Skocz do zawartości

BAD BOY E36 323i ///M COUPE-BYŁY CICHEGO


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Witam wszystkich :cool2:

Wyemigrowałem do Was po 5ciu latach z działu E39. Po sprzedaży Bad Girl trochę brakowało mi BMW-bo ile miłośnik i pasjonat może żyć bez słusznej marki :wink: .

Autko zniewoliło mnie od samego początku, więc przedstawiam wam mojego "Bad Boy" :D

Jest sporo rzeczy do ogarnięcia ponieważ autem jeździł jakiś flejtuch(nawet dywaników ku.wa nie miał) :( , ale mam nadzieję że z waszą pomocą mi się to uda :cool2:

:arrow: Rozkodowany VIN

Numer podwozia: WBABF71060EP42210

Kod typu: BF71

Typ: 323I (EUR)

Typoszereg E: E36 (2)

Seria :3

Rodzaj konstrukcji:COUPE

Układ kierowniczy: LL

Drzwi: 2

Silnik: M52

Pojemność skokowa: 2.50

Moc: 125 KW

Napęd: HECK

Skrzynia biegów: MECH

Kolor: DAYTONA-VIOLETT METALLIC (283)

Tapicerka: LEDER CASUAL/HELLGRAU (P7TH)

Data prod. : 1995-06-13

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S277A LM RAD/DOPPELSPEICHENSTYLING Obr. BMW, st. le. BMW podw. spr.

P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy

S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Wskaźnik temperatury zewn.

S651A BMW Bavaria C Reverse Radio BMW Reverse RDS

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S806A 3.BREMSLEUCHTE Trzecie światło stop

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

W autku jest również zamontowana klimatyzacja :cool2:

:arrow: A tak wygląda "Zły chłopak"

Bad%2520Boy%2520%25281%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%25282%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%25283%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%25284%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%25285%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%25288%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%25289%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252812%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252813%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252811%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252815%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252816%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252817%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252818%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252819%2529.jpg

:arrow: Lubię to zdjęcie :D . Dwóch "Złych"

Bad%2520Boy%2520%25287%25291.jpg

:arrow: Na razie tak na szybko to tyle.Ogarniam powolutku. Na razie stoi w garażu bo jak jeździłem po mieście to Policja mi się dziwnie przyglądała.Więc wole na tych tablicach rej. się im nie pokazywać :mrgreen: poza tym skończyło mi się ubezpieczenie OC.

Dziś walczyłem z klamką, ale słabiutko mi szło, poza tym muszę kupić drugą bo urwał się dzyndzel w środku co otwiera zamek.

Bad%2520Boy%2520%252821%2529.jpg

Poskręcałem luźne rzeczy typu schowki, powymieniałem mnóstwo spalonych żarówek, powędrowały też przechodnie podkładki pod tablice rej. "Street Racer" :norty: itd.

Bad%2520Boy%2520%252820%2529.jpg

I popsułem oświetlenie popielniczki- myślałem że tą żarówkę można normalnie wymienić, ale się pomyliłem :mrgreen:

Z grubszych rzeczy to nie podoba mi się sprzęgło jest takie trochę zero-jedynkowe(brak płynności), świeci mi się ABS, również nie podoba mi się kontrolka Air Bagu gaśnie dopiero po ok. 2 minutach. No i brak ręcznego- wajchę mogę wyciągnąć pod sam sufit :mrgreen:

Czeka mnie również wymiana wszystkich płynów, nawet we wspomaganiu jest brązowy syf.

Co mnie cieszy to prowadzenie.Auto jest fenomenalne w prowadzeniu, w porównaniu do E39 to prowadzi się jak gokart, a 170KM w tym lekkim autku robi dobrą robotę-wymiata. Kolor lakieru powala na kolana-przynajmniej mnie :P

Zły jestem z powodu tapicerki. Jakiś śmieć podmienił siedzenia. Powinny być podgrzewane i wentylowane "sportsitze" w białej skórze, a jest szary brzydki welur- ale nawet te są bardzo wygodne. Dobrze że chociaż zostały oryginalne boczki i czarna podsufitka.

Przebieg powinien być w miare realny- mam TUV z zeszłego roku i wpisane jest 214tk. Książki serwisowej brak i niestety mam tylko 1 kluczyk.

