Skocz do zawartości

E46 coupe 323i 00" Stahlgrau Metallic 2k16 BBS x EIBACH


smialyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym opisać swoją pierwszą przygodę z bmw. Po młodzieńczym zapale do japończyków, dorosłem i zacząłem szukać e46. Głównie skupiałem się na coupe, ale sedan wchodził również w grę. Tylko benzyna R6. Szukałem ponad 2 miesiące, już powoli się poddawałem po ilości gruzów na polskim rynku.

Znalazłem hellarota w szczecinie, od kolegi z forum, byłem umówiony na weekend(600km drogi), ale niestety się sprzedał. Wk*rwiony stwierdziłem że ostatni raz patrzę na e46. Po ostatecznym przejrzeniu aukcji, wyszukałem e46 w rudzie śląskiej od zenka pestki. Pojechałem i wróciłem nowym samochodem.

Na przeglądzie wyszło:

*wyrwane mocowanie tylnego wózka

*mata siedziska pasażera

*przednie amortyzatory

*coś się pociło przy chłodnicy/pompie wody, chłodnica wybrzuszona

i jakieś inne mniejsze pierdoły. Ale egzemplarz był bezwypadkowy(pojedyńcze elementy były cieniowane, ale ważne że z tego co panowie posprawdzali żadnej mocnej przygody nie było, wszystkie elementy konstrukcyjne fabrycznie, szyby również. Po negocjacjach z zenkiem kupiłem.

Z wyposażenia to praktycznie wszystko CO POTRZEBUJE oprócz navi, pdc i składanych lusterek.

Rozkodowany vin:

Model description: 323CI

Market: Europa

Type: BM31

E-Code: E46 (2)

Chassis: Coupé

Steering: links

Doors: 2

Engine: M52/TU - 2,50l (125kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: manuell

Body Color: Stahlgrau Metallic (400)

Upholstery: Stoff Flachgewebe Leinen/anthrazit (E4AT)

Production date: 12.01.2000

Assembled in: Regensburg

 

 

 

Code Serienausstattung Standard Equipment

S226A

Sportliche Fahrwerksabstimmung Sports suspension settings

S520A

Nebelscheinwerfer Fog lights

S548A

Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S550A

Bordcomputer On-board computer

S832A

Batterie im Kofferraum Battery in luggage compartment

 

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S256A

Sport-/MFL-Lenkrad/Geschw.Regelung Sport/MF steering wheel/cruise control

S261A

Seitenairbag für Fondpassagiere Side airbags for rear passengers

S403A

Glasdach elektrisch Glass roof, electrical

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S441A

Raucherpaket Smoker package

S459A

Sitzverstellung elektrisch mit Memory Seat adjuster, electric, with memory

S481A

Sportsitz Sports seat

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S662A

Radio BMW Business CD Radio BMW Business CD

S676A

HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system

S785A

Blinkleuchten weiss White direction indicator lights

L801A

Länderausführung Deutschland National Version Germany

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A

Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

 

 

Po powrocie do domu, od razu oddałem samochód do mechanika, zrobili amortyzatory, filtry oleje. Na więcej rzeczy nie mieli czasu.

Pojeździłem póltora tygodnia i wczoraj oddałem do kolejnego mechanika na resztę roboty.

Co wyszło?

Montaz i demontaż belki 600

Spawanie 300

4X tuleje lemfordera 290

Przeprasowanie tulei 200

Dwa paski osprzetu, oryginal nie zadne zamienniki 120

Wymiana tych paskow 50

Chlodnica 500

Wymiana chlodnicy 100

Plyn chlodniczy 60 i przewody hamulcowe wraz z wymiana 80

 

Po tej wizycie, wymieniam jeszcze raz olej(był straszny syf po zakupie i po dogadaniu się z mechanikiem stwierdziliśmy że robimy "płukankę" silnika). Przez te półtora tygodnia przejechałem prawie 2k kilometrów więc zaraz wymienię olej. Dodatkowo zrobię geometrię, kupię dwie opony(dwie już kupiłem) i mam nadzieje że pojeżdżę bez wizyt u mechanika jakiś czas...

