Skocz do zawartości

BMW E90 NISKO I SZEROKO, NOWE KOŁO STR. 7


Cienciar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Chciałem przedstawić moją bmkę

Model E90 320d 2005 rok, chiptuning do około 200 KM i dołożona skóra na fotele i kierownice przez poprzedniego właściciela(dobry znajomy).

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBAVC31055PS27287

Kod typu VC31

Typ 320D OL (EUR)

Typoszereg E E90 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 120

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22)

Tapicerka STOFF FLUID/BEIGE (ALB4)

Data prod. 2005-07-02

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CAA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES Dummy-SALAPA

S240A LEATHER STEERING WHEEL Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL Wielofunkcyjność dla kierownicy

S2BHA LT/ALY WHEELS DOUBLE SPOKE 156 Obr. BMW, st. le. podw. spr. 156

S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa

S321A EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S465A THROUGH-LOAD SYSTEM System załadunku

S4ABA FINE-WOOD TRIM BURR WALNUT Wer. dr. szlach. korzeń drzewa orzech.

S4AEA ARMREST FRONT RETRACTABLE Podłokietnik przedni, przesuwany

S502A HEADLIGHT WASHER SYSTEM Spryskiwacze reflektorów

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa

S521A RAIN SENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON LIGHT Światło ksenonowe

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S540A CRUISE CONTROL Tempomat

S644A PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional

P7RPA ADVANTAGE PACKAGE Pakiet Advantage

P7RSA COMFORT PACKAGE Pakiet Comfort

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP

S993A MODEL YEAR CODE Kod dla roku modelu w numerze FG

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

S851A LANGUAGE VERSION GERMAN Wersja językowa, niemiecki

 

auto po kupnie(troche brudne) :( :

http://img87.imageshack.us/img87/6591/20090320001.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/1321/20090320.jpg

 

2009

Tutaj po pierwszych modyfikacjach; Lampy Blackline, lakierowane czarne felgi Rial Lugano 17cali 7,5J, nerki czarny mat

http://img833.imageshack.us/img833/6885/20100511.jpg

http://img715.imageshack.us/img715/3244/20100511002.jpg

 

W autku ponadto wymienione zostało nagłośnienie ponieważ seryjne było tragiczne; głośniki w drzwiach standardowe 13stki wymienione na 13stki crunch gtr w standardowych miejscach (były przymierzane 16stki ale był problem z szybami), tweetery w słupkach rainbow, subwoofer focal + 2 wzmacniacze i grubsze kable.

 

2011

Felgi 19 cali, obniżenie na sprężynach eibach sportline, przyciemnione szyby tylne, dystanse tył 20mm na strone, końcówka wydechu 2x76mm, mieszek i gałka m-pakiet ringi i lampy w rejestracji led. Fotki robione w dzień założenia sprężyn*

http://img190.imageshack.us/img190/5946/p1010739k.jpg

 

http://img823.imageshack.us/img823/804/p1010743z.jpg

 

http://img52.imageshack.us/img52/1593/17kopia.jpg

 

AKTUALNIE

Dołożony zderzak M3, a w planach zderzak m-pakiet tył.

a tu trochę więcej obiecanych lepszych jakościowo fotek z nowym zderzakiem. EKO-sesja z uwagi na to, że wybiłem w środe kata :luka:

http://img694.imageshack.us/img694/7628/p1010812b.jpg

 

http://img405.imageshack.us/img405/8991/p1010820zl.jpg

 

http://img10.imageshack.us/img10/7180/p1010823u.jpg

 

http://img4.imageshack.us/img4/7944/p1010858qq.jpg

 

http://img696.imageshack.us/img696/1489/p1010872i.jpg

 

http://img84.imageshack.us/img84/985/p1010877x.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania:)

Edytowane przez Cienciar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnia faza modów najlepsza :cool2: co jeden etap to lepiej :twisted:

 

Zwłaszcz zderzak - jedyny nie ORI który mi się tak podoba :8)

 

To co mi jeszcze nie pasuje to trochę felgi - fajnie jakbyś założył jakieś BBS-y.

