Skocz do zawartości

Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) To chyba pierwsze 335is dokładnie opisane w polskim internecie lub jakimkolwiek polskim forum tak więc proszę o cierpliwość :)

 

Po kilkuletnim użytkowaniu e60 530xd z 2006r, stałem się posiadaczem BMW E92 2011r. w wersji 335isA. Poszukiwania dokładnie tego modelu trwały 10 miesięcy .

Przez rok ciągle biłem się z myślami : n55 E92 335i (niestety przedlifty nie wchodziły w grę) vs impreza wrx sti GH vs 370z vs s4 b8 vs s5 3.0tfsi? Jednak pewnego dnia znalazłem informacje o modelu is.

 

Czym w ogóle jest wersja IS :

BMW E92 335is jak nazwał to producent - to auto pomiędzy 335i a M3 .

Produkcję tego modelu rozpoczęto w 2010r a zakończono w 2013r i została wypuszczona tylko na rynek amerykański. Łącznie modeli E92 wypuszczono 3 597 sztuk ( w tym czerwonych z czarnym środkiem jak moja - 82 sztuki ). E93 3396 sztuk, E90 nie produkowano w tej wersji)

Sumarycznie modeli ,,is,, wyszło 6993szt.

 

W Polskim Internecie spotkałem się tylko ze zdjęciem jednej e93 335is z hamowni u pachury. Jako ciekawostkę dodam że łącznie na rynku europejskim udało mi się znaleźć tylko 5 sztuk wersji 335is na sprzedaż w ciągu roku moich poszukiwań.

 

Zmiany techniczne 335is w porównaniu do wersji 335i :

- pomimo liftingu zamiast silnika N55 zastosowano N54 z dodatkiem litery T – N54T o zwiększonej mocy 326 KM (240KW ) oraz 450/500NMoverboost ( o zwiększeniu momentu napiszę niżej) .

- do wyboru skrzynia manualna lub automatyczna , jeśli automat to tylko DCT / DKG - 2 sprzęgłowa. Nie występowała zwykła skrzynia automatyczna.

- DCT posiada launch control.

- DCT po wciśnięciu przycisku sport i pedału gazu do końca posiada 10 sekundowe doładowanie zwiększające moment do 500NM– funkcja overboost ( zmienia się praca turbin ).

- sportowy układ wydechowy – nie jest to ani standardowy wydech ani wydech performance. Układ ten został zastosowany tylko w wersji is.

- 2 dodatkowe chłodnice – jedna oleju a druga wody- umieszczone za nadkolami po lewej i prawej stronie. ( do tego ma jeszcze chłodnice oleju skrzyni i wspomagania).

- większy wentylator o mocy 850W . ( zamiast 600W)

- sztywniejsze mocowanie silnika( nie wiem o co dokladnie chodzi ) .

- M zawieszenie.

- różnica w wadze maski o kilka kg. ( nie wiem dlaczego i co to za tworzywo i nie wiem też czy jest ona lżejsza czy też cięższa)

 

Zmiany wizualne na zewnątrz w standardzie :

- M pakiet zewnętrzny z większymi wlotami powietrza u dołu bez świateł przeciwmgielnych w celu zwiększenia chłodzenia- na te dodatkowe chłodnice w nadkolach. ( tylko e93 w standardzie miała przeciwmgielne – dodatkowo można jednak było dokupić przeciwmgielne również do e92. A dlaczego w cabrio wsadzali je od razu i dlaczego nie przeszkadzały w chłodzeniu ? Tego nie wiem – ameryka ) .

- czarne ramki okien shadowline/gloss

- czarne nerki zderzaka przedniego z chromowanymi żeberkami - te nerki również były stosowane tylko w is, nie są to performance.

- czarne lusterka

- czarne końcówki wydechów

- wykończenie tylnego zderzaka pod kolor auta.(dyfuzor)

- oznaczenia modelu 335is na błotnikach i klapie tylnej – można było zrezygnować.

- dodatkowe oświetlenie LED na zewnątrz ( klamki.)