Jeszcze chyba zamontuje LPG(zenit pro, hana, kme silver), ponieważ troche km robie, a wcześniejsze samochody zawsze miałem na gaz i jestem zwolennikiem tego EKOLOGICZNEGO(ekonomicznego bardziej) paliwa :norty: :norty:

W sumie samochód wyszedł mnie 23tyś + 3,5LPG jeśli założę. Przyznam się że spodziewałem się że w 23 z lpg się zamknę, no ale cóż... Betka kosztuje :(

Czy jestem zadowolony z zakupu? Jeździ się świetnie, ale do roboty troszkę wyszło...

2015-04-09.jpg

2015-04-09.jpg

 

 

Co w planach? Na razie muszę się troszke odkuć, bo budżet nadciągnięty sporo.

*Ale w wakacje zabieram się za audio, głośniki, radio, suba mam, leżą i sie kurzą :) . Prawdopodobnie wleci radio w schowek na dole(pioneer p700bt), wzmacniacz stag na przednie głośniki(zestaw odseparowany emphaser ecp2600), wzmacniacz steg na suba(focal access 25a1). Oczywiście drzwi będą wygłuszone, a sub zabudowany w bagażniku by było jak najwięcej miejsca.

*chciałbym też wstawić mpakiet(zderzaki, progi)

*zmiana kierownicy na mpakiet po lifcie

*może ciut niżej z przodu

*dystanse na tył

Edytowane przez smialyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z wyposażenia to praktycznie wszystko bez navi, pdc i składanych lusterek.

Z wyposażenia to lista braków będzie dłuższa, niż vin :8)

 

Auto ładne, opisane przez ciebie bolączki pozakupowe to nic w porównaniu do innych allegrowych igieł. Niech służy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciał gaz: zenit pro, hana2000, kme silver. Przejechane 300km, chodzi idealnie, nie czuc kompletnie roznicy w komforcie jazdy. Zadnych checkow ani innych jaj. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Oczywiscie butla w kolo, wlew w klapce. Spalanie przy dynamicznej jezdzie na kompie 10,9l i mniej wiecej zgadza sie z tankowaniem. IMG20150418143551.jpgIMG20150418143600.jpgIMG20150418143611.jpgIMG20150418145123.jpgIMG20150418143504.jpg

 

Plany na najblizszy czas to wymiana chlodnicy(delikatnie cieknie), pompy wody oraz termostatu. Z zmian zewnetrznych to wymiana kierunkow z przodu na smoke oraz montaz ledow z tylu. Jak bedzie cieplej to biore sie za audio i odnawianie plastikow w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne coupe

 

koszt przejechania 100km mocno spadł :cool2: to i człowiek więcej bedzie jezdził hehe :wink:

tam z modyfikacjami nie przesadź, co fabryka to fabryka.....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak obiecałem, dodaje więcej zdjęć. Fotografem nie jestem, to co spieprzylem, google plus automatycznie "poprawiło" :norty:

03.05.2015%2B-%2B7

03.05.2015%2B-%2B6

03.05.2015%2B-%2B8

03.05.2015%2B-%2B1

03.05.2015%2B-%2B4

03.05.2015%2B-%2B3

03.05.2015%2B-%2B2

Btw. nie sądzicie, że z przodu jest za duża koza? Strasznie mnie to denerwuje. Próbować z mniejszymi sprężynami?

 

Przy okazji, biemdablju dostało nowy oryginalny zapas(dojazdówkę), wosk i dressingi oraz został wymieniony ponownie olej+filtr, wraz z czujnikiem oleju. W KOŃCU SIĘ NIE ŚWIECI :D

 

03.05.2015%2B-%2B9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki jak pamiętam robi siemens z naklejka BMW czy bez zdychają jak popierdzielone. Jak Ci padnie a pewnie tak się stanie to wywal i zaślep czujnik, podjedź do kogoś kto ogarnia kompa i skasuj z systemu ten czujnik bo szkoda marnować kasy na niego.

