Skocz do zawartości

[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze jedno pytanie.

Chcę wymienić półkę tunelu środkowego z tej co miałem czyli dwukomorową z roletką i uchwytem na długopis

na dwukomorową bez roletki i uchwytu na długopis, ponieważ moja roletka jest połamana a tańsza w zakupie jest cała półka bez rolety niż sama roleta,

 

Pytanie czy oba warianty nie różnią się uchwytami/ zaczepami w tunelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie, czytałem tyle pozytywnych opinii na temat Bolla do zderzaków. Osobiście ztarłem tą gumę gąbka + ciepła woda, wysuszyłem, odtłuściłem benzyna ekstrakcyjna, pomalowałem Bollem 4 warstwy i co, i bardzo się rysują moje plastiki, delikatnie wystarczy paznokciem przejechać czy coś i już widoczna rysa. Wy zabezpieczaliście czymś te plastiki po użyciu Bolla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Nie potrafię ściągnąć gumy z klapy przedniej zapalniczki. Nic nie chce jej ruszyć. Ani benzyna ekstrakcyjna, ani płyn do hamulców. Wodą gorącą próbowałem, ale również ten sam efekt. Na pozostałych elementach odchodzi wręcz płatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnowione panele kierownicy E46 M3 MPakiet2. Przyciski oklejamy taśmą maskującą, ponieważ nie da się ich zdemontować bez uszkodzenia mocowań. Emblemat "///M" można zdemontować odklejając go z wnęki. Podważamy delikatnie jeden z rogów igłą/szpilką i odciągamy emblemat tak, aby odrywać go razem z taśmą od plastiku. NIE ODKLEJAĆ emblematu od taśmy, ponieważ zerwiecie/uszkodzicie w całości lub w kawałkach nadruk "///M". Panele odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną i kładziemy 3 warstwy BOOLa. Emblemat (szkiełko) możemy spolerować pastą polerską dla wydobycia głębi kolorów i osiągnięcia nowego, świeżego wyglądu. Po wyschnięciu lakieru składamy panele, dokręcamy pady sterowania i wklejamy emblemat na nową taśmę dwustronną na gąbce 1mm. Efekt jak nowe z fabryki :cool2: Polecam :wink:

 

f6bf7fd209103763.jpg

 

ead79de32f49a7fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jasne że się da. Rozpuszczalnik powinien dać radę. W sklepie z farbami Ci doradzą. Później papierek wodny 1500 i 2500 i jedziesz z farbą jeszcze raz.

 

Ja chcę u siebie jeszcze ogarnąć kierownice tylko nie wiem jak zdemontować te plastiki z niej. Czy trzeba demontować całą kierę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kierownicy nie musisz odkręcać od kolumny ale musisz wyciągnąć poduszkę, żeby się dostać do śrubek trzymających blendę + 2 śrubki są z tyłu kierownicy na dole. Są filmiki na youtubie. Pamiętaj o odłączeniu akumulatora i odczekaniu minimum 15min. zanim zaczniesz gmerać przy poduszce!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chciałbym zapytać o sposób malowania. przeczytałem cały temat i wiem ocb. Chodzi mi o np. schowek nad zapalniczką, samą zapalniczkę czy schowek z roletką. Demontujecie roletę i rozbieracie schowki na części? czy zaklejacie tylko to co ma nie być pomalowane i malujecie sam front?

Schowek nad popielniczką ma zamsz w środku, przy czyszczeniu wodą nie zalało się Wam nic? Wszystkie częśli wyciągnięte i gotowe do czyszczenia i lakierowania, ale chcę się upewnić co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie kolejny bardzo dobry produkt, ktory bardzo polecam!!! Motip Crafts Spray - lakier do plastików (biala puszka 400ml)


Powierzchnia oczyszczona i odtluszczona benzyna ekstrakcyjna z gumy i podkladu. Malowanie bez podkladu. 4 warstwy lakieru z przerwami do calkowitego odparowania i wyschniecia poprzedniej warstwy.


Powierzchnia gladka, zimna i bardzo mila w dotyku. Jak dla mnie efekt jest mega! Kolor jest prawdziwie czarny i głęboki. Nie pojawiają się zadne wykwity, smugi itp niechciane efekty. Polecam!


3b6f9b4d4b5a8b63.jpg

Edytowane przez yoshimura01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Witam. Panowie kolejny bardzo dobry produkt, ktory bardzo polecam!!! Motip Crafts Spray - lakier do plastików (biala puszka 400ml)


Powierzchnia oczyszczona i odtluszczona benzyna ekstrakcyjna z gumy i podkladu. Malowanie bez podkladu. 4 warstwy lakieru z przerwami do calkowitego odparowania i wyschniecia poprzedniej warstwy.


Powierzchnia gladka, zimna i bardzo mila w dotyku. Jak dla mnie efekt jest mega! Kolor jest prawdziwie czarny i głęboki. Nie pojawiają się zadne wykwity, smugi itp niechciane efekty. Polecam!


3b6f9b4d4b5a8b63.jpg

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6845590104


To jest ten dokładny lakier którym malowałes bo chce go zamówić ;-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Panowie kolejny bardzo dobry produkt, ktory bardzo polecam!!! Motip Crafts Spray - lakier do plastików (biala puszka 400ml)


Powierzchnia oczyszczona i odtluszczona benzyna ekstrakcyjna z gumy i podkladu. Malowanie bez podkladu. 4 warstwy lakieru z przerwami do calkowitego odparowania i wyschniecia poprzedniej warstwy.


Powierzchnia gladka, zimna i bardzo mila w dotyku. Jak dla mnie efekt jest mega! Kolor jest prawdziwie czarny i głęboki. Nie pojawiają się zadne wykwity, smugi itp niechciane efekty. Polecam!


3b6f9b4d4b5a8b63.jpg

 

yoshi nada się to na plastiki multifunkcji kierownicy w e60 :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.