Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej krok po kroku


dlmail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koduję według instrukcji. Mam e90 z 07roku i modul nfrm. Przy zczytywaniu pliku wyskakuje mi błąd bodajze coapi2000 ale moge sie mylic. Ale w folderze work odnajduje zczytane parametry fsw_psw.trc przy kodowaniu i execute job wskakuje ten sam błąd. Jakies pomysly? pozdrawiam i wesołych Swiąt:)

 

Daj kolego screena błędu albo dokładnie spisz i wprowadź, a nie jakieś tam "bodajże"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WItam błąd coapi 2000 i komunikat bip-0009 best version error. Sciagnałem nawet pełną wersję sp daten v49.7 i bez zmian... czy aktualizacje sp daten trzeba robic standard toolsem? bo przerzucilem tylko zawartosc folderow z palca. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że zainstalowałeś Standard_Tools w wersji 2.12.0, a nie 2.11.0. Zrób wszystko dokładnie tak jak jest w instrukcji bo wersje tam podane są do siebie dopasowane. Jeśli nie robisz zgodnie z instrukcją to nie dziw się, że nie działa.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli welcome light? Jeśli tak to z tego co wiem to ksenony nie mają tu nic do rzeczy. Musisz tylko znaleźć jakie to będą klucze, obstawiam że coś w FRM/NFRM. Ja tego nie kodowałem bo u mnie już było. Wszelkie ustawienia tej opcji mam dostępne w nawigacji dostępne.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, mam taki problem z NCS-em (INPA5.06 FXX NCS 4.01r). Chciałem sobie aktywować światła do jazdy dziennej w mojej E91 2006r (zwykłe lampy bez xenonu). Wykonuję po kolei według instrukcji i wszystko się zgadza, aż do punktu:

9. Program ECU ---> ja tu mam Process ECU (ale to chyba nie ma znaczenia).

10. Wybieramy NFRM - OK ----> ja tu mam FRM.

Dalej robię wszystko według instrukcji tylko ja nie mam w pliku FSW_PSW.TRC wymienionych wpisów, ale za to znalazłem takie jak podaję kolega dexx-x:

DRL_V_GEDDIMT

daję: aktiv

DRL_VERT_DIMMUNG

daję: wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE_1

daję: aktiv

Kończę pracę według instrukcji, widzę: code ended.

Po rozłączeniu kabla, uruchamiam samochód w bardzo słonecznym miejscu, pokrętło świateł na A i nic się nie dzieję. Świateł dziennych brak, reszta działa bez problemu.

Powiedzcie mi koledzy gdzie robię błąd ??? Proszę o wyrozumiałość, bo to początek moje przygody z NCS-em.

Później zrobiłem od nowa wszystko od początku do punktu 15, edytowałem nowo z czytany plik FSW_PSW.TRC i według mojego toku myślenia tam powinny być zmienione wpisy, natomiast ja tam widzę wpisy takie same jak na początku czyli nich_aktiv, wert_01, nich_aktiv.

Czyżby kodowanie się nie odbyło??? Chciałem sobie też wyłączyć gong nie zapiętych pasów, ale tak samo jak ze światłami, jakby się nic nie zakodowało.

Proszę o jakąś pomoc i z góry dziękuję za wszelakie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, masz nieprawidłowo skonfigurowany ncs. Sprawdź czy zrobiłeś wszystko z punktu konfiguracja ncs. Wychodzi na to że kodujesz na sucho - nie zapisujesz do kompa zmian.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, zakodowałem światła dzienne, problem był z profilami, pobrałem inne profile i zadziałało.

Mam jeszcze jedno małe pytanie, po zakodowaniu świecą mi długie jako dzienne w pozycji "A" i w pozycji "0".

Czy da się tak zrobić żeby świeciły tylko w pozycji "A", a w pozycji zero nic nie świeciło ???

Zmieniałem:

DRL_V_GEDDIMT

na: aktiv

DRL_VERT_DIMMUNG

na: wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE_1

na: aktiv

Ma ktoś jakieś propozycje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba inaczej się nieda u mnie też tak działa. Jak nie chcę aby na 0 swieciły się światła to wyłączam DRL w nawigacji.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno małe pytanko, bo u mnie po kodowaniu na pozycji "1" gdzie powinny się świecić tylko postojówki świecą się też światła dzienne z postojówkami. Czy u was też tak jest ??? Dało by radę zrobić żeby tam się świeciły tylko same postojówki bez dziennych ???

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich

ja mam e 90 z 2006 autko jest wyposazone ahl tylko teraz wymieniłem lampy na lci i swiatła do jazdy dziennej mam w doswietlaniu zakrętów. moje pytanie jest czy powinienem wymienic frm2 n frm3 i wtedy zaczac bawic sie ponownie z kodowaniem czy na starym module tez mi sie to uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: mam E90 z 2006 roku z modułem FRM (xenon) i aby działały światła do jazdy dziennej (30% mocy świateł długich) musiałem zakodować następująco:

 

DRL_V_GEDDIMT

aktiv

DRL_VERT_DIMMUNG

wert_02

 

oraz

 

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat E90 2007r. przed liftem FRM1 ustawione

 

DRL_V_GEDDIMT

aktiv

 

DRL_VERT_DIMMUNG

wert_02

 

Światła dzienne działają, ale chciałbym sprawdzić czy jest to 26% świecenia czy 40%. Gdy zmienie DRL_VERT_DIMMUNG na wert_01 to świecą długie na 100%, na wert_02 są przyciemnione, ale nie wiem jak zrobić aby były bardziej przyciemnione (?) wert_03 i 00 nie ma w opcji DRL_VERT_DIMMUNG.

 

Ktoś walczył z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ustawione na wert_2 i kilka razy zdarzyło mi się że kierowcy z przeciwka mrugali. Widocznie ich trochę oślepiają te DRLy :mrgreen:

Zastanawiam się czy jest jeszcze opcja aby je trochę przyciemnić, ale z tego co widzę to chyba nie bardzo.

ps. Doszukałem się że w e60 wert_1 to 26%. Przetestuję to na swoim e90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, próbowałem aktywować światła do jazdy dziennej wg instrukcji.

Po wszystkim rozłączam kabel, wyjmuje kluczyk i po ponownym włożeniu światła się nie zapalają. Gdy zczytuje jeszcze raz plik FSW_PSW.TRC moje wczesniejsze zmiany nie sa wprowadzone, Co może byc powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.