Skocz do zawartości

X3 ( F25 ) niewygodny fotel kierowcy


gamber

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytanie do szerszego audytorium, bo już sam nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy też z tym autem jest coś nie tak:

 

W nowym X3 fotel kierowcy ( standard ) jest jakoś tak dziwnie umieszczony w stosunku do pedałów gazu i hamulca ( automat ), że powoduje wygiętą pozycję ciała. Zwężający się po prawej strony tunel wymusza trzymanie prawej nogi po lewej stronie a nie na wprost, przy dłuższych trasach jest to niezwykle niewygodne, próbowałem już wszystkich manewrów z ustawianiem fotela i ciągle jest źle. Jestem nieco podłamany, auto miało być wygodnym środkiem transportu na trasę okazało się bólem dla kręgosłupa.

 

Ktoś to zauważył, czy też to tylko specyfika budowy mojego ciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego ale fakt, że nie zwracałem uwagi na to, czy fotel jest przesunięty względem pedałów...Ja mam sportowe fotele i są bardzo wygodne - nawet na długich trasach. W demo były fotele standardowe i też było ok. Rozumiem, że pedału hamulca nie obsługujesz lewą nogą prawda? Bo wtedy być może to byłoby przyczyną niewygodnej pozycji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie może to nie kwestia fotela, ale przesunięcia pedałów, tak, że nie są na wprost prawej nogi tylko na środku, w efekcie siedzę z nogą wygiętą w lewą stronę.

 

Ja też tego nie zauważyłem od razu, ala po kilku tygodniach jazdy coś mi ciągle nie pasowało, było mi niewygodnie i bolały mnie plecy po dłuższej trasie, teraz doszedłem do tego że winą jest wygięta pozycja ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, z początku zamówiłem sportowe fotele, ale potem była okazja przejechać się demo, w którym były standardowe, które okazały się być bardzo wygodne i ostatecznie zrezygnowaliśmy ze sportowych foteli, a wybraliśmy standardowe w skórze. Poza tym wybitnie nie podoba się nam ta wysuwana część siedzenia do podparcia kolan. Jest wyjątkowo nieapetyczna, a już szczególnie gdy jest wysunięta - w fotelu jest nieładna dziura. Jeśli ktoś nie ma 2m wzrostu i długich nóg to pewnie jest to kompletnie zbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
To chyba odosobniony problem, w żadnej recenzji ani papierowej ani sieciowej X3 nikt nie wspomina o niewygodnych fotelach...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja z fotelami sportowymi w X3 tez nie piałem z zachwytu na początku - teraz już znalazłem dobra pozycje...

W X5 dla mnie z miejscem jest idealnie - a fotele sportowe w X3 dla potężniejszej osoby mogą być za wąskie i kubły mogą być zbyt ograniczające...

 

Te auta mimo nie małych gabaretow są "uciasnione" przez potężny tunel i szerokie drzwi... Dla mnie jakoś miejscem X3 nie rozpasa, a mam 174 cm wzrostu

Miejsca na nogi przy pedałach tez moglu by być więcej a robi się tam wąsko...

W moim poprzednim Legacy jakoś nie miałem takich odczuć a generalnie auto węższe było...

 

Podpórkę pod uda uważam jednak za genialna - bez tego foteli sobie nie wyobrażam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym cały czas mówię że fotele sportowe są zbyt wąskie w porównaniu do moich sportowych w A5 oraz zwykłych w Rav4, dlatego czuję dyskomfort w X3 i trochę mnie to irytuje :evil:

Ale będę próbował jeszcze z ustawieniami może znajdę optymalna pozycje, bo innego wyjscia nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zalezy od sylwetki... ja wpadam plecami w kubla i mam maxymalnie otwarta ta regulacje... jesli ktos jest potezniejszy to mysle ze moze irytowac...

W moim przypadku zaciesnianie tej nastawy nie wchodzi w gre... a wcale nie jestem specjalnie jakiejs poteznej postury...

 

No nie kazdemu beda te fotele pasowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W pełni się zgadzam, że "sporty" dla osób szerokich nie są optymalne, bo cisną w "bary". Ale cóż, po to jest jazda próbna by się przekonać, co to warta...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odbyć jazdę próbną i przymierzyć się do fotela.

ja mam sportowe a postury jestem słusznej - ponad 130 cm w klatce i wagi też ponad 100 kg (to po świętach :8) )

dla mnie te fotele są bardzo wygodne.

każdemu jednak pasuje co innego stąd warto potestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ma ktoś z Was sportowe fotele bez regulacji podparcia lędźwiowego? Bolą plecy bez tego na dłuższej trasie? Czy da się przeżyć?