Jak wyłączysz czujnik to w kestii oleju pozostaje ci bagnet i czujnik ciśnienia oleju, bo poziomu będzie dezaktywowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ładna sztuka prawie jak moja tylko kolorkiem sie różnią i tym ze ja nie mam szybra a przydał by sie czasem powiedz mi czy ten wyrwany wozek dużo z tym roboty mam dobrego spawacza (TEŚCIA) nie muszę oddawać do blacharza tylko chce wiedzieć co cza zdemontować by sie do tego dostać i co tam przy okazji wymienić pozdrawiam i życzę szerokiej i bezpiecznej jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najwyzej bede sprawdzal czesto poziom oleju bagnetem :)

Do spawania, musisz zdemontować cały wózek i dużo elementów zawieszania. Mechanicy mówili ze roboty bardzo dużo, ale wydaje mi się że jak się postarasz to dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jednak, biorę się już teraz za audio!

Kupione:

6 mat Autofun 1.8mm http://allegro.pl/maty-wygluszajace-autofun-najlepsze-na-rynku-i5350941804.html

2 maty Autofun 2.2mm http://allegro.pl/maty-wygluszajace-autofun-2-2-najlepsze-na-rynku-i5353056888.html

4 maty Boll z filcem http://allegro.pl/boll-mata-wygluszajaca-z-filcem-50x50-samoprzylep-i5319620641.html

(maty 2.2 będą służyły do zamknięcia otworów technologicznych, reszta wytłumienia drzwi matami 1.8, filcem będą wyklejone poszycia wewnętrzne boczków drzwi)

2 dystanse specjalne do coupe z bassera http://allegro.pl/dmbmw07-dystanse-glosnikowe-mdf-bmw-3-e46-coupe-i5307696759.html

Na przód wlatują głośniki emphaser ecp2600, radio pioneer p700bt z pilotem + adapter sterowania z kierownicy. Głośniki przednie jak na razie będą grały na wzmacniaczu kenwood kac943 (będę starał się go jak najszybciej wymienić na coś lepszego).

Sub będzie montowany w drugim etapie rozbudowy audio.

UP. Kupiłem suba, JL AUDIO 10W3V3-4 :norty: :norty: :norty:

UP. Kupilem wzmaka do przednich glosnikow- emphaser ea2150 2x150w realnej mocy :norty:

Edytowane przez smialyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W weekend zabrałem się za montaż głośników i wygłuszanie drzwi.

Drzwi wygłuszone, głośniki zamontowane. Zeszło mi na tym bite dwa dni, dość dużo roboty, drzwi nie sprzyjają instalacji audio :)

Na dwoje drzwi zeszło mi 7 mat tych z autofuna, te z bolla się do niczego nie nadają(ciężko się kleją i są bardzo twarde, nawet po podgrzaniu).

Dodatkowo musiałem dodać kolejny dystans(te z bassera są za małe, głośnik nie wchodził na głębokość). Kabel przeprowadziłem przez kostkę w drzwiach. Tweetery zamontowane w tapicerce drzwi. Radia i wzmacniacza nie zdąrzyłem podłączyć, za tydzień będę się z tym bawił. Na próbę podłączyłem do sieciowego wzmacniacza (2x50w tripath D-klasa) i odsłuch jak najbardziej na plus, aczkolwiek mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej.

Niestety nie zrobiłem dużo zdjęć bo zaczęło padać i się śpieszyłem, więc zdjęcia nie obrazują finalnego efektu.

 

No i okazało się że lewe drzwi były bite, chyba dość konkretnie bo wiązki, tapicerka są z 2004roku. :mad2:

24.05.2015%2B-%2B1

24.05.2015%2B-%2B2

24.05.2015%2B-%2B3

24.05.2015%2B-%2B4

24.05.2015%2B-%2B5

24.05.2015%2B-%2B6

24.05.2015%2B-%2B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne dni, kolejne dopieszczanie samochodu.