Edytowane przez klagosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne auto :8), a przede wszystkim kolor najładniejszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Super wygląda ten zderzak z eMki. I faktycznie po zamianie na tylny zderzak m-pakietowy będzie jeszcze lepiej (progi też by się przydało)

 

Zapodaj jakieś zdjęcia z wewnątrz, bo z tego co widać przez szyby i opis zapowiada się ciekawie :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie środek nie jest najmocniejszą stroną tej trójki.. były właściciel trochę przekombinował z kolorem skór.

Od siebie dodałem jedynie czarne dywaniki, mieszek z gałką od mpakietu oraz CB.

 

http://img841.imageshack.us/img841/9830/p1010594z.jpg

http://img851.imageshack.us/img851/3469/p1010611.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/2120/p1010593.jpg

 

Tego czegoś na konsoli z prawej strony już nie ma. Taki upominek od dziewczyny więc przez chwile był obecny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przęknął bym w tym wnętrzu nawet drewno bo do tej skóry i kremowej tapicerki w miare pasuje

ale nie kierownice i sposób zamontowania CB-radia :nienie:

 

... zamień kierownicę na sportową bo po CB jak widze zostaną już dwie dziury :| to lepiej go zostaw i będzie duż lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardo fajnie ewoluuje :cool2: Jak dla mnie to trochę zbyt dużo "się dzieje w środku" acz pewnie można się przyzwyczaić.

 

Przez ciekawość - gdzie dorwałeś taki zderzak? kto go robi i jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne z zewnątrz ale wygląda na "mocniejsze/fajniesze" niż jest, dla mnie taka zmiana nie jest "fajna" ...

 

"+" za brak filtra cząstek, "-" za nową końcówkę, którą dmuchasz dymem w innych kierowców,

"+" za nagłośnienie,

"+" za "nowe" tylne światła, ori są nie do zaakceptiwania (lanos look),

 

środek intesujący ale nie w moim guście, fajnie zobaczyć, że ktoś mając do wyboru "wszystko" zrobił jak zrobił, znaczy się, że gusta są rożne a nie tylko "only black"...

 

"+" za kupienie auta z pewnego źródła (kolega jak rozumiem)...

"-" mega za montaż CB w takim miejscu, sposób :mad2: :mad2:

 

udanej zabawy :cool2:

 

na jednym zdjęć wyglada jakby w ringach były ledy :?: złudzenie :?:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :wink:

 

Myślałem o kierownicy m-pakiet ale cena 1500zł za taki mod mnie demotywuje. Zastanawiam się nad oddaniem aktualnej do obszycia. Tylko gdzie..? Macie jakieś sprawdzone miejsca do obszycia w okolicach warszawy?

 

Kolego 2_B

Zderzak z allegro, z tego co wiem to US http://allegro.pl/zderzak-przedni-bmw-e90-e91-05-08-m-pakiet-i1651235571.html

Całość wyszła mnie koło 1300zł (znajomy lakiernik). Były delikatne problemy z nadkolami i ze spryskiwaczami ale jakoś udało się przez to wszystko przebrnąć. Teraz jestem bardzo zadowolony z efektu.

 

Kolego AO

180KM i 410Nm w zupełności wystarczają w sprawnym poruszaniu się, a przy tym to spalanie na poziomie 7 litrów :) ale myślę, że powinieneś coś na ten temat wiedzieć :wink: Wiadomo, że nie jest to 330d ale taki egzemplarz trafił mi się okazjonalnie i naprawdę w bardzo dobrym i sprawdzonym stanie.

Chmury dymu za sobą nie widzę, czasami przy mocnym starcie widać lekki dymek ale jest to raczej zasługa silnika 2.0d i braku dpfu, a nie końcówki?

