Skocz do zawartości

F25 - preferowany rozmiar kół - 18'' czy 19''?


ksal29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zapytać użytkowników X3/X4, najchętniej takich którzy mieli możliwość pojeżdżenia samochodem zarówno z kołami 18 cali jak i 19 cali, na ile w tym drugim przypadku traci się na komforcie jazdy w porównaniu do wersji 18 cali. Dotyczy opcji RunFlat (choć nie wiem na ile to ma wpływ na wybór 18 czy 19 cali).

 

Jeździłem X3 na 18'' i było komfortowo (bez EDC). 19'' z kolei lepiej wyglądają, tylko pytanie na ile wpłynie to na pogorszenie komfortu jazdy lub skróci żywotność samych opon?

 

Jazda 50/50 miasto/trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem granica komfortu bez EDC to wlasnie 18'' ,choc pewnie to sprawa indywidualna. Na pewno wieksze wygladaja lepiej ,ale komfort sie nie poprawi (panorama dach da znac o swoim istnieniu) ,zuzywac beda sie bardzo podobnie ,kosztowac juz nie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze zdanie jest oparte o praktyczne doświadczenie z jazdy w obu opcjach czy raczej na zasadzie teorii i zasłyszanych opinii?

 

Pytam, bo mam zdanie podobne do Waszego, jednak w oparciu o opinie innych osób, również z forum jak i samej teorii. A chciałbym usłyszeć zdanie kogoś kto to "przetestował" na sobie.

 

W moim zamówieniu koła 19'' są w cenie ale póki co wziąłem 18'', no i się waham jeszcze czy nie zmienić - zostało trochę czasu zanim się okienko produkcyjne zamknie. Na zimę planuję mieć komplet z 18'' oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje jedynie swoja subiektywna opinie :

X3 bez EDC wyposazone w wieksze kola zachowuje sie moim skromnym zdaniem jak taczka :wink:

Nie mowie oczywiscie o calkowitym braku komfortu ,ale (znow moze tylko dla mnie) podskakiwanie na nierownosciach jest irytujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy Wasze zdanie jest oparte o praktyczne doświadczenie z jazdy w obu opcjach czy raczej na zasadzie teorii i zasłyszanych opinii?

 

Pytam, bo mam zdanie podobne do Waszego, jednak w oparciu o opinie innych osób, również z forum jak i samej teorii. A chciałbym usłyszeć zdanie kogoś kto to "przetestował" na sobie.

 

W moim zamówieniu koła 19'' są w cenie ale póki co wziąłem 18'', no i się waham jeszcze czy nie zmienić - zostało trochę czasu zanim się okienko produkcyjne zamknie. Na zimę planuję mieć komplet z 18'' oczywiście.

Mam EDC u siebie, jeździłem na jazdach testowych bez, dlatego mam porównanie, może być subiektywne...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wodzik2

Masz EDC i jakie koła - 18'' czy 19''?

Jeśli 19'' to czy dobrze Cie rozumiem, że 18'' bez EDC to mniej więcej tak jak 19'' z EDC? Jeździsz po Polsce i polskich drogach - jeśli można spytać?

 

Zakładałem, że EDC w trybie komfortowym jest porównywalne z zawieszeniem komfortowym(standardowym) w samochodzie bez EDC, a jedyna korzyść z EDC to taka że można sobie tą twardość regulować w przedziale od zawieszenia komfortowego do sportowego. Bez EDC - tak jak będzie u mnie - będę miał zawsze "jakby" zawieszenie komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam i miałem 17" - ale miałem przyjemność też jeździć X3 na 18"/19" (z EDC i bez) - wszystko po PL drogach raczej dziurawych niż dobrych. Przejechałem wtedy razem ok. 250 km.

