Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej krok po kroku


dlmail

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, próbowałem aktywować światła do jazdy dziennej wg instrukcji.

Po wszystkim rozłączam kabel, wyjmuje kluczyk i po ponownym włożeniu światła się nie zapalają. Gdy zczytuje jeszcze raz plik FSW_PSW.TRC moje wczesniejsze zmiany nie sa wprowadzone, Co może byc powodem?

 

Nieprawidłowo ustawiony ncs expert domyślnie nie zapisuje zmian, ustaw tak jak w instrukcji.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po zakodowaniu świecą mi długie jako dzienne w pozycji "A" i w pozycji "0".

Czy da się tak zrobić żeby świeciły tylko w pozycji "A", a w pozycji zero nic nie świeciło ???

 

Wiem że pytanie się pojawiało ale ale nie bylo jeszcze rozwiązania...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

 

Może się komuś przyda...

 

Udało mi się ustawić w mojej E91 z 2007 roku ringi jako DRL. Parametrem odpowiedzialnym za to jest VERHALTEN_DRL_TFL (w module NFRM).

 

Aby ustawić ringi jako DRL musicie mieć: moduł NFRM lub FRM w wersji FRM2 lub FRM3, ustawić wszystko jak w pierwszym poście i zmienić wartość wspomnianego wyżej parametru:

 

drl_h - Długie na XX% jako światła do jazdy dziennej

drl_s - Ringi jako światła do jazdy dziennej

 

W chwili obecnej nadal mam jeden problem - ringi świecą z taką mocą jak postojówki... Czyli w efekcie wygląda to tak, jakbyśmy jechali na postojówkach, tylko przy ustawieniu przełącznika na AUTO, gdy zrobi się ciemno, światła przełączają się na ksenony. Będę szukał rozwiązania jak wzmocnić ringi do DRL - jak znajdę, zdam relację.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

 

Sprawdzał ktoś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam taką o to wątpliwość, którą proszę abyście rozwiali: DRL świecą jako zmniejszony % (bodaj 30 ale to nie ważne) mocy świateł drogowych, które w E90 (pre LCI) w wersji xenon są realizowane za pomocą właśnie żąrnika ksenonowego (to jest właśnie ta wątpliwość) poprzez przestawienie przesłony w reflektorze?

Jeśli tak jest to jaki ma sens kodowanie DRL - początkowo myślałem o zakodowaniu u siebie w celu oszczędzania żarników ale skoro i tu i tu świeci żarnik to cała operacja zaczyna mi się wydawać nie warta zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam frm2 i zakodowałem ringi.

Teraz jest tak:

na A świecą xenony i pozycyjne

na 0 świecą tylko rnigi

na pozycji świecą pozycyjne

na załączonych świeci xenon i pozycyjne.

 

Da radę przekodować żeby na Auto w dzień świeciły tylko ringi a jak się ściemni to zapalają sie xenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

 

zakodowaliśmi światła dzienne w e90 320i 2006r posiadającym xenon

 

posiada moduł FRM

 

wykonaliśmy określone zmiany

 

DRL_V_GEDDIMT

na: aktiv

DRL_VERT_DIMMUNG

na: wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE

na: aktiv

 

 

i światła dzienne fajnie działają na pozycji 0, włącznik nie ma funkcji auto

 

i właśnie co jeszcze się zmieniło, fajna opcja która była wcześniej zniknęła, mianowicie gdy zostawiło się światłą w pozycji włączonej - światła mijania można było wyłączyć auto i zapomnieć o tym włączniku po ponownym odpaleniu od razu odpalały się mijania, teraz krzyczy o przełączenie w pozycję 0

 

czy jest możliwe przywrócenie tej opcji?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety u mnie o zakodowaniu modułu FRM przestało działać automatyczne otwieranie szyb z przodu - naciskam guziki szyb i muszę go trzymać aż szyba zjedzie do samego dołu. Tyczy się to tylko przednich szyb. Co do świateł dziennych to działają bez zarzutu.

 

Jak się z tym problemem uporać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymać przyciski na zamkniętej szybie jakby ją zamykając przez ok 5 sekund aż zostaną zapamiętane pozycje krańcowe. Gdy auto ma dodatkowo szyberdach to należy trzymać wciśnięty guzik przez ok 30sek do momentu aż pełna procedura kalibracji się sama skończy, w tym czasie dach się otwiera,zamyka itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko, kiedys to ustawiłem ale teraz nie mogę znalezc tej funkcji.

 

Przy E90 LCI z FRM2 pamiętacie moze która komenda odpowiada za to aby ringi świeciły sie cały czas w pozycji 0? Czujnika zmierzchu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy ktoś mi powie czy jest możliwa pewna przeróbka? Jeśli nie od razu dałbym sobie spokój.

Po zakupie samochodu miałem zwykłe lampy. Z pomocą kolegi zakodowaliśmy światła do jazdy dziennej - długie na 30% mocy.

Później zmieniłem lampy na zwykłe LCI posiadające ringi.

Teraz światła do jazdy dziennej to nadal długie na 30% mocy a same ringi świecą jako postojówki.

Czy mogę przeprogramować światła tak, aby ringi świeciły jako dzienne?

Przeczytałem już dużo na ten temat, jednak światła PreLCI, LCI, halogenowe, ksenonowe są tak wymieszane, że nie wiem czy jest szansa wykorzystać u siebie ringi jak DRL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy da się coś zrobić, aby po zakodowaniu długich jako światła do jazdy dziennej działających dobrze w trybie włącznika AUTO, dało się zupełnie wyłączyć gdy pokrętło jest na 0? Obecnie każdy tryb pokrętła działa prawidłowo, ale gdy jest na 0 nawet na włączonym tylko zapłonie świecą długie z obniżoną mocą. Najlepszym rozwiązaniem by było, aby wszystko działało jak obecnie ale 0 to 0, bo nawet czytając błędy cały czas świecą się długie co nie jest potrzebne, stojąc na parkingu z wyłączonym silnikiem na włączonym zapłonie. Tylko czy da się to zrobić? Przy standardowym kodowaniu, bez świateł dziennych, a AUTO załącza światła tylko w tunelach pokrętło na 0 działa prawidłowo, nie świeci nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.