Kranika znieść nie mogłem więc go wywaliłem i wstawiłem coś ładniejszego moim zdaniem. Ostatnio kupiłem wydech rm motors RM3 ale znajomy mechanik i tłumikarz odradzili mi montowanie go.. teraz zastanawiam się zakładać czy nie :?: tak w ringach są ledy:]

 

 

Teraz CB radio;) szczerze to zamontowałem je mając kumulacje 18 punktów.. była to szybka decyzja, a z uwagi na moje gabaryty i funkcjonalność zamontowałem je w najdogodniejszym jak dla mnie miejscu;) zawsze pod ręką, nie przeszkadza ani mi ani pasażerowi i do tej pory sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając 2 pierwsze zdjęcia pomyslałem Sobie, że jesteś niepoważny prezentując swój samochód delikatnie mówiąc brudny:) ale z każdym zdjęciem auto nabierało blasku..GEneralnie zewnętrznie auto baaaardzo mi sie podoba, felga...hmmm wydaje mi sie że to wzór M5 ( popraw mnie jeśli sie myle) sam na takie poluje, jednak do e90 średnio pasują. Środek auta stawiam na drugim końcu, szkoda ze nie ma navi i ta kierownica...;/ podsumowując: Zewnętrznie baaardzo OK, wewnętrznie niekoniecznie:) pozdrawiam i zycze milej oraz taniej eksploatacji:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że są chińskie? Moim zdaniem równie dobrze mogłaby być to produkcja niemiecka.

Jeżdżę na nich już jakieś 4 miesiące nieraz wpadłem w dziurę, robiłem na nich szybką trasę nocą warszawa- wrocław i jakoś nie przekonałem się co do znikomej trwałości tych felg. Wymieniłem miesiąc temu przednie opony, wcześniejsze się zużyły i nie było żadnych problemów, nie były pogięte ani popękane.

Mogę z całą świadomością polecić je innym użytkownikom.

Moim zdaniem ten wzór jest jednym z ładniejszych jakie widziałem i bez urazy dla użytkowników innych felg ale wzory BBS, oryginalnych BMW czy innych ceniących się producentów nie przemawiają do mnie, są zbyt monotonne, oklepane i ta cena. A felgi za 5-10tys owszem może są wytrzymalsze ale jak przyjdzie je skonfrontować z naszymi pięknymi drogami to nawet najwytrzymalsze i najdroższe felgi ulegną zniszczeniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że są chińskie? Moim zdaniem równie dobrze mogłaby być to produkcja niemiecka.

 

Tak jak napisalem Ci na innym forum, to chinskie felgi. Ich wzor jest zarejestrowany i chroniony prawnie na terenie UE, trzeba byc samobojca aby probowac je wyprodukowac w Niemczech, pod nosem BMW (albo miec zbyt duzo zbednych na prawnikow pieniedzy) :roll: Ich import grozi konfiskata w przypadku kontroli przez sluzby celne.

 

Jeżdżę na nich już jakieś 4 miesiące nieraz wpadłem w dziurę, robiłem na nich szybką trasę nocą warszawa- wrocław i jakoś nie przekonałem się co do znikomej trwałości tych felg. Wymieniłem miesiąc temu przednie opony, wcześniejsze się zużyły i nie było żadnych problemów, nie były pogięte ani popękane.

Mogę z całą świadomością polecić je innym użytkownikom.

 

Tego typu felgi to loteria. Jak chcesz polecic je innym uzytkownikom skoro nawet nie wiadomo kto jest ich producentem? Czym maja sie kierowac? Wzorem? Producentow tego typu felg w Chinach jest multum, kazdy oferuje inna jakosc.

 

Moim zdaniem ten wzór jest jednym z ładniejszych jakie widziałem i bez urazy dla użytkowników innych felg ale wzory BBS, oryginalnych BMW czy innych ceniących się producentów nie przemawiają do mnie, są zbyt monotonne, oklepane i ta cena. A felgi za 5-10tys owszem może są wytrzymalsze ale jak przyjdzie je skonfrontować z naszymi pięknymi drogami to nawet najwytrzymalsze i najdroższe felgi ulegną zniszczeniu.

 

Na cene wplyw ma multum rzeczy, ktorych tutaj nie bierzesz pod uwage. Wierz mi to nie producent jest pazerny rzadajac takiej, a nie innej kwoty za felgi sprzedawane przez siebie, ceny felg maja swoje uzasadnienie, proste, logiczne, ktore zawsze moge Ci wytlumaczyc.

 

Kazdy ma swoje spojrzenie na felgi tego typu, nie oceniam tutaj Twojego wyboru, tylko skomentowalem w najbardziej obiektywnym sposob to co napisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że są chińskie? Moim zdaniem równie dobrze mogłaby być to produkcja niemiecka.

