Skocz do zawartości

[Exx] poprawki łuszczącej się kierownicy


mr-fix

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przyciskach na multifunkcyjnej kierownicy w mojej E87 zaczyna schodzić miękka warstwa i odsłania czarny błyszczący plastik. W końcu znalazłem chwilę, aby temu zaradzić kawałkiem czarnej matowej folii. Przypuszczam, że problem dotyczy również Serii 3 i innych modeli, gdzie został użyty ten sam materiał.

 

1. Odkręcamy trzy śruby torx trzymające ten element. Samo wykręcenie jednak nie wystarczy, bo przeszkadza poduszka.

2. Po bokach kierownicy pod materiałem macamy otwory do uwolnienia poduszki.

3. Wciskamy płaski śrubokręt, aby uwolnić poduszkę powietrzną. Nie trzeba jej wypinać. Jeżeli wypinasz, to wcześniej odłącz akumulator.

4. Odpinamy kostkę od przycisków lub demontujemy przyciski z elementu i zostawiamy je podpięte do kierownicy.

5. Demontujemy aluminiowe wstawki z elementu. Po dwie śruby i trzy zatrzaski.

6. Usuwamy łuszczący się soft-touch. Użyłem acetonu, podobno gorąca woda też da radę, ale tego nie sprawdzałem.

7. Odtłuszczamy powierzchnię.

8. Naklejamy folię, wycinamy otwory, wygrzewamy krawędzie. Można też malować, kłaść plastidip albo po prostu zostawić goły plastik.

9. Składamy w odwróconej kolejności.

 

 

bmw_steering_wheel_plastic_trim_peeling_off_fix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.