-czujnik deszczu.

-bixenon skrętny na ledach

- felgi 18” lub 19” style 313.

 

 

Zmiany wewnętrzne :

- Listwy wewnętrzne alum. glacier-silber z oznaczeniem 335is – innych nie było i nie dało się zmienić.

- prędkościomierz szary z oznaczeniem 335is

- M sportowe siedzenia elektryczne z pamięcią.

- dodatkowe oświetlenie LED wewnątrz.

- czarna podsufitka antracyt.

- M sportowa kierownica z łopatkami (jeśli DCT )

- M listwy progowe

- skrzynia manualna z gałką M

- sportowe dźwignie sprzęgła/gazu/hamulca - stal nierdzewna.

- M podstawka dla lewej stopy kierowcy .

Koniec różnic w standardzie :) .

Teraz trochę o mojej krwawej truskawie 

Model BMW E92 335isA DCT 2011 rok czerwiec, kolor CrimsonRed / Karmesinrot, Przebieg 65 000km.

 

Auto miało kolizję ale nie była na tyle straszna, nie naruszyła geometrii pojazdu ani zawieszenia. (10 miesięcy poszukiwań i 3 miesiące zanim do mnie dotarła + czekanie na części od niemca bo u nas do tej wersji nic nie mieli w BMW Polska – dodam że te części które idą tylko w is są cholernie drogie, nawet nadkola są inne nie mówiąc o innych duperelach). Wszystkie części kupiłem oryginalne w BMW tak więc teraz mam piękne autko . Nie byłem pewien do końca tego czerwonego koloru i zanim do mnie dopłynęła często myślałem że będę żałował tego wyboru- na szczęście myliłem się bo robi ogromne wrażenie. Do tej pory zawsze jeździłem czarnymi autami – ta zmiane oceniam na pozytywna. Niestety nie posiadam oryginalnych felg 313 styling , poprzedni właściciel założył do niej 19” i opony 275/30/19 tył i przód 235. Dodatkowo zamontował tylny spoiler performance na klapie i wkładkę zbrojoną K&N .

W BMW na dniach wymieniam tarcze licznika na km/h ale niestety wyskalowane tylko do 260 ( bo tylko tyle było maksymalnie w milach- PS: swoją drogą wie ktoś czy można przekodować licznik na 280? , Obecnie wstawiłem większy Intercooler od firmy MG Motorsport – niezły potwór . W przyszłości pewnie doleci pare gratow.

PS: Każda lampeczka w niej jest ledowa: kierunkowskazy, podsufitka, pod nogami, bagażnik, rejestracja – dosłownie wszystko. Nie ma ani jednej żarówki – nie wiem czy to poprzedni właściciel czy fabryka tak wypuszczała is.

Geometria na przyrządach 3D huntera wyszła jak z salonowego auta co bardzo mnie zaskoczyło, kilka przekręceń śrubek i była bajka.

 

 

Rozkodowany VIN :

 

S4WAA INTERIEURLEIST ALU GLAC.SILB.DUNKEL

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER

S5AKA LED-LICHTELEMENTE

S5DSA KOFFERRAUMNOTENTRIEGELUNG

S521A REGENSENSOR

S522A XENON-LICHT

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT

S645A RADIO-STEUERUNG US

S715A M AERODYNAMIKPAKET

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT

S823A HEISSLAND-AUSFUEHRUNG

S840A HOCHGESCHWINDIGKEITSABSTIMMUNG

S845A AKUSTISCHE GURTWARNUNG

S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT

S853A SPRACHVERSION ENGLISCH

S876A FUNKFREQUENZ 315 MHZ

S992A STEUERUNG KENNZEICHENBEFESTIGUNG

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE

S2B6A LM RAEDER DOPPELSPEICHE 313M

S2TCA SPORTGETRIEBE MIT DOPPELKUPPLUNG

S2VBA REIFENDRUCKANZEIGE

S319A INTEGRIERTE UNIVERSAL-FERNBEDIENUNG

S4NAA INNENSPIEGEL MIT DIGITALEM KOMPASS

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER

S534A KLIMAAUTOMATIK

S544A GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF.

