Skocz do zawartości

Chipowanie silnika


Artur00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżeli to nie jest odpowiedni dział to proszę o jego przeniesienie.

Zacznę od tego że planuje kupić bmw (jeszcze się zastanawiam jakie) ale jak bym kupił to bym chciał odrazu silnik chipowac. Ktoś mi może podpowiedzieć jaki najlepiej silnik chipowac i jaki rodzaj ?

Z góry dziękuję.

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz samochód w którym chcesz zrobić chiptuning, powinieneś zwrócić uwagę na stan jego turbiny. Jeżeli autko ma nie wiele przejechane, czy przebieg aby na pewno jest oryginalny. Ja mam bmw 3 seri z 2.0d. U mnie wyglądało to tak że po kupnie samochodu sprawdziłem go w ASO. Lecz dopiero po oględzinach mechanicznych trubiny można było stwierdzić w jakim ona jest stanie. Mechanik odradził chipa z uwagi na lekkie luzy wirnika w turbinie. Dlatego pojeździłem nią jeszcze jakieś pół roku po czym luzy się zwiększyły i wymieniłem dmuchawkę na nową. Następnie wykonany został program. Z dzisiejszym doświadczeniem jakie posiadam wybrał bym jednak, jeżeli chodzi o bmw seri 3 silnik jednak 3.0d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach disla wygląda to tak

http://gekocars.pl/index.php/pl/geko-chiptuning/8

Jakoś przez 1.5 roku miałem silniki diesla i nie jestem malo do nich przekonanych. Raczej bym chciał coś kupić w benzynie i może w przyszłości zamontować gaz. Zresztą już sa, nie wiem bo wpadłem z tropu.

Czytając te wypowiedzi to jak już coś kupować to benzynę bez chipowania albo disla z chipowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiptuning w bmw , naprawde fajna sprawa, mialem wczesniej e46 2.0d zrobiony chip , ic, hybrydowe turbo, bylo ponad 200 kucy i szlo jak rakieta , niedawno przesiadlem sie do e90 3.0d jest po programie i smiga jak szalone, wplanie jest turbo :) polecam super wozek :) wrzucam link do filmiku przyspieszenie z 5 tego biegu :) moze Cie przekona :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu 320d e90 w Niemczech.

Jeżeli chodzi Ci o części wymienne i te które się zużywają ja jak do tej pory wydałęm :

filtry i olej, Man i Motul 550zł

Hamulce komplet przód 580zł ATE tarcze i klocki

Koło zamachowe na silniku i pasek 570zł

pompa wody 200zł

nowe odboje amortyzatorów 180zl

turbosprężarka 3800zł można było regenerować za 1,500zł ale wolałem nową kupić bo chciałem zrobić chipa i pojeździć dłużej tym samochodem

 

Silnik wybiera się zależnie od potrzeby. Ja wybrałem disla bo pracuje w Niemczech od kilku lat i często pokonuję tą trasę do polski.

Tutaj do pracy też mam kawałek, wystarczy żeby auto zagrzać i dpf wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może mi jeszcze ktoś powiedzieć jakie silniki brać w benzynie. Podobno słyszałem że wogóle się nie psuja silniki 2.5 i 2.8 ? Czy to prawda ?

Wiem że silnik w diselu 3.0 też nie do "zajechania"

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

generalnie

silniki z T sa czipowalne a silniki bez T nie sa czipowalne

Diesle wiecej wybaczaja i sa prostrze w sterowaniu wiec zwyczajnie jest latwiej/taniej zaczipowac

Diesel nie jezdzi/nie musi jezdzic na stalym stosunku paliwo do powietrza wiec kosztem "dymienia" mozna dolozyc koksu proporcjonalnie wiecej niz uzyskamy wiecej powietrza dzieki czipowi ... benzynowe silniki chodza na stosunkwo stalym stosunku pal/pow

Do silnika 2.0tdi CR 143 ps szmelzgrupy po zamontowaniu T od wersji 170ps, dolozeniu 2giego ICka (wersja exeo 2010r 143 ps ma 1 IC a wersja 170ps ma 2 icki) + czip wyszlo ponad 200ps...zobaczy sie jak to wyjdzie w 530xd 235ps (wiekszy IC juz zamontowany, w najblizszych tygodniach bedzie koksowanie gdzies)

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.