Skocz do zawartości

[E46] Wymiana sterowania klimy manual na klimatronic


Baranek74

Rekomendowane odpowiedzi

Można to zrobić bezproblemowo.

Jest jedno ale o czym na dole jest napisane.

Manualne sterowanie nie jest wykonane na linkach a na potencjometrach i przełącznikach.

 

U mnie wyglądało to tak

 

1. w BMW parts catalog ( http://bmwfans.info/parts/catalog/ ) po końcówce VIN odnalazłem jakie numery sterownika klimatronika były stosowane w tym konkretnym modelu

U mnie były to 3 rodzaje ( http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47N/LHD/N/2003/october/browse/heater_and_air_conditioning/automatic_air_conditioning_control/)

2. na allegro szukałem wśród sterowników zdjęć na których wyraźnie widać te numery

3. zakupiony konkretny sterownik i do auta

4. nie musiałem demontować nic gdyż po podważeniu delikatnie płaskim szerokim śrubokrętem manualne sterowanie wyszło bez problemu

5. po kolei odczepiałem poszczególne wtyczki i przepinałem na klimatronika. Są 2 takie same wtyczki (małe 6 pinów). w wiązce przewodów akurat u mnie były jedna czarna jedna biała tak jak kolor gniazd w klimatroniku natomiast przy manualu obok jednego gniazda pisało "weiss" więc nie ma problemu z przepięciem

6. po przepięciu kontrolnie odpaliłem auto i testowałem sterowanie przy czym żadnych anomalii nie zauważyłem ale testowałem to może z 5 min

całość wymiany zajęła 15 min a radocha wielka

 

Polecam :D

 

___________________________________

Dodano.

Koniecznie zapoznaj sie z podanym wątkiem

 

Niestety zbyt piękne by było prawdziwe.

Są problemy ze sterowaniem nawiewu na poszczególne kanały.

U mnie nie działa nadmuch na nogi. Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi ale po dyskusji wyszła anomalia.

Mi osobiście w to nie przeszkadza a zainteresowanych odsyłam do lektury

viewtopic.php?f=69&t=41626&start=15

 

 

Bardzo serdeczne przepraszam wszystkich których wprowadziłem w błąd.

Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam!!! Dwa dni temu zmienilem panel manualny na klimatronic u kolegi w serwisie, trzeba zmienić wiązke, i do nagrzewnicy dołożyć 3 silniczki, a jeśli ktoś pragnie mieć w pełni sprawną funkcje AUTO trzeba dołorzyć czujnik nasłonecznienia i kabelek do tegoż czujnika. Czynność ta wymaga niestety zdjęcia deski rozdzielczej. Jeśli ktoś ma pytania proszę zadawać albo jesli ktoś jest z okolic Zielonej Góry to dam namiary na kolegę który to robił. Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Ostatnio miałem wymienianą przednią szybę w moim BMW (E46 2001 rok). Od tego czasu klima mi wariuje. Na komputerze wyskoczyło, że świruje czujnik nasłonecznienia. Czy to możliwe, żeby mi coś schrzanili wymieniając szybę? Gdzie ten czujnik się znajduje? Mechanik mówił, że gdzieś przy szybie ale gość od szyb twierdzi, że w okolicach przedniej szyby takiego czujnika nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Podłaczam się pod temat, informuje, żę jest możliwa przekładka całego kompletnego Climatronika z manualnej klimy, bez ściagania deski rozdzielczej w e46. wczoraj to właśnie zrobilem.

 

Bazowałem się na materiałach : viewtopic.php?f=15&t=139469

Z tym że bez ściagania deski

 

Zalatwiłem kompletną nagrzewnice z wiązką z e46 i panel climatronika. Było z tym troche zabawy ale sukces osiągniety. Warunek drobne ręce i stalowe nerwy :P

Przy wypinaniu należy uważać żeby nei połamać elementów

Wystarczy odkrecic osłony pod nogami u kierowcy i pasażera, wykrecic schowek, opuścic rozdzielke bezpieczników, wykrecic radio, i wysunąć panel pokreteł nawiewów.

 

1 Wykrecić manualne mechanizmy nawiewów od strony pasażera, 3-4 śrubki torx20 do tego wysunąć też trzeba i podmienić trzpień od nawiewów na kratki bodajże, i 2 trybka,

2 Podmienić 2 czujniki temperatury jeden jest od strony kierowcy pod nogami, drugi zaraz za panelem pokręteł (inne parametry mają)

3 zabieramy się za wykrecenie elektrycznych mechanizmów z climatronika i wycięciu wiazki tylko do sterowania nawiewami i wzbudzenia klimy (nie pomieszać silniczków i wtyczek) Wytarczy tylko podmienić 3 silniczki od sterowania nawiewami nóg, szyb i kratek) reszta zostają stare

4 wkładamy i przykrecamy samą obudowe silniczkow z powodu braku miejsca

5 wycinamy wiazke najlepiej zaraz za starymi mechanizmami i łaczymy dosłownie 6 kabli

- 1 Wzbudzenie jest zaraz przy wtyczce panelu pokreteł starej wiazki (niebiesko czerwony łaczymy z niebiesko czerwony)

- 2 kable czujnik tem od kierowcy zielony, szary łaczymy z zielony, brazowy

- 3 kable terowanie silniczke od kierowcy żółty, czarny, biały łaczymy z żółty, czarny, biały

6 wciskamy silniczki nawiewów do obudowy łaczymy wszytkie pozostałe cięgna, podłaczamy wtyczki nie zapominamy o wtyczce od silniczka od strony pasażera pod nawiewem na nogi i o czujniku temperatury za panelem obecnie climatronika

7 skrecamy pozostałości i cieszymy sie nowym climatronikiem

 

Powinny zostać 2 stare czujniki tem, mechanizmy z 1 silniczkiem nawiewów, 1 trzpień, reszta starej wiązki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć

Sorry że truję głowę

zakładam a raczej zmieniam panel z manuala na klimatronic

i mam duży problem a dokładnie chodzi o to że mam bmw e46 m43 stara wersja bmw e46 z silnikiem 1,9

wywaliłem deskę rozdzielczą ogólnie wymieniłem całą nagrzewnicę i jest jeden jedyny problem mianowicie

w starej nagrzewnicy brak silniczków i inne okablowanie

po wymianie nagrzewnicy brakuje mi jednej wiązki do wpiecia w panelu- zapomniałem ile ma w sobie kabli , wiem że jest koloru białego wpinka wchodząca do panelu

mam drugie bmw e46 320i mógł bym wywalić całą wiązkę kabli ale to jest od cholery roboty bo wszystko zupełnie inne

czy był byś w stanie mi w tej sprawie pomóc , powiedzieć jak to podłączyć , napewno jest jakieś obejście , wpięcie się w jakies piny itp.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.