 

Tak jak napisalem Ci na innym forum, to chinskie felgi. Ich wzor jest zarejestrowany i chroniony prawnie na terenie UE, trzeba byc samobojca aby probowac je wyprodukowac w Niemczech, pod nosem BMW (albo miec zbyt duzo zbednych na prawnikow pieniedzy) :roll: Ich import grozi konfiskata w przypadku kontroli przez sluzby celne.

 

Jeżdżę na nich już jakieś 4 miesiące nieraz wpadłem w dziurę, robiłem na nich szybką trasę nocą warszawa- wrocław i jakoś nie przekonałem się co do znikomej trwałości tych felg. Wymieniłem miesiąc temu przednie opony, wcześniejsze się zużyły i nie było żadnych problemów, nie były pogięte ani popękane.

Mogę z całą świadomością polecić je innym użytkownikom.

 

Tego typu felgi to loteria. Jak chcesz polecic je innym uzytkownikom skoro nawet nie wiadomo kto jest ich producentem? Czym maja sie kierowac? Wzorem? Producentow tego typu felg w Chinach jest multum, kazdy oferuje inna jakosc.

 

Moim zdaniem ten wzór jest jednym z ładniejszych jakie widziałem i bez urazy dla użytkowników innych felg ale wzory BBS, oryginalnych BMW czy innych ceniących się producentów nie przemawiają do mnie, są zbyt monotonne, oklepane i ta cena. A felgi za 5-10tys owszem może są wytrzymalsze ale jak przyjdzie je skonfrontować z naszymi pięknymi drogami to nawet najwytrzymalsze i najdroższe felgi ulegną zniszczeniu.

 

Na cene wplyw ma multum rzeczy, ktorych tutaj nie bierzesz pod uwage. Wierz mi to nie producent jest pazerny rzadajac takiej, a nie innej kwoty za felgi sprzedawane przez siebie, ceny felg maja swoje uzasadnienie, proste, logiczne, ktore zawsze moge Ci wytlumaczyc.

 

Kazdy ma swoje spojrzenie na felgi tego typu, nie oceniam tutaj Twojego wyboru, tylko skomentowalem w najbardziej obiektywnym sposob to co napisales.

 

Mam do Ciebie jedno zasadnicze pytanie, czy na Twoje felgi jest taka gwarancja, która po wpadnięciu w dziurę, a następnie uszkodzeniu felgi zagwarantuje mi nową nieuszkodzoną felgę? Bo według Ciebie 'CENA felg jest ADEKWATNA do TECHNOLOGII WYTWARZANIA', mająca na celu zapewnienie podwyższonego poziomu wytrzymałości i bezpieczeństwa. Ale po co mi to skoro, po wpadnięciu w dziurę oryginalna felga jak i robiona w chinach ulegnie zniszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie jedno zasadnicze pytanie, czy na Twoje felgi jest taka gwarancja, która po wpadnięciu w dziurę, a następnie uszkodzeniu felgi zagwarantuje mi nową nieuszkodzoną felgę?

 

Czy jakikolwiek producent dajac gwarancje na samochod, gwarantuje, ze gdy uderzysz nim w drzewo, to wymieni Ci go na nowy?

 

Bo według Ciebie 'CENA felg jest ADEKWATNA do TECHNOLOGII WYTWARZANIA', mająca na celu zapewnienie podwyższonego poziomu wytrzymałości i bezpieczeństwa. Ale po co mi to skoro, po wpadnięciu w dziurę oryginalna felga jak i robiona w chinach ulegnie zniszczeniu?

 

Technologia wytwarzania to jedno, zapewnia, ze felgi beda lekkie, wytrzymale. Gwarancja zawsze obejmuje dwie rzeczy, pierwsza to wykonczenie felg (wiec dopoki nie uszkodzisz sam lakieru, to kazdy producent zagwarantuje Ci fakt, ze nie odpadnie, nie zmieni sie jego wyglad, itd), druga to struktura felgi (felga sama z siebie nie bedzie sie krzywila, nie bedzie pekala, w obu tych przypadkach otrzymasz nowa), uszkodzenia mechaniczne, dla kazdego produktu (nie tylko w branzy motoryzacyjnej) nigdy nie sa obejmowane gwarancja (jedyna mozliwoscia ochrony jest ich ubezpieczenie).