S563A LICHTPAKET

S570A STAERKERE STROMVERSORGUNG

S6AAA BMW TELESERVICES

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE

S6NFA MUSIC-SCHNITTSTELLE FUER SMARTPHONE

S6NRA APPS

S6UHA TRAFFIC INFORMATION

S6VCA STEUERUNG COMBOX

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL

S615A ERWEITERTE BMW ONLINE INFORMATION

S620A SPRACHEINGABESYSTEM

S639A KOMPLETTVORB. HANDY USA/CDN

S655A SATELLITENTUNER

S688A HARMAN/KARDON SURROUND SOUND SYSTEM

S697A AREA-CODE 1

S7XAA M LEDERLENK.+SCHALTWIP.+MULTIF.

S704A M SPORTFAHRWERK

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH.

S8SPA COP STEUERUNG

S8S4A DECODIERUNG VARIABLE LICHTVERTEILUN

S8TLA TAGFAHRLICHT FRONT UND HECK AKTIV

S8TNA TAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST

S925A VERSANDSCHUTZPAKET

 

 

Mam nadzieję że zostaniemy miło przyjęci na forum :)

 

 

http://s20.postimg.cc/q39ltg65p/Tyl.jpg

image upload with preview

 

http://s20.postimg.cc/rd7f8hzxp/Przod.jpg

take a screenshot

 

http://s20.postimg.cc/wsg59grhp/20160219_123756.jpg

screen capture

 

http://s20.postimg.cc/5gkw84mr1/20160219_123418.jpg

upload images free

 

http://s20.postimg.cc/7hbfsyiwd/20160219_105126.jpg

image upload no size limit

 

http://s20.postimg.cc/pmoe70iel/IMG_0536.jpg

free picture upload

 

http://s20.postimg.cc/d0dza6fxp/IMG_0540.jpg

print screen windows

Edytowane przez Adrianadernew

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 997
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gratulacje zakupu, niezła sztuka ;)

Wyszła dużo taniej niż M3? No i czekamy na lepsze fotki.

 

A czerwony kolor do sportowego auta to zawsze pasuje ;)

 

Niestety nie wyszła dużo taniej niż e92 m3 lci ale na pewno koszta utrzymania będą niższe i będę ją z biegiem czasu robił na M3 KILLERa :P

swoją drogą mając w świadomości że takich e92 wyszło tylko 3 500 sztuk jakoś lżej mi na duchu że nie minę się z niczym takim na ulicy i mam nadzieje ze nie bedzie az tak mocno tracić na wartości

 

Lepsze fotki na pewno wpadną jak tylko będzie gotowa do jazdy i zarejestrowana . ( brakuje kilku plasticzków i czekam aż mi doślą )

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód bardzo ładny.

 

Co to momentu obrotowego to popełniłeś błąd :D Dziwne, że też nikt nie zauważył :)

Gdyby to auto miało 332Nm to byłby muł straszny

 

Sama liczba 332 się zgadza, ale jednostka Nm już nie.

W Stanach używają jednostki ft lb (Foot-Pound) i po przeliczeniu 332 ft lb na Nm daje wynik 450 Nm :wink:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód bardzo ładny.

 

Co to momentu obrotowego to popełniłeś błąd :D Dziwne, że też nikt nie zauważył :)

Gdyby to auto miało 332Nm to byłby muł straszny

 

Sama liczba 332 się zgadza, ale jednostka Nm już nie.

W Stanach używają jednostki ft lb (Foot-Pound) i po przeliczeniu 332 ft lb na Nm daje wynik 450 Nm :wink:

 

 

Pozdrawiam

 

SŁUSZNIE KOLEGO !

Już poprawiam opis :)

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niezła rakieta :cool2:

 

Rynek amerykański jest bardzo wymagający dla szybkich, sportowych aut z dużymi silnikami i to jej wyszło na dobre.

