Skocz do zawartości

[E36] Wymiana filtra kabinowego (klimatyzacji)


GR

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos jeszcze koonkretnie napisac jakie filtry (moze byc na podstawie filtrona) sa potrzebne przy klimatroniku a jakie przy zwyklej klimie z pokretlami? bo w katalogu sa dwa rozne. rozumiem, ze w obu przypadkach filtr jest za schwokiem a nie na podszybiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla tych którzy nie wiedzą jak wymienić filtr kabinowy naprawdę polecam stronę

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=9&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=6

Trzeba wybrać model auta, typ silnika, a następnie kliknąć na symbol pod ikoną filtra, pojawi się tak jak np w przypadku mojego modelu auta taka strona

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=1531&ktlg_lang=9&ktlg_01_mrksl=6&ktlg_01_mdrsl=13&ktlg_01_modsl=501&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

Na górze jest do wyświetlenia instrukcja wymiana filtra ze zdjęciami w formacie PDF.

 

Chciałem najprościej jak się da.

Mam nadzieje że komuś to pomoże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I już po wymianie filtru :)

Zajęło mi to około godziny czasu. Zapewne byłoby krócej, gdyby nie fakt, że wszystko robiłem pierwszy raz, a więc chciałem zrobić powoli, ale dokładnie. Wszystko szło bardzo dobrze, aż do momentu, gdy miałem wyciągnąć tą kostkę z przewodami. Miało być lekko do góry i powinno wyskoczyć. No to ciągnę i ciągnę a tu nic :mad2: Jako że siły trochę posiadam nie chciałem tego wszystkiego powyrywać. No to znów druk z poradami GR w ręce i czytam: "kostka wychodzi ciągnąc ją w górę i wyskakuje. Więc po kilkunastu minutach i włożeniu więcej mocy (z myślą "ma się urwać niech się urywa"), w końcu wyskoczyła. Reszta przebiegła bez najmniejszych problemów.

Filterek założony i pieniążki w kieszeni. Drugim razem pójdzie dużo szybciej.

Pozdrawiam :cool2:

Gross gitaross :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
... u mnie wymiana trwała 15 min wszystko tak jak pisali koledzy, trzymać się wskazówek i pójdzie bez problemu.... jedyna trudność to zdjęcie lampki (chyba nigdy jej nikt wcześniej nie wyciągał) pod lampką w schowku była śrubka (u mnie 97rok 2xpoducha)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Jeżeli komuś parują szyba, tak jak w moim przypadku i sila nadmuchu miala wiele do zyczenia to polecam wymiane filtra naprawde duzo daje! Jeszcze z takim opisem jak to zrobic to jak na pierwszy raz trzeba troche sie pobawic, ale nie bedziecie zalowac. Pozdrawiam :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

thx za DIY, właśnie jestem po wymianie.

Ja mam poduche i po odkręceniu 8 śrubek elegancko schowek wyskoczył. Miałem jedynie problem z włożeniem tej "pokrywki" na tą obudowe tego filtra co ją się przekręca, ale jakoś się w końcu udało.

 

Ogólnie dostęp do tego nie jest zbyt wygodny :)

http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
U mnie wymiana filtra też poszła bez problemowo z tym że ja przy okazji chciałem zwalczyć nieprzyjemny zapach z klimatyzacji. Zamiast oddawać auto do serwisu zakupiłem odpowiedni środek za 40zł i jestem bardzo zadowolony z efektów. Polecam do tej czynności preparat od Liqui Moly :D
A co to, a co to tak gna, tak bokiem, tak bokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
thx za DIY, właśnie jestem po wymianie.

Ja mam poduche i po odkręceniu 8 śrubek elegancko schowek wyskoczył. Miałem jedynie problem z włożeniem tej "pokrywki" na tą obudowe tego filtra co ją się przekręca, ale jakoś się w końcu udało.

 

Ogólnie dostęp do tego nie jest zbyt wygodny :)

 

wszystko powinno wchodzić bez zająknięcia jeśli dobrze włożyłeś filterek.

 

co do modeli filtrów:

wg informacji, które dostałem w InterCarsie w Krakowie na Zakopiańskiej, zmiana była we wrześniu 1995. moja z lipca 1995 ma wsuwany, łamany na 3 (taki jak w opisie na pierwszej stronie), a później niby były jakieś "na wkręty" (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy
a później niby były jakieś "na wkręty" (?)

