Skocz do zawartości

La Bunia 325xi: ublock forever !


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

Zgaqdzam się w zupełności z tobą Rivasi ale proszę nie pisz że zawieszenie to dla Ciebie sprawa trzeciorzędna bo ja sam sie przkonałem po zamontowaniu zawieszenia KW v 3 jaka kolosalna jest róznica w prowadzeniu samochodu i jest to ważna kwestia, rozumiem że pewnie się troszkę rozpędziłeś że jest to dla Ciebie sprawą trzeciorzędną bo myslę że tak nie myślisz bo wiem jak wiele wagi przywiązujesz do wszystkiego :D :wink: :cool2:

 

Ale czerwony ja mam 220 koni a nie blisko 400,kupiles ultra super luksus w kateigori zawieszenia ktory nikt inny na tym forum i prawdopodnie na wielui innych w polsce nie ma i mowisz o czyms czego nawet nie moge kupîc do mojego wozu tak jest to zaawansowane a zanim zrobiles zawieszenie zrobiles cala reszte nie ?? Sadze ze gdybys zostal przy twoim pierwszym wyborze czyli Eibach to nie bylbys tak stanowczy, powiedzialbys ok fajne ale tyle :) Tak zgadzam sie ze czasem jest tak ze jak kupujesz najbardziej ultra premium polke to dostajesz cos tak wyjatkowego ze to zmienia twoj poglad i pewnie jak bym doswiadczyl KW V3 to bym niechcial jezdzic na niczym innym, bardzo mozliwe... nawet proawdopodobne.

 

Poza jednym wyjazdem na tor rocznie do kumpla i sepentynach w parku ojcowskim gdzie nie ma ruchu ani samochodowego ani pieszego to nie szaleje na drodze a wiec zawieszenie jest dla mnie trzeciozedne... czyli 1/ srodek 2/ wyglad zewnetrzny (wlacznie z hamulacami) 3/ modyfikacja zawieszenia. I tak zrobie w rzeczysistosci, zrobilem srodek, za 2 tygodnie bede mial skonczony wyglad zewnetrzny i na pozna jesien/zime biore Eibacha B12 pro kit ale... glownie po to aby wizualnie obnizyc lale a ze bede mial juz przejechane 100 tys na aktualnych amorkach to przy okazji wloze amorki z pro kitu

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko jeszcze raz to nie jest kwestia oplacalnosci.

 

o dżizas ale rozprawka :cool2: ja nie piszę o kwestii stricte opłacalności tylko o realnej/lub w miarę rozsądnej wartości tego za co płacisz... Ale widzę, że nie zrozumiałeś :) Wiem, że pewne rzeczy w tuningu swoje kosztują i pewnych rzeczy się nie przeskoczy ale pewne można i to bez druciarstwa i o wiele mniejszym nakładem gotówki. A w zaoszczędzonej kwocie można mieć coś bardziej konkretnego! Ot np zawieszenie, hamulce, wydech, czy też sporty w "nappie" :) Przyznasz , że osiem tysi za listwy to jednak chora cena...

Po prostu uważam, że nie warto za pewne rzeczy przepłacać/nawet jeśli jest to związane z hobby. W życiu nie wydałbym tyle hajsu za listwy do środka bo w tych pieniążkach np mam końcowy+środkowy eisenmanna + kolektory schmeidmanna :) Co de facto jest bardziej warte tych pieniędzy... Zakup "drewna" na allegro i zrobienie go na wysoki połysk da ten sam efekt za 8 razy mniejszą cenę. A eisenmanna sobie nie pospawasz u staśka w garażu. To nie jest absurdalne rozumowanie, tylko to jest mój drogi logiczne myślenie :mrgreen:

Edytowane przez Smokin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze raz to nie jest kwestia oplacalnosci.

