Skocz do zawartości

[E46] Radio kasetowe odtwarzajace MP3


czestek1

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wiele osob posiadajacych E46 ma u siebie radia kasetowe jak ja. Podoba mi sie ład na panelu srodkowym i aby jego nie zakłucac ,i nie psuc wygladu nie podjołem decyzji o wymianie radia na, w moim przypadku kochana Alpine z CD.

Tani sposob na mozliwosc sluchania muzyki , nie tak dobrej jakosci jak orginalny odtwarzacz CD, MP3 itd lecz zawsze cos. Zakupilem ten cudadzki wynalazek "KASETA z kablem" do ktorej podlaczamy jakis odtwarzacz cd, mp3. ( kupilem tez z ciekawosci transmiter bezprzewodowy- jakos dzwieku jest niska, dlatego zainstalowalem kasete)

 

1. Kupujemy kasete

 

2. Zdejmujemy panele maskujace-listwy na desce rozdzielczej( zaczynamy od strony pasazera bo jest nasuwana na bolec tej , ktora zaslania sruby mocujace radia)

 

3. Wyjmujemy radio

 

4. Zdejmujemy gorna blaszke , aby miec dostep do wnetrza radia

 

5. Wkładamy kasete, patrzymy w ktorym miejscu zabki zaślepi kieszeni radia dotykaja kasety i te miejsca po powtornym wyjeciu kasety piłujemy ( pilujemy kasete , nie psujemy nic w radiu), wycinamy przez co klapka sie zamknie i bedzie zamaskowana obecnosc kasety w kieszeni radia. Przy wkladaniu kasety przeciagamy jej przewod do wnetrza radia

 

6. Kiedy kaseta jest w srodku, przewod tez, a klapka od radia zamknela sie i nie widac od strony czolowej kasety zakładamy gorna blaszke wyprowadzajac rownoczesnie przewod kasety na zewnatrz radia -patrzac od czola na lewa strone. W tym celu nalezy nadpilowac naciac ta pokrywe aby nie kaleczylo przewodu kasety i swobodnie wychodzil na zewnatrz

 

7. Wkladamy radio na miejsce ciagnac przewod od kasety po desce rozdzielczej w miejscu maskownicy, kierunek kierownica. Przekladamy tak aby wychodzil nam pod kierownica w miejscu tej wneki pod nia.

 

8. Składmy wszystko i w rezultacie mamy Orginalne Radio komponujace sie z tunelem srodkowym, w orginalnym stanie z zaslonieta kieszenia kasetowa a przewodem na mp3 pod kierownica ( dalej mozna mp3 chowac w schowku z lewej strony lub klasc na puleczce , popielniczce) w miejscy gdzie ten paskudny przewod nie bedzie nam szpecil , wiszac i dyndajac na pieknym panelu srodkowym.

 

wiele koledzy pisali i pokazywali na zdjeciach gdzie i jak umieszczali radia , rozbieranie paneli, wciskanie nowego radia za zdemontowanym panelem naszego orginalnego radia ...

Ja prezentuje jakies wyjscie , jakies rozwiazanie na mozliwosc sluchania ulubionych utworow z MP3, bez szpecenia deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakos muzyki jest do zaakceptowania, lepsza niz jakosc muzyki zczytywana przez glowice bezposrednio z kasety magnetycznej. Dzwiek zapisany na kasecie niesie za soba juz jakies szumy i inne zaklucenia a tak glowica odbiera bezposrednio czysty sygnal cyfrowy powiekszony o zaklucenia wylacznie powstale na glowicy. Brzmi to lepiej niz dzwiek z radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrobiles tak jak ja opisalem-chodzi mi konkretnie o zasloniecie kieszeni kasety, i wyprowadziles kabel przez srodek radia na zawnatrz to juz Twoja inicjatywa gdzie go pod listawami wyprowadzisz. U mnie wychodzi przy kierownicy i moge pod nia spokojnie MP3 z kablem zamykac w schowku na rekawiczki- ale dla wiekszej uzytecznosci spoczywa na pulce pod klimatronikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nic nie zrobilem na razie tylko kupilem kasete i mp4 powiem ci lplayer sie nazywa fajna sprawa bo sterowanie ma z przodu a nie z bokow bede kombinowal myslalem albo w zaslanianym podlokietniku albo w popielniczce bo nie pale to mi niepotrzebna ;) najgorsze jest to ze musisz pamietac zeby wychodzac z samochodu nie zapomniec wylaczyc wrr szkoda ze tego sie nie da obejsc jakos :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem jest tego typu ze padla mi zmieniarka cd i jakos nie kwapie sie na kupno nowej a z uzywanymi roznie bywa wiec zdecydowalem sie na ta kasete z kablem

 

w e39 mozna po wsadzeniu kasety zamknac bez problemu klapke oslaniajaca panel radia kasetowego wiec oprocz wychodzacego kabelka nic innego nie widac