 

Sprobuj dokupic jedna felge do kompletu, ktory masz, zrozumiesz skad bierze sie oszczednosc (a przynajmniej fragment roznicy cenowej pomiedzy chinskimi noname'ami, a felgami, ktore sa produkowane pod jakas marka).

 

To co wymienilem tutaj to nadal ulamek powodow dla, ktorych felgi nasze czy BBS sa drozsze od chinskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie jedno zasadnicze pytanie, czy na Twoje felgi jest taka gwarancja, która po wpadnięciu w dziurę, a następnie uszkodzeniu felgi zagwarantuje mi nową nieuszkodzoną felgę?

 

Czy jakikolwiek producent dajac gwarancje na samochod, gwarantuje, ze gdy uderzysz nim w drzewo, to wymieni Ci go na nowy?

 

Bo według Ciebie 'CENA felg jest ADEKWATNA do TECHNOLOGII WYTWARZANIA', mająca na celu zapewnienie podwyższonego poziomu wytrzymałości i bezpieczeństwa. Ale po co mi to skoro, po wpadnięciu w dziurę oryginalna felga jak i robiona w chinach ulegnie zniszczeniu?

 

Technologia wytwarzania to jedno, zapewnia, ze felgi beda lekkie, wytrzymale. Gwarancja zawsze obejmuje dwie rzeczy, pierwsza to wykonczenie felg (wiec dopoki nie uszkodzisz sam lakieru, to kazdy producent zagwarantuje Ci fakt, ze nie odpadnie, nie zmieni sie jego wyglad, itd), druga to struktura felgi (felga sama z siebie nie bedzie sie krzywila, nie bedzie pekala, w obu tych przypadkach otrzymasz nowa), uszkodzenia mechaniczne, dla kazdego produktu (nie tylko w branzy motoryzacyjnej) nigdy nie sa obejmowane gwarancja (jedyna mozliwoscia ochrony jest ich ubezpieczenie).

 

Sprobuj dokupic jedna felge do kompletu, ktory masz, zrozumiesz skad bierze sie oszczednosc (a przynajmniej fragment roznicy cenowej pomiedzy chinskimi noname'ami, a felgami, ktore sa produkowane pod jakas marka).

 

To co wymienilem tutaj to nadal ulamek powodow dla, ktorych felgi nasze czy BBS sa drozsze od chinskich.

 

Widzisz Twoja ironiczna odpowiedź mówi sama za siebie. Takie porównywanie jest po prostu nielogiczne w tym przypadku. Bardzo często posługujesz się argumentem wyższej wytrzymałości felgi, którego w normalnym użytkowaniu nie można wykorzystać i właśnie o to mi chodzi.

Dajecie gwarancje na to, że kiedy będę trzymał felgi za 5000zł w domu na strychu, to nie zejdzie lakier ani sama z siebie nie będzie się krzywiła..? No to bardzo fajnie chyba jednak się zdecyduje na te felgi.

Nie muszę dokupować jednej felgi ponieważ mam 4, które użytkuje na co dzień od ponad 5 miesięcy i wszystko z nimi w porządku.

 

Kontynuuje tą rozmowę, ponieważ chce Ci udowodnić, że wyższa cena spowodowana teoretyczną wyższą wytrzymałością jest kiepskim argumentem szczególnie w Polsce. Ostatni przykład to historia felgi w audi s5 mojego znajomego, która po spotkaniu z dziurą przy prędkości 60-80 km/h po prostu pękła. A myślę, że są to felgi jednej z najwyższych jakości i półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Twoja ironiczna odpowiedź mówi sama za siebie. Takie porównywanie jest po prostu nielogiczne w tym przypadku.

 

Moja wypowiedz nie miala ani nuty ironii, wskazywala jedynie blad w Twojej logice. Bardzo niewiele produktow moze byc niezniszczalnych, oczekujesz gwarancji niezniszczalnosci produktu, ktoremu nie mozna zapewnic tych cech (wiec w jaki sposob mozna je gwarantowac?).

 

Bardzo często posługujesz się argumentem wyższej wytrzymałości felgi, którego w normalnym użytkowaniu nie można wykorzystać i właśnie o to mi chodzi.