 

Mam ostatni moment, aby coś zmienić w zamówieniu :roll: W obecnym aucie mam regulację, ale skręciłem ją maksymalnie do tyłu (najlepsza pozycja) i od 4 lat nie ruszałem. Więc zastanawiam się nad sensem zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sportowe bez podparcia. Moje dłuższe trasy to 700 km bez wysiadania. Najwięcej 1350 km z jednym 20 min. postojem. Po takiej jeździe jestem praktycznie wręcz wypoczęty i nic nie boli. Podobnie jak Ty miałem podparcie w poprzednim aucie skręcone do zera :-). W moim przypadku - siedzący tryb pracy, znajomy rehabilitant wręcz nie zaleca takiego podparcia. Podczas siedzenia kręgosłup sam się wygina nie w tą stronę co potrzeba. Zalecał mi żeby 2-3 razy w tygodniu poleżeć na piłce do ćwiczeń tzn. brzuchem do piłki, ale to trochę OT. Z podparciem, czy bez może być sprawą indywidualną więc dobrze się zastanów, żeby żalu nie było......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie jak napisał droop3 podparcie to sprawa indywidualna, osobiście mi bardzo odpowiada, ale znam ludzi, dla których mogłoby nie istnieć.

 

Ortopedzi twierdzą, że jest to nieodzowna cześć siedzenia, zwłaszcza na długich trasach, by długo zachować zdrowy kręgosłup.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam temat niewygodnego fotela.

 

Jestem dość wysoki i niestety na standardowych fotelach było mi niewygodnie (brakowało możliwości pochylenia siedziska). Wymieniłem więc fotele na sportowe i na początku byłem zachwycony. Po czasie okazało się, że fotele maja bardzo wąskie siedzisko, a w gąbce po bokach są metalowe pręty które niemiłosiernie gniotą w uda. Orientuje się może ktoś czy da rade je jakoś wyciągnąć, ew. zna firmę która takimi rzeczami się zajmuje?

 

ps. mam do sprzedania kompletny środek w kolorze czerwono-brązowym w bardzo dobrym stanie, jakby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem wcale zbyt potężny ale te "zaciskane boczki" mam zawsze na max otwarte, po prostu są dla mnie zbyt wąskie.

Nie wiem jak mają inni ale dla mnie za wąsko by coś jeszcze zaciskać...Rozwiązaniem to komforty i X5 bądź coś podobnego.

Dla mnie krzywdy nie ma ale więksi kierowcy mogą narzekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat niewygodnego fotela.

 

Jestem dość wysoki i niestety na standardowych fotelach było mi niewygodnie (brakowało możliwości pochylenia siedziska). Wymieniłem więc fotele na sportowe i na początku byłem zachwycony. Po czasie okazało się, że fotele maja bardzo wąskie siedzisko, a w gąbce po bokach są metalowe pręty które niemiłosiernie gniotą w uda. Orientuje się może ktoś czy da rade je jakoś wyciągnąć, ew. zna firmę która takimi rzeczami się zajmuje?

 

ps. mam do sprzedania kompletny środek w kolorze czerwono-brązowym w bardzo dobrym stanie, jakby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt :)

 

 

Kupiłeś nowe fotele sportowe czy używane? jeżeli nowe to mógłbyś napisać ile wyniósł Cie jeden taki fotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciśnie siedzisko nie oparcie :( Już znalazłem człowieka, który mam nadzieję pomoże w rozwiązaniu mojego problemu.

 

ps. kupiłem używane z samochodu z 2012r., generalnie nie widać śladów użytkowania. Cena 1600zł brutto za 2 przednie fotele, kanapę z oparciem, tunel z podłokietnikiem i boczki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mecze sie z tym fotelem. Probowalem poduszek, walkow ledzwiowych. Nic nie pomaga. Dol fotela ma zbyt duze wglebienie, brak optymalnego podparcia krzyzowej czesci kregoslupa.

 

1. Czy da sie w fotelu sportowym domontowac sterowanie odcinkiem ledzwiowym? Bo nie zamowilem tej opcji. Czesci sa dostepne. Ale czy sie da?

2. Macie fotel ze sterowaniem odcinkiem ledzwiowym czy bez? I co wam daje, jakie efekty?

3. Co to u was znaczy, ze fotel niewygodny? Co was meczy, boli? U mnie dolna czesc kregoslupa, krzyzowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2 - ja mam ale nie uzywam tj mam tak plasko jak tylko mozliwe a chcialbym jeszcze bardziej

Ad3 - w moim przypadku poduszka odc ledzwiowego jest zbyt wysoko i to podparcie dziala odwrotnie niz powinno. A co to znaczy niewygodny? Najlepiej jakbys sie przejechal F10 z komfortami to bys zobaczyl co to znaczy wygodny fotel.

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.