Skocz do zawartości

Odbiór nowego auta z salonu


13gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik jest wyraznie ,,szlachetniejszy'' w przekazie ,choc do dzwieku Macana sporo brakuje :wink: Na pewno wewnatrz jest ciszej przy szybszej jezdzie. Mysle ,ze spalanie bedzie na podobnym poziomie ,bo teraz wiecej mocy przy takiej samej masie.

W srodku widze kosmetyczne zmiany (wykonczenia ,idrive ,itp) ,auto ma teraz wbudopwana karte sim i sciaga dostepne aktualizacje ,ciekawa opcja jest automatyczne otwieranie bagaznika przy zajetych rekach ,choc czasami zawodzi.

Generalnie w/g mnie to silnik optymalny do tego samochodu ,pozostaje dokodowac pare rzeczy i cieszyc sie jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odebrałem swoje F25 35i wczoraj i banan z twarzy nie schodzi :)

 

Na początku spalanie pokazywał coś w okolicy 20 l/100, ale dzisiaj zrobiłem 600km ze średnim spalaniem 12.5 l/100 (drogi 2 pasmowe, krajowe/expresowe/autostrady), prędkość w zależności od drogi i warunków 120-170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam na forum jestem nowy od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem x3 2.0d m pack jednak po mimo zadowolenia z auta mam pytanie odnośnie waszego doświadczenia z odbiorem nowego samochodu od dealera, mianowicie do czasu złożenia zamówienia u handlowca wszystko było ok ale potem utrudniony kontakt brak informacji o terminie odbioru nadmienię iż auto kupowałem z wyprzedaży rocznika, samochód był już w kraju w magazynie jednak najbardziej nie spodobał mi się sam odbiór samochodu. Auto wydawała inna osoba niż do tej pory mnie obsługiwała bez doświadczenia zaczynała dopiero pracę w bmw, samochód moim zdaniem nie do końca był umyty felgi były brudne drobne zabrudzenia na całym samochodzie pojedyncze folie we wnętrzu nie pozrywane, na drugi dzień w bagażniku znalazłem zaślepkę do złącza obd chyba komuś zapomniało się założyć jej na swoje miejsce ogólnie pani bardzo się spieszyło do domu i chciała tylko podpis na protokole i do widzenie, jednak najbardziej zdenerwował mnie fakt braku paliwa wsiadając do nowego samochodu za ponad 200k w baku palia na 10km pierwsze co po wyjeździe z salonu to stacja paliwa co w przypadku gdyby w pobliżu takowej nie było. Bmw powinno zapraszać po odbiór saochodu ze swoim paliwem, chciałbym się dowiedzieć jak to u was wyglądało z samochodu jestemm bardzo zadowolony wszystko jest ok jednak z samego wydania jestem rozczarowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie można uogólniac i nie wszędzie jest tak samo, ale ja jeśli bym kupował taki samochód, to na pewno kupował będę w Niemczech.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ja odbierałem to było ciut inaczej, ale w moich przypadku kupowałem od brokera (który notabene brał z salonu oddalonego kilka km od niego). W moim przypadku samochód był czysty, mogłem go obejrzeć ze wszech stron (nawet na podnośniku), zanim podpisałem odbiór. Jedyne co rzeczywiście paliwa było tyle co bym mógł dojechać na najbliższą stacje paliw... i to dla mnie był jeden zgrzyt.

 

Z tego co słyszałem od kilku osób (samochody za 200-350 k PLN), BMW ma strategie 'sprzedaj i zapomnij' :twisted: (wg mnie ona się szybko zemści)... takie traktowanie ludzi jak napisałeś można przełknąć w przypadku FIATa lub OPLA, ale nie w "rzekomej" marce premium.

 

P.S. Może podzielić się nazwą dealera?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupowalem przez brokera i tez odbieralem w aso - btw od hamdlowca z ktorym wczesniej negocjowalem i ktory mowil ze "nic taniej sie nie da"... Odbior byl elegancki, show z bialym pokrowcem itp chociaz dlugo sie nie podniecalem. Szybko wsiadlem i pojechalem :)

 

Z tego co słyszałem od kilku osób (samochody za 200-350 k PLN), BMW ma strategie 'sprzedaj i zapomnij' :twisted: (wg mnie ona się szybko zemści)...

 

Taaa z tego wynika ze za dobrze maja jednak. Troche zdrowej konkurencji dobrze by im zrobilo

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pusty bak paliwa spotkałem kupując Audi, Skodę, VW, Mercedesa. Tylko wszędzie auta czyste. Znajomi kupując Fiata i Alfę Romeo to samo.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje auto odbierałem w ASO Best Auto w Lublinie.Samochód mogłem dokładnie obejrzeć i się nim przejechać przed odbiorem.Auto czyste.Po odbiorze pojechałem z handlowcem na najbliższą stację gdzie dealer zapłacił za tankowanie do pełna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni samochód który odbierałem,niemiecka marka na A,przywieziono mi do domu lawetą,bo tak sobie wymyśliłem i nie było z tym żadnego problemu,paliwa było na 20 km,ale w końcu kupowałem samochód a nie paliwo,jak kupuję w firmie np. akumulatory-średnio 2-3 miesięcznie,to jeszcze nie zdarzyło mi się żeby jakiś był naładowany do full,a kupuję różne marki,pewnie dlatego że kupuję akumulator a nie prąd który ma w nim siedzieć,odebrałem kilkanaście nowych samochodów w życiu i tylko jeden był zatankowany do pełna-był to Ford Ka i było to w 1999r :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja znajoma kupując Porsche Panamerę też sobie zażyczyła transport samochodu pod dom. Porsche w środku zimy przyjechało czyste, w zamkniętej lawecie,prosto do garażu, zatankowane pod korek. Transport po stronie dealera około 160 km. z salonu do niej do domu
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa różnie, marka i cena raczej nie ma znaczenia (raczej czynnik ludzki). Pamietam odbiór Astona Martina, profesjonalny transport z innego stanu w kontenerze, brak wiedzy przy prezentacji auta i pusty bak, można ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To samo paliwa na gora 15 kilometrów i pospiech przy wydawaniu samochodu bo podobno w tym dniu sporo wydań.

Odbiór w Katowicach w Bawarii

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie Dealer to nie stacja benzynowa. Nie można tam trzymać dużych ilości benzyny nawet ze względu na bezpieczeństwo.

Poza tym paliwa nie ma w cenie auta;), no chyba, że ktoś z Was chciałby żeby Pan mechanik z aso bmw jeździł Waszym autem przed wydaniem i szukał stacji po mieście ;)) Mi by to np się za bardzo nie podobało - lepiej odebrać auto z przebiegiem max do 5km.

 

Ps, Ja przy odbiorze za to dostałem butelkę szampana, skórzane etui bmw na dokumenty i breloczek bmw. Paliwa w baku było na przejechanie ok 40km (wydaje mi się to bardzo ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.