Skocz do zawartości

[E39] Navi 16:9 biały ekran - poluzowana taśma


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to mój pierwszy DIY. W tym poradniku postaram się opisać krok po kroku jak naprawić problem migającego, znikającego, niełączącego ekranu nawigacji 16:9 w BMW E39.

 

W moim aucie pojawił się bardzo irytujący problem. Wyświetlacz navi raz działał a raz nie. Wyświetlał wtedy tylko biały obraz natomiast dźwięk działał bez zarzutu. Po uchyleniu ekranu i poruszaniu taśmą obraz wracał. Aż do kolejnej nierówności drogi.

Diagnoza była oczywista - problem z taśmą, coś nie łączy. Gdy miałem chwilę czasu postanowiłem zająć się tym problemem.

 

Sposób przedstawiony przeze mnie jest metodą którą zastosowałem do naprawy swojego urządzenia. Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku próby naprawy przy wykorzystaniu tej metody. Wszystkie czynności przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

Poradnik wykonany przez tomtom1994 dla www.bmw-klub.pl i www.bmw5er.pl

 

 

1. Ekran przed naprawą wyglądał tak:

49XwBP7.jpg

 

2. Przystępując do naprawy musimy wyciągnąć z auta całą stację - będzie dużo łatwiej. Demontujemy plastikową ramkę która jest zamontowana "na wcisk" podważamy od górnych rogów stopniowo w dół aż w końcu wyjdzie. Nic na siłę bo możecie połamać zatrzaski. Polecam robić to od środka przy uchylonym monitorze, widać wtedy w górnych rogach zaczepy które trzeba zwolnić by zdemontować ramkę.

TgttyLJ.jpg

 

3. Odkręcamy śrubki po lewej, prawej i na dole. Możecie nie mieć ich wszystkich, u mnie nie było kompletu, na zdjęciach (niektóre zdjęcia z netu) też nie ma kompletu.

1rpoWqm.jpg

ogRvzcx.jpg

 

4. Po odkręceniu ostrożnie (uważając na plastiki i kable) wyciągamy stację i odłączamy dwie kostki z tyłu.

5. Odkręcamy dwie śrubki z góry

crvKFqf.png

 

6. Odkręcamy śrubki z zawiasów po obu stronach, uwalniamy ekran który nadal trzyma taśma.

NuUtgWB.jpg

 

7. Odkręcamy 3 śrubki i delikatnie podważając od góry zdejmujemy czarną ramkę ze stelażu stacji. Uważamy na taśmę.

F5vjYJO.jpg

 

8. Polecam na tym etapie odpiąć taśmę od strony centralki stacji. WAŻNE - ZWRÓĆ UWAGĘ JAK JEST ZAMONTOWANA I ZAPAMIĘTAJ LUB ZRÓB ZDJĘCIE.

Podnosimy białe plastikowe wtyki do góry i taśma wychodzi.

CZHAKxS.jpg

 

9. Uwalniamy całkowicie monitor, odkręcamy śrubki trzymające jego tylną obudowę i zdejmujemy plastik. Uwaga na elektronikę!

10. Dobieramy się do mocowania taśmy i poprawiamy zatrzaski. U mnie nie trzymał ten zaznaczony kółkiem. Dopychamy do końca taśmę i dociskamy zatrzaski tak by dobrze trzymały naszą taśmę. Polecam zająć się wszystkimi 4 w tym miejscu.

XzvmgNF.jpg

 

11. Składamy wyświetlacz w odwrotnej kolejności w stosunku do rozkładania.

12. Ponownie montujemy taśmę w centralce stacji. Mocujemy ją za pomocą zatrzasków, sprawdzamy czy trzyma.

13. Montujemy wszystkie części w odwrotnej kolejności w stosunku do demontażu.

14. Wracamy ze stacją do auta, podłączamy kostki, sprawdzamy czy wszystko działa i montujemy stację w aucie.

15. Cieszymy się działającym poprawnie ekranem.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.