Skocz do zawartości

[E46] Wymiana akumulatorka w kluczyku po lifcie


Rekomendowane odpowiedzi

witam, od zakupu auta (E46 316i 2003) otwieram auto tylko kluczykiem, oba nie działają zdalnie. Zamykanie wewnątrz działa.

Próbowałem:

 

- jako pierwsze podejście: kodowć kluczyki różnymi metodami opisanymi na forum, przed jazdą, po jeździe, jeden kluczy i drugi,

- później w jednym wymieniłem akumulatorek, Panasonic z allegro, nie działa, próbowałem kodować różnymi sposobami, nic, zero reakcji,

- wymieniłem przekaznik fal w lewym tylnym słupku, nic, nadal próbowałem kodować itp. nic.

 

co ja mogę jeszcze zrobić żeby w końcu móc zamykać auto zdalnie?

Sprawdzić wiązkę od anteny do przekaźnika. U mnie się naderwał kabelek w klapie bagażnika i przestało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba na myśli kombi, prawda? Ja mam sedana więc tam nie ma się co zrywać, no ale sprawdzę. Nie da się jakoś tego inaczej na bezpeicznikach czy gdzieś sprawdzić zamiast rozbierać podsufitkę (bo tam pewnie idą kable)?

Tak, w moim przypadku kombi, ale w sedanie też jakieś kabelki są, więc trzebaby spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Przepraszam, że odświeżam temat, ale mam problem z kluczykiem. Czasami pilot mi zadziała, ale dzieje się to baardzo rzadko.

Byłem już zdecydowany na samodzielną wymianę baterii i kupiłem już taką:

http://static4.tme.eu/products_pics/c/6/b/c6bb1c7fa4775d87847e956e2611ed75/296609.jpg

ale znów nabrałem trochę wątpliwości.

Na większości filmików w internecie ludzie mają baterie bez tych blaszek. Wysuwają oni wtedy starą baterię z blaszek, które już są w kluczyku i wsuwają tam nową baterię. Robią to bez lutowania i wszystko działa.

Czy w takim razie te blaszki przy mojej baterii są potrzebne? Nie obejdzie się bez lutownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie masz czym się przejmować. Jeżeli masz jako takie pojęcie o lutowaniu to wykonasz to bez problemu. W zeszłym tygodniu u siebie robiłem to po raz 2 i z dwukrotnym zejściem do garażu zajęło mi wszystko może 25-30 minut.

Tu masz instrukcję: http://e46forum.pl/zrob-to-sam-f19/wymiana-baterii-w-kluczyku-bez-rozcinania-t10125.html

Jeżeli masz akumulatorek z blaszkami to będzie jeszcze łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem może i nowy na tym forum ale nie jestem nowy pod względem doświadczenia z tymi kluczami. Pracuje w takim sklepie więc wiem co z czym się je. Czytałem kilka wyrywczo wypowiedzi w tym temacie. Po pierwsze nie przede wszystkim nie róbcie na skróty. Lepiej odżałować te parę złotych i zrobić to jak należy a nie kombinować ze zwykłą baterią która potrzyma wam rok góra półtorej bo więcej wiem z doświadczenia że nie. Jeżeli zdecydujecie się na zakup akumulatora na allegro czy innych stronach zwróćcie uwagę na układ tym blaszek że tak to nazwę które się wlutowuje w płytkę.

Jeżeli macie jakieś problemy konkretnie z kluczem pisz pw bądź tutaj.

 

Pozdrawiam MajKel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam szukam kogoś kto wymieniłby mi akumulatorek w kluczyku , w Krakowie lub okolicach

Poradnik czytałem niby wszystko proste, ale boję się , że wyskoczy mi jakieś kuku. za wymianę oczywiście zapłacę

 

 

ps

najpierw jeden, a jak będzie ok to potem drugi. ten do wymiany czasem otwiera drzwi czasem nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.