Tak zgadza się.Tylko nie filtr na wkręty tylko osłona jego.Fajnie zrobione bo po zdjęciu schowka nie trzeba nic demontować tylko potrzebny jest nie za długi porządny wkrętak bo jak za długi to nie podejdzie i nie da się odkręcić tych 4 wkrętów.

Ogólnie filtr jest taki sam-łamany na 3 części.

A co do samego miejsca to tak jak na foto poniżej :wink:

Zbiorcze%2528Filtr%2520kabinowy%2529.jpg

Ogólnie wymiana jest podobna jak w tych opisywanych wcześniej.Więc opis zdjęć wydaje mi się zbędna.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dorzucę jeszcze od siebie sposób wymiany filtra.

Otóż miałem dużo problemów z wysunięciem tego czarnego plastkiku z kablami do góry, a mimo że mi się udało to było za mało miejsca by wsadzić filtr bez łamania go. Znalazłem dużo prostszy i wygodniejszy sposób, wystarczyło odkręcić 3 śrubki 13mm które trzymały razem koszyk z kabelkami, po ich odkręceniu całość odpadła i miałem dużo miejsca by włożyć filtr.

Moja beta to e36 coupe 95.

http://images61.fotosik.pl/760/cf7e2d4579265265m.jpg

 

PS. zacznijcie od śruby 1 (jest mało widoczna na foto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam chyba bardziej nietypowo. Posiadam klimatyzację economic(włączaną przełącznikiem przy lewarku) dołożoną 2 lata po produkcji auta. Od jakiegoś czasu nadmuch jest tak słaby że działa na 4 biegu jak kiedyś na 1. Problem w tym że nie mogę znaleźć miejsca gdzie może być umieszczony filtr. W podszybiu nie ma na pewno, za schowkiem jest natomiast zupełnie inaczej niż na zdjęciach w tym wątku.

 

U mnie po lewej stronie wygląda to tak:

http://gawee.ayz.pl/puszka.jpg.

 

Czy ktoś ma może podobnie? Czy filtr może znajdować się w tej czarnej skrzynce? (W żaden sposób nie mogę jej otworzyć ze względu na brak miejsca, nawet uchylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Zdaje się, że imageshack wywalił w kosmos fotki.

Jeśli ktoś może zapisał sobie te z mojego pierwszego posta, to podeślijcie do mnie, bo ja już ich chyba nie mam - zalinkuję na nowo, bo teraz słabo ta instrukcja wygląda...

 

EDIT: znalazłem zdjęcia u siebie, już podmienione, tym razem podpisane, bo widziałem na paru forach żywcem ściągnięty opis wraz ze zdjęciami... :?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam moj filtr kabinowy ma oznaczenie TECA FILTRES LA 80 micro-star rok prod 2006 made in germany to chyba kupe lat nie byl wymieniany. WYmiary zewnetrzne 27,6 15,8 , 2,6 nigdzie na allegro takich wymiarow nie ma jedynie co to jest ten filtron k1015 29, 16,3 2,6 czy to bedzie pasowac jest jednak troche wiekszy? filtr byl zajechany ale nie czarny jak tu niektorzy wstawiaja.. wyczyscilem sprezarka i jest 100% roznicy nawiew min na szybe nic z tyle nie paruje a rok czasu sie meczylem z tym,, moglbym zostawic ten stary ale jest caly sary jak by za grzybiony tylko no o takich wymierach nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Idź do sklepu to po nr. VIN ci dobiorą.

Filtr musi być taki jaki ma być bo jak nie będzie dopasowany to to nie będzie szczelny, a to tak jakby go w ogóle nie było.

Czarny...owszem tylko niektóre nie ze starości a dlatego, że były to filtry węglowe.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam.

Mam e36 z klimatyzacją. Zamontowany jest filtr z węglem aktywnym. Problem polega na tym że na tym filtrze bardzo słabo dmucha klima/ciepłe powietrze. Nie jest to problem z wentylatorem nawiewu gdyż po wyjęciu filtra siła nadmuchu "urywa głowę".

Mam pytanie czy zwykły filtr bez węgla łatwiej przepuszcza powietrze ? Czy w e36 z klimą jest taki słaby nawiew ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.