 

Subiektywne odczucia są takie:

 

1. Komfort jazdy z EDC w trybie (normal / comfort) jest zauważalnie lepszy niż bez niego na takich samych oponach

2. wg mnie 19" i EDC dają komfort niż 17" bez EDC... być może jestem wyczulony...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

przepraszam, ale zjadłem najważniejszą cześć zdania ;)

 

2. wg mnie 19" i EDC dają komfort DUŻO MNIEJSZY niż 17" bez EDC... być może jestem wyczulony...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są takie(mam EDC)

na 17' szer.225 w trybie komfort, jest naprawdę komfort w każdych warunkach.

na 18' szer. 245 w trybie komfort tłumienie nierówności jest OK ale niestety czuć jak auto nosi na koleinach i jest głośniej(szum opon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 19' a nie mam regulowanego zawieszenia. Komfort jest do zaakceptowania jak najbardziej. To w końcu nie limuzyna. Różnica pomiędzy 17' i 19' nie jest IMO duża. Na zimowych oponach trochę bardziej hałasuje. Minus to oczywiście krawężniki i takie tam. Przy 19' w X3 profilu nad felgą za dużo juz nie pozostaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wg mnie wszytko zeleży od czułości siedzenia właściciela i czego się spodziewa... i czy nie jechał 5er wcześniej :mrgreen:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to opinia każdego z Was jest taka, że bez EDC to koła max 18".

 

A jeśli z EDC to nie będzie tragedii na 19" (ala wóz drabiniasty), które wyglądają po prostu bardziej czadersko. Prawie wszędzie na prezentacjach/testach w youtube pokazują samochody na 19". Nie ma szans na jazdę testową w takiej konfiguracji (EDC+19"), a kusi mnie zmodyfikować zamówienie i dorzucić właśnie te dwa elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak widzisz nie wiele osób się wypowiadało... więc trudno wyciągnąć miarodajne wnioski.

 

Ogólnie rzecz biorąc, 19" na dobrej drodze (czyt. np. niemieckiej) nie dadzą w kość, ale w PL o dogodnych warunkach jazdy (nawierzchnia nieuszkodzona i równa) można zapomnieć.

 

Poza tym im większa felga tym w mieście łatwo ją uszkodzić... chyba, że nie zapuszczasz się do miasta. Wiem jak boli (serce), przy otarciu nowej felgi...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech autostrady są dobrej jakości, ale te w PL nie powiedziałbym że są gorsze od nich, nierzadko są nowsze od niemieckich i nie byłbym w stanie jednoznacznie zawyrokować że w Niemczech mają lepsze - na pewno mają ich więcej. Natomiast już w Austrii sporo odcinków autostrad jest w kiepskiej kondycji i muszą je remontować. Natomiast w Hiszpanii, gdzie nie mają zim i mrozów mają b.dobre drogi (przynajmniej wokół Madrytu). W stanach, te które widziałem, też nie powalają jakością asfaltu - oczywiście jest cała masa dróg, mega szerokie, itd, ale też trochę poniszczone lub nierówne.

 

Z tymi felgami - rozum podpowiada że 18"" w zupełności wystarcza i żeby już o tym nie myśleć :mad2:, ale co rusz jak gdzieś na ulicy widzi się samochód, zwłaszcza bm'ke z duzymi kołami :cool2: (jest tego jednak sporo) to człowieka kusi, skoro inni dają radę, to czemu ja nie. Chciałem zdać się na statystykę, ale faktycznie trochę mało opinii. W innym wątku @pieetroo chwali sobie 19" w swoim X4 - widać sprawa mocno indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda ,co do jakości dróg w Stanach ,dla tych co nie byli : zdziwilbyście się jak wyglądają ulice w Nowym Jorku :wink:

Nawierzchnia jest w katastrofalnym stanie ,próbowałem ,,19'' ,ale dałem sobie spokój ,wygoda ważniejsza od lansu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jest tez bardziej przyziemna przyczyna dla ktorej dalem sobie spokoj z wiekszymi kolami : w pracy jezdze na 275/35 R 20... Wyglada super ,ale w tym roku naprawialem opony juz 4 razy a dzis wymienialem cala opone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.