1)wymieniona poduszka powietrzna w salonie na akcji serwisowej

2)nabita, odgrzybiona klima. Było 186g czynnika zamiast 750, 4g oleju zamiast 20. Nic dziwnego że nie chłodziła. Szczelność całkowita 100%.

3)nałożony wosk poorboy's natty blue + dressing na opony TuningKingz + dressing do środka poorboy's natural looka. W sumie całkowite mycie samochodu zajęło mi 7h.

4)nadal ogarnianie audio i coraz lepiej jest ( najpierw zamontowałem w schowku po lewej stronie kierownicy, ale zbierało strasznie zakłócenia, później chcialem przenieść do schowka pasażera, ale kostki za krótkie. Tak więc przedłużałem od nowa, wycinałem dziury w schowku. Adapter sterowania z kieronicy podłączony, stare radio buissnes CD gra na tylne głośniki jak jest włączone, jak nie to wyświetla godzine i podświetlone przyciski są. Drugie radio, które jest w środku, gra z ipoda toucha 4g 32gb zamontowanego "na stałe" w tunelu środkowym. Radiem steruje z kierownicy + z pilota który zawsze mam pod ręką + z ipoda.

Nie oddzielałem panelu bo bez sensu w moim wypadku. Oczywiście radio pioneer gra tylko na przód + na suba(jak zrobie skrzynie taką jak chce do mojego JLa)

 

 

 

Ps. z swoim samochodem wyrobić się nie moge, a juz mam zamowienie na robienie audio w subarynie kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnim czasię troszke pogrzebałem:

1)naprawa jeża, według poradnika z forum- już nie faluje nawiew i tryb auto działa idealnie!

2)wymiana tylnych opon na ciut węższe 225/40/18. Całkiem dobrze się jeździ, w zakrętach daje więcej przyjemnosci (if you know what i mean :mrgreen: )

3)położenie nowych kabli do wzmacniaczy -phonocar potrójny ekran 4x rca

4)montaż subwoofera, obszerna relacja będzie później , jak dojdzie wzmak(jeden już kupiłem, ale okazał się uszkodzony i nie grał tak jak wymagałem :) )

IMG_0446.JPG

IMG_0505.JPG

IMG_0551.JPG

IMG_0552.JPG

IMG_0528.JPG

A tak to mniej wiecej wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=ijPTUHgknLU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że dziś podłączyłem nowy wzmak, prawdziwy amerykański rockford z wysokiej serii power 551S. Ale czegoś mi brakuje, to nie to co oczekiwałem...

Po powrocie z wakacji(w sobote jadę do czarnogóry, mam nadzieje że samochód mnie nie zawiedzie) będę dłubał dalej i pewnie wymieniał elementy związane z niskimi tonami :evil:

 

 

PS. Z kolejnej rzeczy zrobionej przy samochodzie, to uszczelnienie obiegu wody- na jednym krućcu ciekło,bardzo mało bo około50ml na 1000km ale ten samochód w moich rękach będzie dążył do ideału, więc trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety podczas drogi powrotnej z czarnogóry miałem dość konkretny wypadek na autostradzie(ok 50km od splitu). Nikomu nic się nie stało, ale samochód dość ucierpiał. Fotki dodam jak się ogarnę. Samochód będę chciał odratować. Ogólnie były 2 obroty o 360st, rozwalony prawy przód, prawy tył(maska, zderzaki,prawy błotnik, prawa ćwiatka tył, lampa prawa przód, obie tylnie + rozwalone felgi+ pozytyw na tylnych kołach dość ostry. Samochód godzine temu przyjechał z splitu do mechanika w PL, jutro jade do niego i ustalamy plan naprawy.

Jakby ktoś miał jakieś graty na sprzedaż z wyżej wymienionych(pewnie nie koniec...) to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.