Skocz do zawartości

[E36]Kolektor, odma, przepustnica, krokowiec.


Krychol rc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako iż jestem tu nowy chciałbym się przestawić, mam na imię Krystian jestem posiadaczem BMW E36 328 Coupe od marca zeszłego roku, mieszkam w Poznaniu, posiadam interfejs OBD i Inpę więc mogę zawsze pomóc jak znajdę czas :D

Co do tematu to mam zamiar zakładać kolektor M50 do mojego M52B28 (od razu zapytam tu kogo polecacie w obrębie 150km od poznania do zrobienia nowych map?).

Chciałbym też zrobić zimną przepustnicę,wywalić odmę i jej miejsce wpakować Oil Catch Tank ponieważ mam cały mokry kolektor w środku a chcę się tego pozbyć a zaś nie chcę zakładać po prostu filterka zamiast odmy więc wybór padł na OCT.

I skoro nie będę zakładał odmy to może dało by założyć kolektor m50 bez przekładania klapki z m52, jedynie powyprowadzać złączki na różne podciśnienia, czujnik temperatury w kolektorze w originalne miejsce jak jest w M50 a krokowca również jak w oryginalnie M50 (zdjęcie poglądowe z internetu, nie zwracać uwagi na zagięty wąż):

 

http://i45.tinypic.com/hurb0z.jpg

 

Co o tym myślicie ?

Co trzeba jeszcze przerobić w kolektorze skoro klapkę miałbym w tym momencie z głowy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nigdy nie przerabiał kolektora M50 pod M52?

 

Oto moja wizja do OCT:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e6fe5a366b8c.jpg

 

W środku znajdowała by się siatka stalowa z oczkami pod nią doprowadzona rurka a w przestrzeni pod siatką "druciak" (taki jak do szorowania garów :) ).

Na samym dole znajdował by się również zawór do upuszczania oleju (najprawdopodobniej doprowadzony tam gdzie oryginalna odma czyli do miski olejowej).

 

Co o tym sądzicie ?

Czy jest tu osoba która zakładała OCT w M50 lub M52 ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.