Bad%2520Boy%2520%252810%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252822%2529.jpg

Jest myśl o wsadzeniu "Waderów" z M3 :wink: ,ale najpierw muszę zrobić ważniejsze rzeczy.

Czekam na wasze spostrzeżenia i opinie.

Pozdrawiam.

Paweł.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolor tak jak patrze to podobny do mojej bylej... albo i taki sam. Ja mialem daytona violet.

Z zewnatrz powala ale wnetrze powinno zrobic wypad. Wadery do duzy wydatek ole zadbane sporty w bialej skorce jak najbardziej by sie przydaly.

Ogarniaj auto i podziel sie postępami pracy.

Fajne autko

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba piąteczki nie zamienił bym na 3 szczególnie tak zadbanej jak była Twoja :)

 

Myślałem że wrócisz dopiero za rok dwa :mrgreen:

 

Musisz zabrać się za wypranie wnętrza bo jest taki trochę zagruzowany :)

Felgi styl 32? Szkoda że nie ma ranciku większego na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Może i tak.

Ale 3 w porównaniu do 5 jest po:

1.Dużo tańsza w utrzymaniu-części itd.

2.Tak jak prowadzi się 3 z zawieszeniem M to 5 może tylko pomarzyć.

3.170KM w lekkim autku wymiata nieziemsko :norty: .

E39 to taki czołg w porównaniu do e36 :mrgreen:

Ja liczyłem, że nawet więcej niż 1 czy 2 lata.Zakup był czystym przypadkiem. Pojechałem ze znajomym bo miał przyprowadzić auto dla siebie i żeby było śmiesznie on nie przyprowadził tylko ja :mrgreen:

Jak ją zobaczyłem to przemówiła do mnie i nie mogłem się oprzeć :wink:

W pierwszym momencie było zamierzenie że auto na handel, ale nieeeeeeeeeeeeeeeee- zostaje ze mną :mrgreen:

Wnętrza nie będę prał-wnętrze wypierdzielę z wielkim hukiem i założę takie jakie powinno być. Chociaż podejrzewam że Sporty w białej skórze będę miał bardzo ciężko znaleźć.Chodzą za mną Wadery :norty:

Po zewnątrz jest wszystko zgodne z VIN-felgi też. I tak ma być :cool2:

Na razie walczę 2 dzień z prawą klamką :mad2: .Podziwiam i.........przeklinam tego kto to wynalazł na czym świat stoi-na razie wyciągnąłem starą :?

PS.Co jak co,ale uroku temu autku odmówić nie można :cool2: A do wiosny ją ogarnę,bo i tak wcześniej nie wyjedzie :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem oglądać zamiast swojej e39 e36 coupe na zwykłym zawiasie z tym silnikiem co mam i z dość fajnym wyposażeniem. Były welury ale sportowe i klimatronik. Ładna zadbana, ale jednak stwierdziłem, że chce e39 bo była też taka w komisie i zacząłem szukać piątki.

Dobrze, że kupiłeś to na pewno zobaczymy się na zlocie w maju :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Cichy!

Też kiedyś jeździłem e36, ale z 4-cylindrowym 1.8 143KM. Zawsze się oglądam za e36 coupe - ma piękną sylwetkę - i kiedyś jak już będę bogaty, to na pewno będzie taka w mojej kolekcji klasyków ;) Ale póki co, do jeżdżenia na co dzień, to jak dla mnie e39 bije je na głowę, zwłaszcza wnętrzem.

 

Powodzenia w odgruzowywaniu autka, będę je obserwował :)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Z ciekawości zapytam - sprawdzałeś ją czujnikiem grubości lakieru?

Nie.A po co?To auto ma 17 lat.

Ważne że nie jest kombinowane.Podłużnice nietykane podłoga i progi też, spawy wszystkie fabryczne elementy nie wyciagane powichrowane i to mi wystarczy :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie wilka do lasu :lol: Kolor wyjątkowy, ale co do wnętrza, chyba nie przekonałoby mnie na tyle, żeby przesiąść się z E39.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak wlecą full skóry to będzie :cool2:

A ja mam odwrotne odczucie-w E36 czuję się lepiej.

