Skocz do zawartości

[E36] Skuteczne odgrzybianie klimatronika


Adam12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Może się komuś przyda sposób opisany( mi pomógł w 100% )Miałem problem ze smrodem z nawiewów po wyłączeniu klimatyzacji capiło tak że nie szło wytrzymać . Klima odgrzybiana byłą dwa razy chemią , nie pomogło, potem ultradzwięki też dwa razy i nic zdecydowałem się na ozonowanie , trzy ozonowania i co dalej capiło strasznie. Jezdzilem po warsztatach i jedyne co mi proponowano to rozkręcanie deski koszt 700zł :jawdrop:

A więc do rzeczy . Pod panelem klimatronika jest zegarek a pod nim pułeczka wyciągamy je i widzimy obudowe parownika . W obudowie są dwa czujniki temperatury wyciągamy je . Potem bierzemy sie za filtr przeciwpyłkowy , wyciągamy go u mnie trzeba zdemontować schowek. Bierzemy ropownice (musimy mieć dostęp do kompresora 10 atmosfer) i obficie wpryskujemy w otwory po czujnikach temperatury neutralizator zapachów czynność tą powtarzamy też tam gdzie jest filtr. Staramy sie pryskać w parownik i nagrzewnice . Możemy lać solidnie nic się nie stanie a cała woda wypłynie pod autem . W moim przypadku tak spryskany parownik zostawiłem na noc. Rano do ropownicy wlewamy wodę i porządnie płuczemy . Następnie użyłem płynu do czyszczenia felg znowu napryskałem ile szło w otwory i tam gdzie jest filtr , i tak zostawiamy na kilka minut , potem woda i powtarzamy czynność. Na koniec znowu neutralizator zapachu i po 8-godzinach jak wszystko wyschnie składamy.

Opisany sposób pomógł mi w 100% zero smrodu!!!!!! a na odgrzybianie klimy wydałem około 450zł i capiło

Do wszystkich którzy bedą próbowali to robić pamiętajcie robicie to na własne ryzyko !!!!!! ja użyłem bardzo ostrej chemi i wszystko działa bez żadnych problemów. Użyłem około dwóch litrów wody i chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej mam ten sam problem i klimatronika. Chciałbym zabrać się za odgrzybienie klimy wiec mam parę pytań przed:

Czy wystarczy że zdejmę tą półeczkę pod zegarem czy panel z zegarem też muszę zdjąć żeby dostać się do parownika?

Czym psiakć najlepiej w parownik jaka chemia?

http://www.macadamizer.com/BMW_Fix/Dscn0962.jpg

 

Czy te czujniki temperatury to te białe dynksy z kablami, które widać na zdjęciu?? Rozumiem że chemie lać później właśnie w otwory po tych czujnikach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.