Skocz do zawartości

X3 F25 blad napedu


habzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, dzisiaj spotkala mnie wielka przykrosc ze strony mojej balamuty. Sfochala sie i to akurat przed 3dniowa objazdowka po Polsce :( wyskoczyl komunikat o bledzie napedu i zmniejszonej mocy. Taki jak ten w zal zdjeciu tylko po polsku - nie pamietam dokladnej tresci, ale byl zdecydowanie ogolnikowy, niewiele mowiacy. I troche mnie martwi wtf??? Auto lekko ponad 2 lata, troche ponad 80 tys nalatane

 

I zdjecie straight from the net

 

http://x3.xbimmers.com/forums/attachment.php?s=5c388e793ad85b9429586f3f2b8e992e&attachmentid=961257&stc=1&d=1389130160

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie tak stalo, jak sie wychlodzic silnik nie mogl. Ograniczyl moc. (Bylo goraco, wilgotno a jazda byla tylko po miescie).

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Miałem taki problem choć pomimo komunikatu nie zauważyłem zmian w mocy.

U mnie problematyczny okazał się sterownik skrzyni choć program diagnostyczny wskazywał na silnik.

Chłopaki z Bawaria Motors w Gdyni ogarnęli sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś takiego wyskoczyło przy gwałtownym przyspieszeniu oraz rezerwie w baku. Objaw taki sam tj znaczne zmniejszenie mocy. Po wyłączeniu silnika i odczekaniu kilku minut wszystko wróciło do normy. W serwisie stwierdzili ze taka rzecz moze sie zdarzyć, ale gdyby sie powtórzyło to mam do nich wrócić. Jak na razie od roku spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys wyskoczylo cos typu błąd napędu 4x4 (nie pamiętam teraz dokładnej treści)

Wyłączyłem zapłon i załączyłem i nie wróciło.

Przy wizycie w serwisie zgłosiłem temat - diagnozowali i stwierdzili ze powodem był niski stan naładowania aku...

życzę Ci tylko takiego błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pocieszyliscie

 

Dodam, ze u mnie czuc bylo spadek mocy i szarpanie skrzyni. Nie dzialala tak plynnie jak zazwyczaj. Oczywiscie zrobilem tez restart ale nie pomoglo. Jutro wracam to zobacze co tam zapiszczy po uruchomieniu

 

Miałem taki problem choć pomimo komunikatu nie zauważyłem zmian w mocy.

U mnie problematyczny okazał się sterownik skrzyni choć program diagnostyczny wskazywał na silnik.

Chłopaki z Bawaria Motors w Gdyni ogarnęli sprawę.

 

Kruk, a czy to byla ta naprawa o ktorej gdzies na forum wspominales? Tj pamietam jakies kosmiczne kwoty ktore wymieniles. Sterownik skrzyni to raczej nie jest drobnostka. A z trzeciej, czwartej strony to w ogole nie wiem czy w aso naprawiaja - czy moze wymieniaja cala skrzynie :/

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To było przy okazji tego błędu, był robiony rozrząd,zawieszenie,wymieniony sterownik DDE, sterownik skrzyni,przekładnia kierownicza i jakieś pierdółki.

Sterownik jest zintegrowany z mechatronikiem i podlega wymianie a przy okazji wymieniają filtr i olej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kruk Cię chciał podnieść na duchu... mając 3.0d teraz pewnie masz moc jak 2.0d :mrgreen:

 

Pomyśl tylko co by było, jakby taka "awaria" spotkała kogoś z 18sd...

 

Daj znać jak Ci poszło w serwisie... i pamiętaj trzymaj się z dala od "Rawskiego". I będzie dobrze!

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlosliwosc rzeczy martwych.

 

Wczoraj oddalem samochod do aso. Uruchomilem go - wszystko ok. Dojechalem do serwisu bez zadnego bledu. Diagnoza serwisu: uszkodzony potencjpmetr nastawiacza turbiny czy jakos tak. Nienaprawialne (w aso tylko wymiana calego turbo). Koszt: prawie 10 klockow. Na razie jezdze. Zobaczymy czy powroci.

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam ten sam problem z błędem o napędzie, z tym że jest coraz gorzej. Auto ma już przelatane 160 tyś i ostatnio jak wyskoczył komunikat to nie mogłem przyspieszać, nawet zmieniać biegów ręcznie (nie reagował automat) z tym, że jak zwalniałem to sam je redukował. Musiałem zatrzymać się i zgasić silnik. Innego dnia jak mu dałem w ogień to zaczął przerywać - tak jakby odcinał paliwo, albo nie mógł zmienić biegu. W poniedziałek jadę do serwisu zobaczę co stwierdzą. Na wszelki wypadek zmieniłem już olej w automacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ile Cię kosztowała zmiana oleju? I gdzie robiłeś?

 

Tak przy okazji to jak wcześniej nie robiłeś to powinna być o 100 tys. wczęśniej...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniłem olej - niecałe 90 tys przebiegu. Olej ok 1250 zł (z nową miską, uszczelką etc) z allegro + robocizna w ASO, jakieś 300 zł. Skrzynia pracuje jak nowa :dance:

 

Btw u mnie od tamtej pory spokój, błąd napędu nie pojawił się drugi raz

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.