 

jesli chodzi o jakosc to powiem szczerze ze nie odrozniam od cd proponuje tylko kupipc kasete lepszej jakosci a nie najtansza chinszczyzne ja kupilem w media markt kasete firmy "hama" koszt ok 30 pln ale efekt na prawde zadowalajacy - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem jest tego typu ze padla mi zmieniarka cd i jakos nie kwapie sie na kupno nowej a z uzywanymi roznie bywa wiec zdecydowalem sie na ta kasete z kablem

 

w e39 mozna po wsadzeniu kasety zamknac bez problemu klapke oslaniajaca panel radia kasetowego wiec oprocz wychodzacego kabelka nic innego nie widac

 

jesli chodzi o jakosc to powiem szczerze ze nie odrozniam od cd proponuje tylko kupipc kasete lepszej jakosci a nie najtansza chinszczyzne ja kupilem w media markt kasete firmy "hama" koszt ok 30 pln ale efekt na prawde zadowalajacy - polecam

 

Jak masz wejście na zmieniarkę to czemu nie wykorzystasz przejściówki zmieniającej wejśćie zmieniarki w AUX ?? Zero strat związanych z "mechanicznym" połączeniem źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmodernizowałem system, przy okazji innegoi zabiegu zwiazanego z demontażem panelu srodkowego i teraz przewod od tejze kasety mam w zasuwanym schowku na tunelu srodkowym- takwiec mp3 nie bedzie kłuło w oczy złodzieja jesli szybko bede musial wyskoczyc z auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a czy ktoś robił coś takiego, żeby zostawić zmieniarke a podłączyć się bezpośrednio do radia z zewnętrznym źródłem dźwięku ? co do kaset to kupiłem dwa razy i u mnie jakość dźwięku była beznadziejna dlatego się zastanawiam czy są jacyś specjaliści co mogą tak przerobić radio, żeby stworzyć zamiast kasety kolejne wejście AUX IN.
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kaseta ma jakosc dzwieku nie najlepsza, oczywiscie do zaakceptowania ...ale jednak.

 

Polecam sie wlutowac w tor AM, lub na uklad przedwzmacniacza, kabelek wyprowadzamy tylem i po wybraniu AM mamy sygnal zewnetrzny.

 

Chyba ze ktos slucha czegos na AM to odpada :)

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
możesz kolego rozszerzyć opis podłączenia się pod AM ?

 

To juz zalezy od konstrukcji radia, jak jest przedwzmacniacz zrobiony, wiec konkretnie gdzie to ci nie powiem.

 

Poprostu szukasz toru AM, i wpinasz sie na sciezke albo przy jakims scalaku zeby nie trza bylo skrobac sciezki. wtedy po nacisnieciu AM masz AUX.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jak dla mnie jakość z kasety zbyt mała by ja zakładać i z niej korzystać :(

 

Jako autor tego tematu, wziołem to pod uwage, jeśli umknęło to Twej uwadze. Twoje doznania co do jakości dźwieku sa bardzo subiektywne, bo kazdy ma inne ucho i inaczej postrzega te same dzwieki co inni sluchacze i w takiej sytuacji tego typu stwierdzenia sa zbyteczne.

no i Pamietaj , ze jakosc dzwieku z kaset magnetycznych wynika tez z zabrudzenia samej głowicy. Jesli ktos mocno eksploatowal odtwarzacz kaset to glowica jest zabrudzona-tak jak w odtwarzaczach Video.

No i nie bądz smutny, mozesz zakupic orginalne radio CD i cieszyc sie nim , lub załozyc sobie radio standardowych rozmiarow i zaslepic to platikowa obwódka i tez sie cieszyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mam pytanie rozumiem ze sterowanie masz tylko z odtwarzacza mp3 wtedy a jak z jakoscia takiej muzyki ?

 

Ja tam w takie dziwactwa za bardzo nie wierze... Tym bardziej że firmowego mp3 można już kupić coś około 200 zł

 

Przeczytałeś i zrozumiales O CO w ogóle tutaj chodzi?

W e36 budowa deski -srodkowego kokpitu pozwala na montaż radia nieseryjnego bez dodatkowych ramek maskujacych. Jesli dalej nie rozumiesz to poogladaj zdjecia , jakie sa mozliwosci montażu radia w e46, i jak to sie komponuje z panelem klimatronik. Kwestia Twojej wiaru nie ma tutaj nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą montowałem u niego takie coś:

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=422239&highlight=audio

Koszt żaden, całość złożona ze starych elementów komputerowych. Radio CD bez mp3. Niby patent działa w każdym radiu, jeśli ma ono przycisk MODE. Przy odrobinie czasu sprawdzę, czy to działa w kaseciaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nie głupie urządzenie, ale czy znajdzie amatorów w obliczu taniej kasety z kabelkiem, lub jakis domowych sposobów podłaczenia zew. źródła dźwięku?

ja tego nie kupie, ze wzgledu na cene i wymiary- gdzie to zamontowac? musze miec dostep do MP3 aby zmianiac utwory itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.