 

o dżizas ale rozprawka :cool2: ja nie piszę o kwestii stricte opłacalności tylko o realnej/lub w miarę rozsądnej wartości tego za co płacisz... Ale widzę, że nie zrozumiałeś :) Wiem, że pewne rzeczy w tuningu swoje kosztują i pewnych rzeczy się nie przeskoczy ale pewne można i to bez druciarstwa i o wiele mniejszym nakładem gotówki. A w zaoszczędzonej kwocie można mieć coś bardziej konkretnego! Ot np zawieszenie, hamulce, wydech, czy też sporty w "nappie" :) Przyznasz , że osiem tysi za listwy to jednak chora cena...

Po prostu uważam, że nie warto za pewne rzeczy przepłacać/nawet jeśli jest to związane z hobby. W życiu nie wydałbym tyle hajsu za listwy do środka bo w tych pieniążkach np mam końcowy+środkowy eisenmanna + kolektory schmeidmanna :) Co de facto jest bardziej warte tych pieniędzy... Zakup "drewna" na allegro i zrobienie go na wysoki połysk da ten sam efekt za 8 razy mniejszą cenę. A eisenmanna sobie nie pospawasz u staśka w garażu. To nie jest absurdalne rozumowanie, tylko to jest mój drogi logiczne myślenie :mrgreen:

 

ok to troche cos innego i tu sie zgodze ze rownierz bym nie kupil moich listew co mam za 11000 zl (bo taka cena dokladnej tej wersji w pl) jezeli ym ich nie znalazl za 8% tej ceny bo gosc nie wiedzial co sprzedawal. Za to jezeli za 6000 zl masz kolektor + srodkowy + koncowy eisenmanna to bardzo bede sie slinil o zrodlo... bo katalogowo to mniej wiecej cena koncowego... :mrgreen:

 

A czy za 6000 zl warto lepiej kuipic yposazenie srodka czy tlumik... to juz kwestia wzgledna priorytetow bo jezeli patrzymy na robocizne + material to komplet listew z drewna troche egzotycznego + ladne zabarwienie jest warte tyle co pospawana blacha eisenmana :) A przepraszam z tym pospawaniem eisenmanna bo pojdziesz do elteca i roznica miedzy twoim eisenmanem i elteciem bedzie taka jak miedzy listwami orgnalnymi a robione w warsztacie od pianin.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jezeli za 6000 zl masz kolektor + srodkowy + koncowy eisenmanna to bardzo bede sie slinil o zrodlo... bo katalogowo to mniej wiecej cena koncowego... :mrgreen:

Pisałem o 8000. Nie wiem w jaki katalog patrzysz, że koncowy masz za 6000 zł :shock: ale u eisenmanna w cenniku jest tak ------> http://www.eisenmann-sportauspuff.de/shop/EN/show/BMW/3er_Limousine/E90/330iSlashxi_KlaA190_kWKlaZ/

Gość w PL zrobi Ci jeszcze lepsze ceny -----> http://performancebmw.pl/towar.167.eisenmann.tlumik.koncowy.330i.330xi.html, http://performancebmw.pl/towar.158.eisenmann.tlumik.srodkowy.330i.xi.html, http://performancebmw.pl/towar.157.schmiedmann.kolektory.wydechowe.325i330i.xi.html

 

A przepraszam z tym pospawaniem eisenmanna bo pojdziesz do elteca i roznica miedzy twoim eisenmanem i elteciem bedzie taka jak miedzy listwami orgnalnymi a robione w warsztacie od pianin.

możesz rozwinąć ? bo nie wiem, nie jestem pewien ale chyba porównujesz potentata z tej branży z gościem który spawa "jak sie uda". Zdajesz sobie sprawę , że do wolnossaka wydech musi zrobić ktoś kto ma naprawdę duże pojęcie na ten temat? Do turbodoładowanego niekoniecznie bo tam im luźniej tym lepiej ale do auta wolnossącego, charakterystyka opuszczania spalin z układu wydechowego musi być dobrze przeliczona. Między innymi dlatego dla świętego spokoju zrezygnowałem z MG Motorsport (nic im nie ujmując) ale wolałem jednak zaufać marce jaką de facto jest eisenmann. Natomiast lakierowanie listew podejrzewam, że nie wymaga juz aż tak specjalistycznej wiedzy. No ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smokin masz rację- zgadzam sie z Tobą... Ale ta rozmowa nie ma sensu.

