Skocz do zawartości

Bagażnik bazowy jaki wybrać


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odbieram w przyszłym tygodniu (mam nadzieję) x3 i chcę dokupić jakiś bagażnik bazowy.

Bmw ma jakieś swoje ale na stronie taurus.info.pl jest jakiś zestaw thule z obniżanymi stopami no i belkami do wyboru wing bar albo aluminiowymi.

 

http://www.taurus.info.pl/dobierz-bagaznik-samochodowy.html?marka=Bmw&model=X3&rocznik=5-dr+SUV+%28z+relingiem+zintegrowanym%29+2010%3E

 

Mam pytanie czy macie doświadczenia z bagażnikami dachowymi, który będzie cichszy ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RAPID Fixpoint 753 Thule.

Skusiłem się bo 300 pln tańszy do firmowego a marka OK.

I wyje jak oszalały, ustawiałem według wytycznych producenta - to koszmar powyżej 120 nie da się rozmawiać w samochodzie .

Jak montowałem box ( długi bo 220 cm Interpack) to musiałem trochę przesunąć i jakby delikatnie ucichł.

W poprzednim aucie (CR-V) firmowo dali mi pałąki ( woziłem je 4 lata nawet nie zdemontowałem) i nigdy nic nie było słychać .

Nie wiem czy to wina ustawień czy po prostu firmowe są lepiej dopasowane do aerodynamiki samochodu ( uniwersalne różnią się między sobą tylko stopką )

 

Ale jeśli chodzi o funkcjonalność Thule to wszystko ok. Montaż łatwy, stabilność i wykończenie Ok.

 

Może ktoś ma firmowy bagażnik bazowy i zda relację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
od 7 lat jezdze z Thule areo, zarowno w e39 jak i e70; wedlug mnie bardzo dobry produkt. w e39 dopiero przy ok. 180 km/h (z nartami!) slychac bylo odglosy dochodzace od bagaznika wewnatrz kabiny

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam bagażnik Thule z belkami aluminiowymi.Skusiła mnie cena i możliwość zakładania bagażnika na inne auto.Nie sądziłem,że jest coś co zagłuszy warkot 2,0 diesla.Tak głośnego bagażnika dotychczas nie miałem.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zaopatrzyłem się od razu w firmowe belki dachowe, tym bardziej, że udało mi się uzyskać na nie spory rabat. W zasadzie nie mam w zwyczaju jeździć z pustym bagażnikiem, ale to co udało mi się zauważyć/usłyszeć, to na pewno trochę decybeli dodatkowo dają. Nie jest to jednak bardzo uciążliwe, przynajmniej dla mnie.

Niestety, przy zapięciu box-a, hałas jest większy. Ale, ale :roll: ... przypominam sobie, że gdzieś już ten temat był wałkowany ... Nie pamiętam tylko w którym wątku ... :arrow:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio używałem Thule. Pomimo legend krążących o jakości, mam uwagi. Elementy metalowe "śniedziały", zamki wymagały wymiany bo nie wytrzymywały naszego zasolenia. Ale to wszystko dopiero po trzech latach użytkowania. Jest niby gwarancja, ale... Dlatego skusiłem się na oryginał. Chałas, jak to przy belkach - muszą być słyszalne, ale nie ma przesady. Natomiast system montażu, wyglądający na przyjazny i prosty (bez kluczy), okazuje się dość uciążliwy. Belki mają konkretne położenie na relingu, są różnej, niezmienialnej długości, wsuwa się je na reling w odpowiedniej kolejności i z jednej tylko strony. Nie ma mowy, aby założyła je jedna osoba. Do tego "super" system zaciskania sprawia problemy. Na pewno ładniej wygląda, bardziej "profesjonalnie", ale powyższe warto wziąć pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast system montażu, wyglądający na przyjazny i prosty (bez kluczy), okazuje się dość uciążliwy. Belki mają konkretne położenie na relingu, są różnej, niezmienialnej długości, wsuwa się je na reling w odpowiedniej kolejności i z jednej tylko strony. Nie ma mowy, aby założyła je jedna osoba. Do tego "super" system zaciskania sprawia problemy. Na pewno ładniej wygląda, bardziej "profesjonalnie", ale powyższe warto wziąć pod uwagę.

 

Świetne uwagi do montażu, które niestety w pełni podzielam. Gdybym miał teraz podejmować decyzję, nie byłaby ona taka jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Czy możecie mi powiedzieć czy do oryginalnych belek dachowych pasują zaczepy "T" z uchwytów np Thule? Człowiek w sklepie z bagażnikami radził mi się zapytać czy te rowki nie mają jakiegoś swojego BMW'owskiego rozmiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiadam.

Do zamocowana uchwytów rowerowych Thule na oryginalnych belkach bmw potrzebny jest adaptor do rowka 30x32mm. Trzeba go dokupić osobno. Ale uchwyt rowerowy i tak wychodzi sporo taniej niż ten z bmw(nota bene identyczny jak ten z thule)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie masz haka, bo ja rowery woże na bagażniku na hak i jest rewelacja. Oczywiście pierwsze wyjazdy były z pewną dozą nieśmiałości, bo nie do końca wierzyłem, że na zakręcie bagażnik się nie przekręci.