 

BTW - co to za element na grillu (czarna wygięta rurka) widoczny po otworzeniu maski?

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna maszyna. Zestawienie kolorystyczne jak dla mnie swietne. Fajni, ze limitowana wersja. Za duzo przy niej juz sie nie zrobi (przynajmniej wizualnie).

 

BTW - co to za element na grillu (czarna wygięta rurka) widoczny po otworzeniu maski?

uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna maszyna. Zestawienie kolorystyczne jak dla mnie swietne. Fajni, ze limitowana wersja. Za duzo przy niej juz sie nie zrobi (przynajmniej wizualnie).

 

BTW - co to za element na grillu (czarna wygięta rurka) widoczny po otworzeniu maski?

uszczelka

 

 

Chce w niej przerobić dach na czarno :)

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka :D , z tym dachem to będziesz malował czy folia?

Prawdopodobnie rzucę się na folię :)

 

Gratulacje zakupu - perełki. :cool2: Auto kolekcjonerskie można powiedzieć.

Minus to te ceny części . :?

 

To prawda ;/

 

Dzięki za miłe słowa :D

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Świetnie opisane, miło poczytać o takiej ciekawej wersji :cool2: Kolorek jak mojej byłej, przy odrobinie kosmetyki wygląda przepięknie. Szkoda tylko że jak zmienisz zegary to już nie będą "IS".. Czy ta wersja nie wychodziła jeszcze na Kanadę ? Jeśli by tak było to mógłbyś kupić zegary IS ale w km/h bo tam nie mają mil :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie opisane, miło poczytać o takiej ciekawej wersji :cool2: Kolorek jak mojej byłej, przy odrobinie kosmetyki wygląda przepięknie. Szkoda tylko że jak zmienisz zegary to już nie będą "IS".. Czy ta wersja nie wychodziła jeszcze na Kanadę ? Jeśli by tak było to mógłbyś kupić zegary IS ale w km/h bo tam nie mają mil :idea:

 

dokładnie tak jak piszesz :) Mam już zegary kanadyjskie z tym że do 260, sporo było dzwonienia żeby to załatwić ale udało się i będą oryginalne tarcze 335is z tym napisem w km/h :)

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cyfrowej wiem :)

Interesowało mnie tylko czy da się przeprogramować licznik żeby zamiast wyskalowania do 260 był do 280 - bo takie tarcze też mam oryginalne z wersji kanadyjskiej.

Ale dzwoniłem do bimmera i mówią że nie ma takiej mozliwosci ...

 

a 260 to miałem w swoim poprzednim dizlu i jakoś tak 280 ładniej wygląda :D

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pokazywać wszystko dobrze.

Obecnie w milach jest do 260 km/h ja wstawiam tarcze bez mil wyskalowane też do 260 więc wszystko będzie olej nie tracąc przy tym napisu i koloru zegarów.

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Fajna sztuka :D , z tym dachem to będziesz malował czy folia?

Prawdopodobnie rzucę się na folię :)

 

jak dasz błyszczącą , to będzie porysowana juz podczas aplikacji, jak matową to to nie będzie ale słabo z utrzymaniem w czystości i słabo to wyglada, jeśli koniecznie folię to polecam Ci carbon 3D z 3M do czerwonego będzie pasowało :D :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka :D , z tym dachem to będziesz malował czy folia?

Prawdopodobnie rzucę się na folię :)

 

jak dasz błyszczącą , to będzie porysowana juz podczas aplikacji, jak matową to to nie będzie ale słabo z utrzymaniem w czystości i słabo to wyglada, jeśli koniecznie folię to polecam Ci carbon 3D z 3M do czerwonego będzie pasowało :D :cool2:

 

 

Hmm tego nie wiedziałem ;/ chciałem dać czarny połysk bo pasowałby do lusterek, nerek i wlotów na hamulce a oraz szyberdach będzie ładnie się komponował.

Czyli lepiej pomalować dach na czarno? Troche mi szkoda oryginalnego lakieru... folie zawsze można zedrzeć i nie będzie śladu

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.