Skocz do zawartości

[E60] 520D 163 KM Wymiana filtra powietrza i odmy -- FOTO


guzior2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
  • 1 miesiąc temu...
Spoko fajnie przedstawione a ile czasu ci to zajeło?szykuje się do takiej samej operacji ,gdzie kupować odme serwis czy allegro?

 

Czas wymiany to na spokojnie jakeś 40min, za pierwszym razem może być trochę dłużej. Odme kup w ASO kompletną. Na allegro nowa oryginalna kompletna z przesyłką będzie w tej samej cenie albo i drożej.

PS. Przy składaniu filtra powietrza zwróć uwagę aby wszytko weszło na swoje miejsce (nic na siłe musi pasować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
demontowanie rozpórki w silnikach 2.0D jest zbędny.

 

Może masz racje ale odkręcenie jej bardzo ułatwia demontaż i później montaż tylnej osłony plastikowej i pokrywy filtra powietrza.

 

 

Spoko fajnie przedstawione a ile czasu ci to zajeło?

 

Mi zajęło to ok. 1,5 godz. ale tak na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wielkie podziękowania i szacunek za opis i zdjęcia. Ułatwiło mi to bardzo wymianę filtra. Mam jednak małą uwagę. Ja demontowałem filtr kabinowy i jego podstawę a tylko z jednej strony, tej od filtra powietrza. Demontaż drugiej nie był zupełnie potrzebny, może dlatego , że też nie ruszałem rozpórek. Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

 

Czy to normalne, że nie widać zdjęć?

 

Niestety imageshack od jakiegoś czasu nie jest już darmowy i zdjęcia które nie są klikane przez jakiś czas zostają usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam , bardzo prosze o odgrzanie tematu ze zdjęciami . Chyba ,że ma ktoś link do jakiegoś innego zródła .

Szukam juz od kilku godzin i dopiero tutaj znalazłem zabawy z odmą dokładnie w takim silniku jak mój .

Jestem świeżo po wymianie turbiny ,oleju ,filtrów, wywaleniu DPF-a i zaślepieniu klapek w kolektorze ssącym - nie daje mi spokoju tylko ta wredna odma o której nie pomyślałem :) pozdro pjetrek

 

P.S. Dorzucę jeszcze do pierwszej wypowiedzi ,że zdemontowanie rozpórki może i nie jest konieczne ale znacznie ułatwi demontaż obudowy filtra , ciasno tam na "zakrętach" . 4 śrubki więcej - 2 minuty kręcenia a dużo wygodniej z obudową filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam , bardzo prosze o odgrzanie tematu ze zdjęciami . Chyba ,że ma ktoś link do jakiegoś innego zródła .

Szukam juz od kilku godzin i dopiero tutaj znalazłem zabawy z odmą dokładnie w takim silniku jak mój .

Jestem świeżo po wymianie turbiny ,oleju ,filtrów, wywaleniu DPF-a i zaślepieniu klapek w kolektorze ssącym - nie daje mi spokoju tylko ta wredna odma o której nie pomyślałem :) pozdro pjetrek

 

P.S. Dorzucę jeszcze do pierwszej wypowiedzi ,że zdemontowanie rozpórki może i nie jest konieczne ale znacznie ułatwi demontaż obudowy filtra , ciasno tam na "zakrętach" . 4 śrubki więcej - 2 minuty kręcenia a dużo wygodniej z obudową filtra.

 

Niestety zdjęć już nie mam ale wymiana odmy jest bardzo prosta, na filmie poniżej w minucie 7.45 facet odkręca odmę w X5, u Ciebie odma wygląda tak samo i jest w podobnym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.