Skocz do zawartości

x3 f25- czy jest możliwy dokup opcji w Aso?


trevorphilips

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem pierwszego w moim życiu bmw :D i nurtuje mnie dość proste pytanie...od zawsze moim fetyszem w samochodach były łopatki do zmiany biegów a jako że niestety mojego auta nie przyszło mi konfigurować (egzemplarz demo z salonu) nie ma w mojej x3 właśnie tej dodatkowej opcji. Przechodząc do meritum- Czy mogę dokupić a aso tą opcje ? Jeśli coś miało by to zmieniać to samochód jest w leasingu. Z góry dzieki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w ASO zrobisz takie doposażenie o ile jest tzw. retrofit kit czyli gotowy zestaw doposażeniowy przygotowany przez producenta (to trzeba sprawdzić w twoim przypadku). Wtedy też zachowasz gwarancje. Jeżeli nie ma zestawu doposażeniowego to zostaje Ci kolega prmax. Ale o gwarancje to bym na Twoim miejscu się aż tak nie martwił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja to już przerabiałem... droga przez mękę. W ASO jest bardzo mało chęci do dosażania... z reguły ceny są zaporowe.

 

Stanowisko ASO jest jednoznaczne - doposażanie poza oficjalnymi stacjami może (bezdyskusyjnie) spowodować utratę gwarancji...

radzę uważać - szczególnie z Elektroniką.

 

Doposażanie poza zależy od "klasy" zakładu... są partacze i złote rączki - ceny tych pierwszych wydają się być okazyjne... tych drugich równają się tym z cennika BMW.

 

Podsumowując lepiej było zacisnąć zęby podczas zakupu i dołożyć, niż później użerać się ze złotymi rączkami, i żyć w stresie (potencjalnej) utraty gwarancji.

 

Jak masz nóż na gardle, to uderzaj TYLKO do dużych firm z potwierdzą skutecznością działania (tanio nie będzie!). Doposażenie w łopatki wydaje się być prostym mechanicznym zabiegiem, ale bez dodatkowego kodowania się nie obejdzie.

 

Co do LEASINGODAWCY - każda zmiana (szczególnie) poza ASO, może być nieprzyjemna w konsekwencjach - technicznie samochód nie należy do Ciebie.

Doświadczenie pokazuje, że jeśli LEASINGOdawca jest powiadomiony (z reguły akceptuje zakres doposażenia) to nie robi schodów.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz gwarancje to aso, jesli nie to mozesz doposazyc. Jest sporo takich punktow, k/ Warszawy dziala uzytkownik prmax. Sam u niego bede kodowal niedlugo

 

habzimierz a co będziesz kodował / doposażał u niego? jeżeli oczywiście to nie jest tajemnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kierownicę sportową obszytą jakąś "skajką niepękajką" i poprostu szlag mnie trafiał.

Kupiłem na allegro ten sam model tylko M-Pakietową (inna skóra i grubiej obszyta), zawiozłem do Zdunka w GD, zmienili, skasowali chyba 100zł i wszyscy dalej byliśmy szczęśliwi :P

Z łopatkami podejrzewam sprawa kodowania więc ASO może już nie będzie takie elastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz gwarancje to aso, jesli nie to mozesz doposazyc. Jest sporo takich punktow, k/ Warszawy dziala uzytkownik prmax. Sam u niego bede kodowal niedlugo

 

habzimierz a co będziesz kodował / doposażał u niego? jeżeli oczywiście to nie jest tajemnica...

 

Sam jeszcze do konca nie wiem :wink: Na pewno swiatla (dzienne) + BT (jestem z tych ze starej szkoly;) ) + moze te lopatki (jak zamawialem to nie bylo takiej opcji do 30d) a najchetniej tobym zmienil na F11 535d :cool:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w aso (M-cars) i z tego co się dowiedziałem to jest to możliwe tylko trzeba zmienić kierownice. Na razie wstrzymam się z wizytą bo chce się nacieszyć nową zabawką :) ale dobrze wiedzieć że jest to możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz gwarancje to aso, jesli nie to mozesz doposazyc. Jest sporo takich punktow, k/ Warszawy dziala uzytkownik prmax. Sam u niego bede kodowal niedlugo

 

habzimierz a co będziesz kodował / doposażał u niego? jeżeli oczywiście to nie jest tajemnica...

 

Sam jeszcze do konca nie wiem :wink: Na pewno swiatla (dzienne) + BT (jestem z tych ze starej szkoly;) ) + moze te lopatki (jak zamawialem to nie bylo takiej opcji do 30d) a najchetniej tobym zmienil na F11 535d :cool:

 

 

hmmm...tego ostatniego czyli zamiany F25 30d na F11 35d to on Ci na pewno nie zrobi :D ...

...a pozostałe opcje to bułka z masłem :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.