Skocz do zawartości

[E46] Montaż / wymiana lampki wnętrza


zdeniu

Rekomendowane odpowiedzi

w wielu naszych cudeńkach są zwykłe lampki wnętrza, bez bocznych jupiterków

http://img188.imageshack.us/img188/5131/lampka1.th.jpg

 

o wiele lepiej wygląda i jest bardziej funkcjonalne gdy w aucie jest taka lampka

http://img12.imageshack.us/img12/8923/lampka2.th.jpg

 

sama wymiana jest bardzo prosta, w końcu każdy potrafi wyjąć i włożyć lampkę

w przypadku tej drugiej lampki do wtyczki trzeba podłączyć jeszcze jeden przewód, przewód który będzie zasilał boczne lampki

niektórzy podłączają się pod przewód z piątego pina na którym pojawia się napięcie po włączeniu świateł, ale nie jest to za dobre rozwiązanie

aby światełka działy tak jak w oryginale, czyli aby zapalały się nawet bez kluczyka w stacyjce a zaś gasły w momencie zamknięcia auta wystarczy pociągnąć przewód z rozdzielacza

http://img90.imageshack.us/img90/7754/bmwe46004m.th.jpg

 

ma on być podłączony to grupy przewodów czerwono/pomarańczowych, ciągniemy go po prawym słupku, wzdłuż szyby czołowej do lampki gdzie na końcu podłączamy do pierwszego pina

 

http://img503.imageshack.us/img503/2563/wtyczka.th.jpg

i ma być jak na załączonej fotce patrząc od lewej :

1. czerwono/żółty, 5. szaro/czerwony, 6. brązowy, 7. brązowo/żółty, 8. czerwono/niebieski

 

i po robocie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
To teraz takie pytanie. Do tylnich lampek ten zasilajacy musze ciagnać od kokpitu? czy od bagaznika?

Tak patrze na te kabelki wydaje mi sie ze tylnie lampki maja okablowanie puszczone bagaznikiem :?

Juz jestem po montazu wszystko podpiełem pod jeden kabel było troche sztukowania ale wszystko gra i jest oki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Chciałbym zmienić takie lampki kupiłem komplet i nie za bardzo chce mi się ciągnąć dodatkowe wiązki prowizorycznie wolałbym bardziej oryginalnie ale nie chce mi się ściągać podsufitki i mam pytanie, bo jak już dowiedziałem się trzeba do wtyczki pociągnąć dodatkowy plus i moje pytanie nie nie można byłoby wlutować się w plus który jest już wyprowadzony do wtyczki zasilający standardową lampkę i to samo zrobić w tylnych wtyczkach wlutować się z kabelkiem w poprowadzony już plus i dołożyć go do wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci to da? Tylna lampka ma mieć możliwość zaświecenia jej wtedy, kiedy masz na to ochotę. Czyli w każdej chwili. A plus, do którego chcesz się wpiąć, działa tylko w określonych momentach (odryglowanie centralnego, otwarcie drzwi). Czyli żeby włączyć diodę włącznikiem, najpierw będziesz musiał otworzyć drzwi. Albo włączyć lampkę główną. Bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci to da? Tylna lampka ma mieć możliwość zaświecenia jej wtedy, kiedy masz na to ochotę. Czyli w każdej chwili. A plus, do którego chcesz się wpiąć, działa tylko w określonych momentach (odryglowanie centralnego, otwarcie drzwi). Czyli żeby włączyć diodę włącznikiem, najpierw będziesz musiał otworzyć drzwi. Albo włączyć lampkę główną. Bez sensu.

 

Przepraszam za nie mądre pytanie zamiast pomyśleć najpierw napisałem hm, bez prowadzenia wiązki po włożeniu wtyczki w nowe lampki będą działać jedynie te diody, które zapalają się przy np: otwieraniu drzwi i pomarańczowe diody, które oświetlają na pomarańczowo gałkę zmiany biegów i tunel środkowy czy nie będą działać w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Posiadam e46 touring po lifcie i chciałbym zamontować u siebie lampki oświetlenia wnętrza z tzw. jupiterkami ;) Wiadomo, że w kabinie dokładnie w podsufitce są 2 lampki. Czy obydwie są identyczne? Czy może ta obok lusterka wstecznego różni się czymś od tej przeznaczonej dla pasażerów z tyłu?

Przykładowo czy ta lampka pasować będzie "na przód" do auta po lifcie ?

 

http://moto.allegro.pl/lampka-swiatlo-oswietlenie-wnetrza-kabiny-bmw-e46-i1987839126.html

 

Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji jest właśnie lampka na przód. Lampka na tył jest inna, nie ma diodek, które z przodu rzucają poświatę na gałkę zmiany biegów, a z tyłu przeszkadzałyby pasażerom. Oczywiście wszyastko się da podłączyć wedle uznania. Choć najlepiej jak ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.