 

Argument wytrzymalosci bierze sie stad, ze nasze felgi (czy innych renomowanych producentow) sa produkowane zawsze z tego samego materialu, w ten sam sposob, przechodza dokladnie ten sam proces technologiczny, tym samym precyzyjnie mozemy okreslic ich wytrzymalosc. Felga kupiona dwa lata temu, bedzie miala jakosc nie odbiegajaca od tej, ktora sprzedajemy dzis (chyba, ze wprowadzimy nowy model, produkowany w innej technologii). To jest gwaranacja. W Chinach Twoja gwarancja jakosci bedzie uzalezniona od tego czy w danym miesiacu wlasciciel fabryki chce zarobic wiecej lub mniej, nikt nie kontroluje tego jakiego "aluminium" uzyje, czy przeprowadzi poprawny proces utwardzania itd. Nikt nie podpisuje sie pod takim produktem, wiec z jakoscia mozna zrobic wszystko, felga z jednej partii moze zupelnie odbiegac jakosciowo od felgi z nastepnej. Rozumiesz ta subtelna roznice?

 

Jedyny sposob w jaki moge Ci udowodnic przewage wytrzymalosci jednych felg nad drugimi, to taki test

, polecam.

 

Dajecie gwarancje na to, że kiedy będę trzymał felgi za 5000zł w domu na strychu, to nie zejdzie lakier ani sama z siebie nie będzie się krzywiła..? No to bardzo fajnie chyba jednak się zdecyduje na te felgi.

 

Tak jak kazdy producent, gwarantujemy, ze felga jest pozbawiona wad wynikajacych ze zlej technologii produkcji, nie mozemy odpowiadac za zle uzytkowanie, uszkodzenia wynikajace z winy uzytkownika, zaniedbania. Felgi nie musza byc trzymane na strychu, popytaj ludzi na bmw-sport, ktorzy jezdza na naszych felgach 2-3 lata, jakos dziwnym cudem nie trzymaja ich na strychu, a felgi sa nadal proste :)

 

Nie muszę dokupować jednej felgi ponieważ mam 4, które użytkuje na co dzień od ponad 5 miesięcy i wszystko z nimi w porządku.

 

Spoko, jak zapewnie przewidziales, felge mozna uszkodzic takze chocby w przypadku stluczki (czego Ci nie zycze). Ciekaw jestem wtedy gdzie znajdziesz, jedna, brakujaca sztuke :)

 

Kontynuuje tą rozmowę, ponieważ chce Ci udowodnić, że wyższa cena spowodowana teoretyczną wyższą wytrzymałością jest kiepskim argumentem szczególnie w Polsce. Ostatni przykład to historia felgi w audi s5 mojego znajomego, która po spotkaniu z dziurą przy prędkości 60-80 km/h po prostu pękła. A myślę, że są to felgi jednej z najwyższych jakości i półki cenowej.

 

To zly przyklad, specjalnie omijalem w tej rozmowie oryginalne felgi BMW czy Audi, to w wiekosci tanie felgi niskiej jakosci produkowane w Chinach, w obu przypadkach dotykaja je problemy pekania, dosyc szeroko znane. Daleko im do produktu najwyzszej jakosci z najwyzszej polki cenowej. Sa idealnym wrecz przykladem tego na czym nie powinno sie oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że felgi BMW są niskiej jakości się nie zgodzę, nie jednokrotnie słyszałem opinie różnych wulkanizatorów, że felgi w BMW są twarde i bardzo wytrzymałe, w moim przypadku są to BBSy.

 

A czy robione w Chinach czy nie, nie zapominajmy, że co raz więcej firm produkuje rzeczy w Chinach a to tylko dlatego, że jednostkowy koszt wyprodukowania czegokolwiek jest dużo tańszy niż w krajach UE, przy użyciu tych samym maszyn i procedur. Kolego Vermilion jesteś przedstawicielem firmy więc naturalnym jest, że będziesz zachwalał swój produkt.

 

Znam wielu ludzi, którzy kupili imitację oryginalnych felg, np. Audi i tłuką już 3-4 sezon i nie narzekają. Więc.. Nie ma co uogólniać, a wszelkiego rodzaju filmiki z yt...w tym przypadku są sponsorowane.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.