Śmiało mogę polecić to rozwiązanie.

Używam Strady DL i jej zaletą nad rozwiązaniami Thule jest to, że mieści się w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jezdze z Thule i bagaznik rowerowy miesci sie pod podloga w bagazniku samochodowym

 

http://i.imgur.com/wJUd4zO.jpg?1

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mieszkam w US i nikt nie robi problemu z tablica

 

w kalifornii trzeba miec obie tablice a i tak 20-30% samochodow nie ma przedniej, wiec nie jest to super istotny temat

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dotychczasowym aucie woziłem rowery na haku. Rzeczywiście rewelacja. Problem tylko z dojściem do bagażnika. Tablicę zastępczą trzeba mieć tzw zamiennik-nie wyrobisz oryginału. Muszą być widoczne numery rej. Może to być nawet kawałek kartonu. Dobrze jest też mieć duplikat świateł-o to może się czepnąć policja.

W moim pytaniu chodziło mi o uchwyty rowerowe montowane na belkach dachowych oryginalnych BMW. Już wiem, że do uchwytów Thule(ja mam pro ride) potrzebny jest opcjonalny zaczep t (t-track) o rozmiarach 24x30mm. Niestety do wożenia tylko rowerów na haku szkoda mi było zamawiać haka za 5 tys. Bagażnik dachowy wyszedł taniej. A i zimą można przewieźć narty, a latem deskę surfingową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
... Dlatego skusiłem się na oryginał. Chałas, jak to przy belkach - muszą być słyszalne, ale nie ma przesady. Natomiast system montażu, wyglądający na przyjazny i prosty (bez kluczy), okazuje się dość uciążliwy. Belki mają konkretne położenie na relingu, są różnej, niezmienialnej długości, wsuwa się je na reling w odpowiedniej kolejności i z jednej tylko strony. Nie ma mowy, aby założyła je jedna osoba. Do tego "super" system zaciskania sprawia problemy. Na pewno ładniej wygląda, bardziej "profesjonalnie", ale powyższe warto wziąć pod uwagę.

 

Kupiłem oryginalne belki dachowe. Osobiście uważam, że montaż tych belek jest dziecinnie łatwy. Zajmuje jakieś 5 minut. Robię to sam. Belki są leciutkie, owszem trzeba patrzeć, która belka jest z przodu(ta z takimi przyklejonymi trzema plastikami), mają pewien luz na uchwytach i można je ustawić w odpowiednim dla siebie miejscu-do rowerów ustawiam inaczej niż do boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest w tym, że luzując zaczep do włożenia albo do zdjęcia z relingu, dokręcając albo odkręcając, można bardzo łatwo "przekręcić" tą super śrubę. Mnie się to przydarzyło już przy pierwszym zdejmowaniu. Wtedy nie można prawidłowo jej dokręcić żeby zablokować dźwignią. W serwisie najpierw dowiedziałem się, że muszę kupić nowy bagażnik - nie ma żadnych części zamiennych!!! Na szczęście facet "złota rączka" serwisowa umiał to naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jaki boks dachowy byście polecali? Szukam czegoś w cenie do 500zł, w tym przedziale niestety nie ma zbyt dużego wyboru.

Sporo osób poleca Thule, jednak nie mieści się on w moim budżecie... Miał ktoś może do czynienia z firmą Contact http://www.feuvert.pl/e-sklep/boksy.html# Tu można go nabyć za niecałe 300zł nielicząc wysyłki. Tylko czy to nie będzie z nim jakichs większych problemów.. proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co chcesz włożyć w ten box? Tam się ledwo zmieszczą narty dla 10-latka!

Box, to bardzo poważna i odpowiedzialna rzecz. Znam ludzi, którym boxy spadały z dachu - masakra i ogromne zagrożenie! Widziałem program z testami box-ów - to nie miejsce na eksperymenty. Sam mam Thule ze średniej półki, chyba już 7 lat. Bez żadnych problemów. Teraz oferują do przewozu nart wewnętrzne belki - bardzo przyjazny gadżet. Warto popatrzeć na konkurencję: Polski Inter Pack (też jest chwalony), Mont Blanc. Ale nie szukaj po cenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
w przypadku boxa czy bagażnika na rowery uważam że niema co oszczędzać .. taki sprzęt kupujesz raz na 10 lat więc jeśli podzielisz te 1 tyś na 10 lat to policz ile cię to miesięcznie kosztuje.. kupisz raz tani a potem drugi już porządny bo tamten po 2 sezonach będzie do ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Rozgladam sie za boxem. WPadlem na Thule Motion 800 i kuszaco rowniez wyglada Dynamic.

Zeszla zima cisnalem z jakims boxem "noname" i oryginalnym belkami. Teraz chyba bede jechal z zatyczkami do uszu wiec jestem przygotowany :D

 

Panowie co polecicie? Motion 800 jest ok? juz sie do niego jakos mocniej przypatruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.