Cała deska i konsola są bardzo fajne :cool2:

:arrow: A trochę mi zeszło, ale ogarnąłem klamkę i jestem............. :D

1.Klamka..jpg

2.Klamka..jpg

4.Klamka..jpg

Jeszcze tylko nakładka i :cool2:

3.Klamka..jpg

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kijowo szlo CI z wymiana klamki? ja sie z tym ponad godzine szarpalem. strasznie slabe dojscie jest. a na dodatek zlamala mi sie klamka i to z strony kierowcy. Mam naszczescie w zapasie jak i wiele innych czesci... ale ciezko mi sie zabrac za wymiane.

a moze ogarnales jakis latwiejszy sposob na wymiane?

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że przyśpieszenie i łykanie zakrętów jest lepsze w e36, ale wyciszenie wnętrza, wygoda i wyposażenie i jakość elementów wewnętrznych na plus dla piątki.

Zresztą widząc tunel środkowy już ze zdjęć widać jakość 5 a 3. Zresztą Ty masz jedno auto wielkie wygodne to możesz sobie pozwolić na zabaweczkę :cool2:

 

Ten lakier ma różne odcienie w zależności jak się patrzy czy tylko tak zdjęcia naświetlone wyszły? Bo ja już nie ogarniam jaki to kolor :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tez tak kijowo szlo CI z wymiana klamki?

Uff.Wolałbym już więcej nie wymieniać tego. Masakraaaaaaaaaaaa :(

ogarnales jakis latwiejszy sposob na wymiane?

Wyjmowałem to na wydrę, ale już z włożeniem było gorzej. Zluzowałem szybę na prowadnicy (2 śrubki)żeby szyba odeszła mi chociaż trochę od poszycia drzwi,wyjąłem również cały zamek bo inaczej zawadzała się klamka o niego.Miałem problem z odkręceniem 1 z 3 śrub zamka tam jest na torx i mi obróciło-poszło przecinakiem i młotkiem. No i jakoś jakoś, trochę szyba w dół trochę w górę i wskoczyła na miejsce-odetchnąłem.

ale wyciszenie wnętrza

Mam w niej sportowy wydech nie wiem czy to czasami nie "przelot" jest więc wszystko mi jedno :mrgreen: Gada przepięknie.

Zresztą widząc tunel środkowy już ze zdjęć widać jakość 5 a 3.

Autko o klasę niżej.Ale przytulne jest i siedzi się bardzo wygodnie.Nie wiem dlaczego ale to auto jakoś jest wygodniejsze dla mnie niż poprzednie.

Zresztą Ty masz jedno auto wielkie wygodne to możesz sobie pozwolić na zabaweczkę :cool2:

Dokładnie :cool2:

Ten lakier ma różne odcienie w zależności jak się patrzy czy tylko tak zdjęcia naświetlone wyszły? Bo ja już nie ogarniam jaki to kolor :mrgreen:

Kolor to Daytona Violett :mrgreen:

Troszkę jest taki. Ale niektóre zdjęcia były robione w garażu i lampa migła :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w ten sam dzień piątką na zwykłym zawiasie i coupe też seryjna. e36 miała 15 felgi a e39 16" czyli obie miały komfortowe rozmiary i piąteczka wygodniejsza i nie było w ogóle porównania.

 

Ty w swojej miałeś chyba 18" i to trochę psuło komfort. Ja zamierzam na wiosnę zakładać 17", ale większych już nie założę bo nie chcę czuć każdej dziury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A tam komfort.Na 16 calach E39 nie prowadzi się wcale.Jak kiedyś zmieniłem z 18 na zimowe 16 i wszedłem 120 w zakręt to myślałem, że mi oczy z orbit wyskoczą(z wrażenia).

Tu mam 16 i fabryczną glebę i twardo mocno nie jest, a prowadzenie świetne.Tylko na krawężniki uważać trzeba :mrgreen:

Tak czy inaczej auta są zupełnie różne.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
bardzo ciekawie skonfigurowane e36
cichy mi się podoba :cool2:
Żal tylko, że nie widziałem piątki na żywo

Ale zobaczę trójeczkę :mrgreen:

Dużo masz do ogarnięcia prócz tego co pisałeś?

