Skocz do zawartości

wymiana linki maski BMW za 7,50 PLN


Sosna91

Rekomendowane odpowiedzi

jak uznacie ze temat nie potrzebny to mozecie go usunąć, albo przenieść do "zrób to sam"

 

temat mianowiscie tyczy się linki maski, za którą BMW ceni sie sporo bo komplet 300zł. a za fragment który idzie do rączki w aucie na alledrogo najtaniej znalazłem za ok 90zł z wysyłką.

 

mi wlaśnie urwala sie linka przy rączce pare dni temu i dzis wzialem sie za to. Całkowity Koszt wyniósł mnie 7,50zł i 20min pracy.

 

W sklepie motoryzacyjnym kupiłem 2metry linki o grubosci 1mm z jedej strony zakonczonej walcem od czoła a wiec idealnie na łaczenie pod maską za kwotę 5,00 PLN a zdrugiej odpowietnią końcówkę dokręcaną srubkką za kwotę 2,50 PLN.

 

Pancerz zostaje bez zmian wiec nie trzeba go demontowac, wysuwamy starą, wkładamy nową linke, do tego wpusiłem w pancerz troche oliwy. zacisnałem, nadmiar linki obcialem bo wystarcza niecały 1metr i chodzi lepiej niz fabryka dała.

 

zaoszczedzone 80zł mozecie wydac na romantyczną kolację z zoną czy dziewczyną. a w przybadku całości grubo ponad 270zł do przodu.

 

a jak ktoś powie że to rzeźba to sam nie wie co mówi ;]

 

pozdrawiam.

 

http://e-fotek.pl/images/90689207308928158380.jpg

http://e-fotek.pl/images/56362309646660133173.jpg

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz dłuższa, pozniej przekładasz tą końcówkę przymierzasz, przykręcasz lekko i sprawdzasz jak okej, do na maxa, reszta kabla szlifierką uciałem idealnie z koncówką i pięknie, nasmarowalem wszystko przy okazji dziala jak nówka.
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem dwa lata temu jak wymieniłem linkę maski.Ja założyłem rowerową,z jednej strony główka została fabryczna a z drugiej prze lutowałem twardą cyną jak w oryginale.Koszt 5zł. :mrgreen: roboty miałem trochę więcej z otworzeniem maski, bo linka pękła na nadkolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja sobie sam zrobiłem końcówki.Wtopiłem twardą cynę,taką jak do łączenia rur miedzianych.Później wyprofilowałem szlifierką i jest jak w oryginale.Te gotowe końcówki skręcane nie pasują tak jak trzeba,.Jak robiłem u siebie to znalazłem taką linkę rowerową że z jednej strony bolec pasował,tylko z drugiej strony dorabiałem,pancerz został org.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Pytanie z innej beczki dla rozluźnienia :) - kolego Sosna91, zdradź nam skąd takie piękne blazy masz na ręce? :)

 

sport moją pasją ;-)

 

 

a zeby nie bylo oftop powiem ze ten patent juz prawie pół roku ma sie u mnie dobrze, a maske otwieram cyklicznie raz na tydzien na przeglad

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.