodzi na to że tylko moja miała taką skórę :) (tak przeszukałem wszystkie)

Sama nazwa jest dobra ARIZONA SUN :)i skóra typu Nappa czyli jakaś wyższa półka

W sumie skóra jest bardzo delikatna w dotyku

znalazłem jeszcze taką skórę w m5 e39

 

Zdjęcia powrzucam jak nakleję dekor

A co do felg Alpiny to oryginały kosztują w granicach 4k pln to trochę za dużo i odpuszczam na razie choć felgi z ukrytymi wentylkami wyglądają obłędnie

Chyba że znajdzie się ktoś kto zamieniłby się na moje za takie Alpiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj doszedł do mnie dekor , niestety nie wysłali całego (brak elementu na tylną klapę) i muszę czekać ... a nakleję jak będę miał całość

a i udało mi się zamówić w końcu gruszkę podciśnieniową do wydechu po prawie miesiącu poszukiwań :)

Teraz mam pytanie z innej beczki

pytanie odnośnie z użycia oleju (pewnie dostane opierdziel za setne poruszanie tego tematu :) )

Chodzi o to że auto bierze trochę oleju

Czy ma ktoś jakieś konkretne dane jakie jest maksymalne zużycie oleju według serwisówki dla takiego silnika (m3 e36 US) ?

Czytałem trochę na ten temat ale nie znalazłem żadnego konkretu tylko każdy podawał inne wartości chyba według własnego pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

motul raczej dobra marka, na 5w50 zawsze możesz zmienić i samemu zweryfikować czy i o ile zużycie spadnie,

jak nie spadnie to pewnie gumki zaworowe do roboty,

a ile Ci wciąga na 1000km?

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Troche czasu mnie tu nie było , ale napisze co tam z moim autkiem sie dzieje :)

 

Z ostatnich przygód to Uszczelka pod głowicą :)

Sprawa troche nie przyjemna dla portfela , dodatkowo zdążyła się tuż przed świętami w Grudniu

Autko po wymianie świec na irydowe zaczeęło przerywać na wysokich obrotach i po przejażdzce testowej po prostu wywaliło błąd

Pierwszą myślą było że świece są do kitu , ale po wymianie na stare nic sie nie zmieniło , po kombinowaniu z cewkami (miałem nadzieje że to któraś padła)

zmierzyłem sprężanie , zaczęło się dobrze bo na pierwszych garach było po 14 ale ostatni pokazał tylko 5 ...

Zostało mi oddać auto do warsztatu

Oddałem auto specom którzy zajmuja się tylko bmw także wiedziałem że zajmą się moim autem porządnie (dla zainteresowanych podam namiar na pw)

Po zwaleniu głowicy wszystko było jasne - wypalona uszczelka pomiędzy 5 a 6 cylindrem

Na uszczelke musiałem czekać kilka dni bo założony został oczywiście oryginał (uszczelka z m3 e36 USA) drogi interes ,ale konieczny

Mając wszystko w rozbiórce zdecydowałem się na zrobienie głowicy z racji tego że auto brało troche oleju

Zostały wymienione gumki i dotarte zawory

Całość została złożona (rozrząd był w świetnym stanie także dałem mu spokój)

i zalana olejem 10w60 valvoline który polecili mi chłopaki z warsztatu (mam ponad 1l motula 300v 5w40 do oddania jakby ktoś chciał) nowym płynem itp

Ogólnie silnik wyglądał bardzo zdrowo , cylindry nie porysowane głowica czysta itp

 

Zużycie oleju teraz wynosi praktycznie 0 !!!

 

Teraz taka rada dla innych

jeśli słyszycie że wasz silnik na wolnych obrotach pracuje z lekkimi wachaniami obrotów to szykujcie kase na uszczelke

Przed zrobieniem uszczelki miałem taką przypadłość (już od zakupu) mówiono mi że te siniki tak mają , ale okazuje się że teraz silnik pracuje aksamitnie i równiusieńko

 

W styczniu padł przegub - nie zauważyłem rozerwanej gumy ...

a tydzień temu do auta trafiła nowa pompa wody(SKF) wraz z nową rolką (SKF) (w aucie był jeszcze oryginał który zrobił 145tys km)

w tym czasie było jeszcze kilka pierdołek robionych ale szkoda czasu na ich opisywanie

Na zime sprzedałem koła z mojego auta

, piękne były ale plan na następny sezon był inny i jest teraz w trakcie realizacji

 

Zakupiłem Felgi Firmy MAK (włoskie) model XLR ice black -waga Felgi 8.7kg !!!

Do felg trafią ukryte zawory i nowe opony

Wybór padł po długich poszukiwaniach na hankook k120 (jak sie będą spisywały dam znać)

 

chińskie opony które miałem nie przyjemność użytkować na tych kołach starczyły na 10k km a ich przyczepność na mokrym była taka że strach było gaz wciskać-opony firmy Event

 

Na sezon w końcu planuje na auto wrzucić naklejki Alpiny które kurzą się w szafie już od prawie roku

 

z własnych testów na Alpinie to polecam Tarcze hamulcowe zimmermann sport (nawiercane)

Skuteczność hamowania jest obłędna i hamulec można dozować tak ja w motocyklu , hamowanie z ponad 200kmh to tez nie problem , a zużycie po ponad 10k km prawie zerowe , tylko wkurzające są zapylone felgi od klocków ( może z jakimiś ceramicznymi było by lepiej)

 

P.s Pacino jak mnie zauważysz to zatrąb 3 razy :) to sie zatrzymam i pogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.