Jak chodzi silniczek? On już mi się podoba jak chodzi w e39 to w tej budzie musi być o wiele lepiej :)

Witam kolegów i dziękuję bardzo.

No żałuj :mrgreen: Bad Girl naprawdę fajna była i nadal jest :wink:

Trochę rzeczy jest :( . Na razie ogarniam proces rejestracyjny i wkur.ia mnie to niesamowicie, albo nawet bardziej :mrgreen:

W większości są to rzeczy drobne typu urwane plastiki lub brak osłon itp. Jak dostanę nasze tablice rej. to do wymiany idą wszystkie oleje (silnik, skrzynia, dyfer, wspoma, hamulce),prawdopodobnie jeżdżę na końcówce docisku, tarcze hamulcowe z tyłu to śmietnik, brak ręcznego, świeci się ABS. No i to wnętrze-kiera do obszycia, fotele nie są aż tak złe, ale................ :mrgreen:

Nie jest to co być powinno.

Tylko jednak zastanawiam się nad sensem białego wnętrza, bo będzie szalenie niepraktyczne :?

Pożyjemy zobaczymy :wink: .Nie ukrywam, że co noc śni mi się ooo takie cóś, ale cena zaraz sprowadza mnie na ziemię- horror :mrgreen:

vadery.jpg

Muszę coś pomyśleć nad zmianą alarmu i centralnego, bo mam tylko 1 kluczyk i 1 pilota.

Wizualnie auto wygląda rewelacyjnie i przyciąga wzrok szczególnie, że silnik donośnie gada (chyba wydech przelotowy jest) :mrgreen:

Silnik w tej budzie wymiata rewelacyjnie, na pewno ciągiem przebija moją V8 4,7. Przyspieszenie katalogowo nieco poniżej 8s do 100 i tak faktycznie jest.

O dziwo w tym aucie naprawdę jakoś nie czuć prędkości w porównaniu z większą siostrą 5, tylko myśleć trzeba bo nie mamy żadnych wspomagaczy trakcji itd. a po deszczu nawet po niezbyt mocnym depnięciu gazu potrafi obrócić o 180 stopni :D

Na zlocie na pewno będzie "Fioletowe zło" :mrgreen: i jest plan wjazdu na hamownię.

To autko traktuję zupełnie inaczej niż 39-bardziej zabawkowo. Tak czy inaczej jak siebie znam na wiosnę powinna być w stanie igiełki :cool2:

No i E36 Coupe/Cabrio w dobrym stanie mają ceny naprawdę wysokie, a E39 tanieją i to mocno.

Wracając do tematu wczoraj ogarnąłem płyn :D

Wymiana%2520p%25C5%2582ynu..jpg

Pozdrawiam i będę relacjonował na bieżąco.

PS.Widzę że dział E39 zawitał do działu E36 :D tak trzymać :wink: :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za ile pusciłes e39 ?? Również wcześniej miałem e36 2.0 w sedanie no i fajnie się jeździło ale od kiedy zakupiłem e39 to do e36 nie chciałem wsiadać ale każdy widzi to inaczej :) Najważniejsze że ty jesteś zadowolony :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/540/GXkz5A.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/674/HflcC3.jpg

Zapraszam do galeri mojej e39

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=202486

Moja była bmw E36

http://imageshack.us/f/545/image1181.jpg/ Galeria mojej bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

:arrow: W środę tj 13-tego :mrgreen: auto dostało Polskie blaszki na moje nazwisko( w końcu :wink: ).Okupione zostało mnóstwem biegania, załatwiania no i wydanych w **uj pieniądzach.

Bad%2520Boy%2520%252823%2529.jpg

W czwartek zamontowałem tablice.

Bad%2520Boy%2520%252824%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252825%2529.jpg

:arrow: Tradycyjnie pod lewą tylną lampą podpisałem tak jak to miało miejsce w przypadku Bad Girl :D .

BMW%2520525%2520TDS%2528101%2529.jpg

Bad%2520Boy%2520%252827%2529.jpg

:arrow: PS.Jestem zawiedziony kombinacją znaków.Myślałem że będę miał 2 cyfry i 2 litery,dlatego poprosiłem 44 :D i mam,ale oprócz 2 czwórek jest jeszcze siódemka :evil:

No i w mam w dowodzie pojemność silnika 1494 :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.