Skocz do zawartości

[E32] Wymiana podswietlenia zegarow. - BRAK ZDJEC


Szamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! W sobote uporalem sie z podswietleniem zegarow w mojej 7.

Od razu mowie ze jesli chodzi o mechanike to jestem kompletny lewus ale jakos sobie poradzilem.

Moje Auto to 730i '91 wersja z poduszka powietrzna.

 

 

1. Najpierw odlaczamy akumulator.

2. Torx-em odkrecamy od tylu kierownicy po obydwu stronach poduszke

powietrzna. O srubki trzymajce poduszke nie ma co sie martwic, nie wypadna, sa zamontowane na stale w kierownicy.

3. Poduszka odchodzi od kierownicy jak ta lala. Ja jej nie rozlaczalem.

Nastepnie kluczem 15 odkrecamy kierownice. Po odkreceniu sruby zaznaczamy jej polozenie i sciagamy ja.

4. Nastepnie u gory licznkow odrecamy 2 srubki(gwiazdki), podwazamy licznik u gory i wyciagamy go. Z tylu odlaczamy 4 tesmy i mamy licznik na wierzchu.

5. Na tylnej scianie licznika sa montowane zarowki od kontrolek(takie z plastikowym kolniezem).Po przekreceniu 2 zamkow w tylnej scianie mamy dostep do 3 zarowek odpowiadajacych za podswietlenie zegarow.

 

Calosc zajela mi jakies 30 min.

Koszt zarowki do podswietlenia zegrow - 0,76 szt

 

Pozdrawiam i zycze owocnej pracy

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tylko dopowiem do tematu ze jest mozliwosc wypiecia i wyjecia zegarow bez demontazu kierowwnicy ale to dla bardziej wtajemniczonych jak wiadomo kazde bmw a zwlaszcza e32 ma tzw lamany pzrelacznik kierunkow tem w kierownicy na druga nizsza pozycje dla pozycyjnych na lewa strona wlaczamy go na max do dolu i juz po poluzowaniu zegarow wypieciu kostek elektrycznych wysuwamy zegar i zrecznymi ruchami wysuwamy go tatak by pzrednia czesc zegarow wezla w otwor gorny kierownicy potem leciutka perswazja dociskamy go do kiery uwazajac przytym by nie polamac kostek tych zabezpieczen ktore zatrzaskuja nam kostki w zegarach i sprawdzic czy sa zamkniete i obracajac jednoczesnie kierownice w kierunku lewym badz drzwi jak kto woli wysuwamy je lekko do dolu lacznie obracajac lekko kierownica w lewo i pzresuwajac je w dol moge dolaczyc fotki jak ktos nie bedzie wiedzial jak to zrobic

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.