Skocz do zawartości

bmw e39 m5 touring


kamilozw86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałbym się dowiedzieć jakie byłyby przeszkody natury technicznej aby z e39 530i touring zrobić m5 touring.

Plan jest taki , że chcę kupić powypadkowe m5 najlepiej z tyłu lub z boku uszkodzone, następnie wszystko poprzekładać.

Zanim ktoś coś gupiego napisze chciałbym zaznaczyć że wiem ile to pracy i ze prawdziwe m5 to sedan, ale ja potrzebuje kombi. Do tego uwielbiam pracować przy moim aucie.

Kolejne moje pytanie za ile mógłbym sprzedać cały mój zestaw od 530i czyli silnik skrzynia zawieszenie , cała wiązka od silnika oraz układ chłodzenia. Pozdrawiam

Auto ma najechaniu 110tys mil nowe hamulce cześć wahacz oraz gumy w tylnej belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dużo łatwiej było by zrobić M5 z seryjnej e39 z V8 bo tam zawieszenie przód i sanki są takie same a 530i trzeba wybebeszyć do gołego podwozia.

Jedyna poważniejsza przeszkoda to wnęka na koło zapasowe.

M5 jej nie ma na poczet dwóch tłumików można to przespawać inaczej tłumiki nie będą jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest problem. Jestem przygotowany do wybebeszenia całego auta z zawieszenia i silnika oraz elektryki. Reasumując oprócz wnęki na koło będą jeszcze jakieś problemy? Np. Czy sterowniki komfortu i takie tam da się zgrać ze sterownikiem silnika z m5. Jak układ hamulcowy? Chodzi mi czy pompa i servo zostaje czy musze zmienić? Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie Ci nie powiem wszystko wyjdzie w praniu ale e39 to nie statek kosmiczny tam już wszystko jest do zrobienia bez problemu to auto jest już tyle lat na rynku,że nie ma tajemnic przed dobrym mechanikiem o specjalizacji bmw. Układ hamulcowy przełożył bym w całości a co do wiązki i modułu komfortu o ile nie ruszasz wnętrza może zostać a jak masz manualne fotele a zmienisz na te z M5 z elektryką to już trzeba kombinować chociaż z kodowaniem i instalacją kwestia co masz teraz a co chcesz dokładać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.