Ludzie są gotowi płacic kosmos pieniądze za rozne fanaberie... jeden woli to , a drugi tamto. Szanowac trzeba decyzje i jednego i drugiego. Nie krytykujmy innych to i inni nas nie bedą krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja myslalem o tlumiku koncowym w wersji Race z 4 koncowkami to cena okolo 5000 zl

 

eltec sprawdz sobie sam. Genralnie goscie sie znaja i robia pod wymiar uklady wydechowe i nie tylko.

http://www.el-tec.pl/pl/index.html

 

a eisenmann to taki potentat szczgonie jak chodzi o bardzo dobry stosunek ceny do jakosci z tego co zdazylem sie zorientowac, perfekt dla mnie ale dla wielu ludzi nie wystarczajacy.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smokin masz rację- zgadzam sie z Tobą... Ale ta rozmowa nie ma sensu.

Ludzie są gotowi płacic kosmos pieniądze za rozne fanaberie... jeden woli to , a drugi tamto. Szanowac trzeba decyzje i jednego i drugiego. Nie krytykujmy innych to i inni nas nie bedą krytykować.

Kiedy ja nikogo nie krytykuję :) Od samego początku opisałem jak ja to widzę i nic więcej :) W cenie 8000 zł zdecydowanie wolałbym zawieszenie niż listwy do środka :) A , że ktos może woleć inaczej to juz jego sprawa.

Kolega Rivasi po części się ze mną zgadza

 

perfekt dla mnie ale dla wielu ludzi nie wystarczajacy.

później jest już tylko Akrapovic a sam pewnie wiesz jakie to już kwoty. 20 000 - 30 000 za wydech to nie dla mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu mowisz tylko o producentyach tlumikow ogolnych... i powyzej eisenmanna a przed akropoviczem masz np Active Autowerk (jedyny ktory ci jest w stanie wywalic programowo katy z kompa przy jego tlumiku bezbledow w kompie i zapalonej cel) i dla niektorych supersprint ... ale jest kilka firm ktore robia systemy wydechowe specyficznie pod dany samochod biorac pod uwage dokladna moc, cisnienie, temperatury, chipy nie chipy dodawane turbo lub kompresory itd itd itd to bardziej o to mi chodzilo o tlumiki naprawde dedykowane do jednego samochodu i tak cena to mniej wiecej eisenmann x 2 lub x 3 i to powiedzmy standardowych wersji to nie daje jakiegos wiekszego plusa za to jak ktos sobie dodal turbo albo kompresor i wywalil katy i podniosl moc to ten stadard od eisenmanna go ogranicza.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej skupiłem się na firmach siedzących wyłącznie w wydechach. AA Tune to tunerzy którzy siędzą w softach, uturbianiu, dodawaniu kompresorów i wtedy pod dane auto dorabianiu wydechu (Coś jak ESS).

Mają chłopaki bardzo fajny soft do naszych n52b30 który dodaje jakieś 12-15 hp. Cos jak Marcel Stefanescu z Niemcowni :mrgreen:

http://store.activeautowerke.com/collections/e9x-330/products/e9x-325-and-e9x-330-2006-07-n51-n52-performance-software

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej skupiłem się na firmach siedzących wyłącznie w wydechach. AA Tune to tunerzy którzy siędzą w softach, uturbianiu, dodawaniu kompresorów i wtedy pod dane auto dorabianiu wydechu (Coś jak ESS).

