Skocz do zawartości

F10 528i 2014


sapero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się pochwalić nowym nabytkiem … ech ciężkie są te ostatnie dni oczekiwania, dobrze że już za mną :-).

 

Tak więc oto moja pierwsza bmka.

 

Model 528i – linia Luxury

Kolor szary z połyskiem brylantowym (A90 – czyli Sophistograu), tapicerka nappa ostrygowa, koła 18” 454.

Opcje: pakiet polski, pakiet sight, skrzynia sportowa, dostęp komfortowy, komfortowe fotele z regulacją lędźwi, oświetlenie ambientowe, nawigacja, hifi harman kardon, deska o rozszerzonym zakresie.

 

Pierwsze zdjęcia oczywiście na szybko telefonem jeszcze w salonie:

IMG_2179%252520-%252520Kopia.JPG

 

IMG_2181.JPG

 

IMG_2182.JPG

 

IMG_2184.JPG

 

Wcześniej jeździłem Mondeo TDCI 130 KM. Piszę o tym, bo pewnie dlatego silnik 528i wydaje mi się wpaniały. Idzie jak burza i brzmi dla mnie ok – przynajmniej w środku samochodu. Wprawdzie póki co nie cisnę go specjalnie, takie tylko lekkie przyspieszonka po mieście, ale idzie pięknie. Tak więc jestem z tego wyboru bardzo zadowolony i dziękuję Krisowi33 za jego zachęcające wpisy na temat silnika w jego galerii (szkoda że zdjęcia się już nie wyświetlają).

 

Zdążyłem już ubrudzić tapicerkę na niebiesko dżinsami. Colourlock na szczęście wszystko ładnie wyczyścił i przy okazji całą skórkę zabezpieczyłem.

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie. Dzisiejsza poranna trasa do pracy miała ponad 100 km, nic to że miałem home office :-).

 

Jak kolor będzie się za bardzo brudził to następny będzie spacegrau.

 

grzegorz914 : zachęcam do założenia odrębnego wątku, tylko dla twojej przyszłej :-).

 

Powiedzcie Panowie czy glinką można się wyżywać na takim świeżym lakierze ? Czy może poczekać z 3-4 miesiące aż się utwardzi, a pierwsze woskowanie zrobić bez glinki ... za dużo brudu się tam chyba jeszcze nie przyczepiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale po co glinkowac nowe auto prawie bez przebiegu ? Przeciez nie ma na sobie smoły ani osadów z drzew itp :wink:

 

Również radzę jakąś powłokę, jeśli chcesz się pobawić sam to też można to ogarnąć, tylko umyj dobrze auto, można na wszelki wypadek przed myciem spsikać je Prickbortem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spalanie.

Wroclaw (ale w porach bez korkow) 70% / obwodnica autostradowa 30%. Bez szalenstw ale z odrobina zabawy.

 

Przejechane : 497,7 km.

Spalone: 57,3 l.

Spalanie: 11,5 l/100 km.

 

Co ciekawe komputer pokazal 12,1 l/100km ... ale moze go nie zresetowalem po ostatnim tankowaniu (?). Sprawdze jeszcze raz nastepnym razem.

 

Auto idzie pieknie. Jak na moje potrzeby zupelnie wystarczajaco. Dzwiek w srodku jest nardzo dobry. Na zewnatrz nie wiem jak brzmi gdy jedzie bo jestem w srodku :-). Rano gdy go odpale przed garazem, to moja zona (!) mowi ze chyba cos jest nie tak, na co ja ja uspakajam ze podobno ten typ tak ma. Musze sobie zorganizowac jakas delegacje do DE zeby bardziej sie nacieszyc i sprawdzic jak sie sprawuje przy dluzszej jezdze autostradowej. Ogolnie coraz bardziej oswajam i integruje sie z autem. Na poczatku troche go nie czulem, ale teraz jazda jest coraz przyjemniejsza.

 

Z radyjka HK jestem bardzo zadowolony. Jak czytam opinie niektorych to ciesze sie ze nie obdarzono mnie takim wyczulonym sluchem, bo to bardzo droga cecha jest :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata to nie taka stara, a dbasz to na pewno tez pachnie :-).

Nastepny model ma chyba byc w 2016 - czyli za 2 lata. Ty sobie wtedy z czystym sumieniem wymienisz na nowy. A ja bede mial 2-latka z przebiegiem pewnie z 10 tys. km ... i wymiane na nowy bede uwazal za kompletne wyrzucenie kasy w bloto ... wiec pewnie tego nie zrobie. Ech .. trawa u sasiada zawsze zielensza :-).

 

Ktore 19tki masz na mysli ? 331 ? 336 ? W nastepnym roku chyba sobie sprawie na lato 19tki albo 20tki a obecne felgi pojda na zimowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam takiego jak kiedyś ciśnienia na zmiany samochodów więc przy f10 postanowiłem zmieniać co 7 lat wraz nowym modelem. Miałem jeszcze ciągoty do 4er ale jako główne auto to jednak nie to.

Miałem na myśli 19" nr 455, są dostępne tylko z luxury line, więc ładnie by grały u ciebie. Jeśli chciałbyć 20" to ciekawie wyglądają 459 z 7er także z luxury line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem już ubrudzić tapicerkę na niebiesko dżinsami. Colourlock na szczęście wszystko ładnie wyczyścił i przy okazji całą skórkę zabezpieczyłem.

Witam,

możesz napisać jakiego konkretnie środka użyłeś to wyczyszczenia i zabezpieczenia skóry? Od miesiąca szukam jakiegoś środka, mam takie same skóry jak Ty i już lekki niebieskawy nalot jest :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobilem sobie wycieczke do Monachium. Z Wroclawia to jakies 750 km. Od granicy do Monachium czyli ca. 600 km komputer pokazal mi srednia 140km/h i spalanie 11. Czyli wg mnie rewelacja jak na takie auto.

 

Kilka slow o moich subiektywnych odczuciach przy wiekszych predkosciach na autostradach

- do 180 pelen luz, cisza, gra radyjko, komfort, wypoczynek

- 200 - nadal ok ale juz trzeba bardziej sie skupic

- 200 - 220 - ok, ale jak dla mnie to juz troche za szybko

- 220 - 250 - kilka razy rozpedzilem sie do 240 raz nawet ponad 250 (pewnie z gorki). Mocno buja na nierownosciach i w zakretach. Mozna sie tak chwilowo rozpedzic w ramach zabawy, ale dluzsza jazda taka predkoscia jest nie dla mnie. Pewnie jest to takze kwestia mojego standardowego zawieszenia. Gdyby bylo twardsze, sportowe to byloby pewnie lepiej. Tyle ze wtedy komfort gorszy i jazda bardziej meczy. Czyli zeby jezdzic szybciej pewnie trzeba wziac 7.

 

Tylko po co jezdzic ponad 200 ? Lepiej wsiasc w samolot i byc na miejscu 2x szybciej. Tylek mniej boli, czlowiek sobie poczyta gazetke, kupi dzieciakom jakies drobiazgi na lotnisku, pooglada chmurki od gory i strzeli malego browarka dla rozluznienia ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby każdy miał takie myślenie jak Ty to mój biznes nie miałby sensu :mad2: I oby jak najdłużej takie myślenie w większości ludzi zostało :) Ostatnio jechałem z 3 bieznesmenami z Poznania do Monachium właśnie i przeliczając cenę wyszło przeszło 2x taniej niż za samolot :)

 

P.S Te kosmetyki co przesłałeś właśnie zamówiłem :) Mam nadzieje, że spełnią swoje zadanie! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.