Mają chłopaki bardzo fajny soft do naszych n52b30 który dodaje jakieś 12-15 hp. Cos jak Marcel Stefanescu z Niemcowni :mrgreen:

http://store.activeautowerke.com/collections/e9x-330/products/e9x-325-and-e9x-330-2006-07-n51-n52-performance-software

 

no wlasnie i tutaj masz opcje off roads cats czyli jak ci sie pokazuje blad cat zamiast wydawac 3000 zl na kat to niektorzy sobie wsadzaja ten soft z ta opcja.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maly preview drugiego Milestonesa w modzeniu Buni ktory bedzie jak wszystko dobrze pojdzie w nastepnym tygodniu... skonczony

 

Slogan Adidasa jest dosyc dobrze dobrany sadze ! :mrgreen:

 

http://i.imgur.com/sJuWADW.jpg

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pięknie ale dawaj więcej fotek :P

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie maska czy cos innego czego nie widze? :)

Jak widze u Ciebie napis "there will be haters " to wiem ze mi sie spodoba i bedzie z gustem i nieszablonowo.

 

W sensie calosc zrobione a la M3...

a jak chodzi o efekt to Tak bedzie jak mowisz!!! juz jestem na wykonczeniu prac czyli awantura z lakiernikiem o poprawki a juz raczej jej koniec tylko musi je zrobic jeszcze :)

 

Będzie pięknie ale dawaj więcej fotek :P

 

Fotki jak juz poprawi lakiernik !

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jest tak :

- z dolotem seryjnym nic wiecej oprocz zajebistego looku, moze lepiej chlodzony silnik ale nie jestem w stanie stwierdzic.

- z dolotem Simota jest 2 do 3 km wiecej w zaleznosci od pomiaru z dodatkowym dolotem niz bez niego (u kumpla ktory ma 330i.) i dolot ma ladniejsze brzmienie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalozone nowe kola (ZP09 z oponami Goodyear Eagle F1 Asymetrics 2). Jutro samochod wraca do lakiernika na poprawke i porobie foty... duzo doswiadczenia z montazem, duzo bledow do unikniecia jak sie ie wczesniej i mam nadzieje ze uwagi i sugestie pozwola go poprawic !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalozone nowe kola (ZP09 z oponami Goodyear Eagle F1 Asymetrics 2). Jutro samochod wraca do lakiernika na poprawke i porobie foty... duzo doswiadczenia z montazem, duzo bledow do unikniecia jak sie ie wczesniej i mam nadzieje ze uwagi i sugestie pozwola go poprawic !

Te felgi ZP09 to teraz chyba najpiękniejszy wzór :cool2: :cool2: :cool2: Opony tez dobrałeś wyśmienite miałem u siebie jakiś czas temu i byłem ogromnie zadwolony, będziesz zadowolony :D :wink: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja napisze troche krytycznie po obczajeniu auta na zywo. Pomysl na fure kosa. Felgi mistrzostwo swiata. Wnetrze piekne. Wykonanie maski, blotnikow i zderzaka i spasowanie zupelnie nie przemawia do mnie. Z tego powodu odpuscilem m3 style na nieoryginalnych czesciach. Nikt chyba nie potrafi tego zrobic dobrze dlatego marka kasuje jak kasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił czarny sufit, ale to obowiązkowo.

 

A spasowanie to chyba zawsze idzie poprawić... Trzeba by podlubać, tam podogrzać/dogiąć , tu przy piłować i wpasuje sie w końcu na igłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już myślałem,że przód zostanie jak jest ;) co do tylnego zderzaka to się z Tobą zgodzę.nie ma sensu kombinować.m-pakietowy jest ok, jedynie pomyślałbym o czymś takim:

 

http://i.ebayimg.com/00/s/NzAwWDYwMA==/z/RwQAAOSwRLZT6xPB/$_57.JPG

 

Gdzie mozna kupic cos takiego ?

 

 

 

 

 

masz tu próbkę Modesty

choć ta co ty chcesz to model wyższy BC-5 zdaje się

 

3:40 co to za technika? Idzie to jakos zrobić u nas w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.